PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه تو برنامه متوجه فشار Alt+Tab شد؟

mbshareat
یک شنبه 01 اسفند 1389, 20:40 عصر
سلام علیکم
روز میلاد با برکت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به دوستان تبریک عرض می کنم.
چند وقت پیش تو یه تاپیک داشتم که در اون ذکر کرده بودم که در اون مطرح کرده بودم که در سویچ کردن از برنامم به یه برنامه دیگه مشکل دارم.
توی اون تاپیک جوابی نگرفتم و راهی که فکر میکردم ممکنه جواب بده خودش اشکال جدیدی به برنامه اضافه می کرد. تو برنامه یه لیست باکس دارم که میخوام وقتی Alt+Tab را میزنم به برنامه تمام صفحه (فرم بی لبه) در پس زمینه منتقل بشم.من برنامه رو تنظیم کرده بودم که وقتی فرم غیر فعال بشه کوچک بشه ولی دیدم این کار در مواقعی مناسب نیست.
آیا راهی هست که برنامم متوجه فشار Alt+Tab بشه؟
ترجیحا راه ساده تر از هوک کردن بفرمایین.(هوک کردن خیلی توسایت مطرح شده ولی هنوز نمی دونم چطوریه!)

aj1shir
یک شنبه 01 اسفند 1389, 23:40 عصر
سلام
من درست منظورتون رو نفهمیدم
ولی اگه میخواین یه سری کلید تعریف کنید که وقتی برنامه تون غیره فعاله برنامه متوجه بشه میتونه این لینک کمکتون بکنه
http://delphi.about.com/cs/adptips2001/a/bltip0601_3.htm
که البته چون کلید Alt+Tab جز کلید های تعریف شده توس ویندوز میباشد فکر کنم اولویت با ویندوزه و برنامه شما از فشردن این دکمه ها با خبر نمشود
ولی اگه زمانی که برنامتون بالاست و فقط میخواین ببینید که چه کلیذ هایی از سمت کی برد فشرده میشود میتونید به رویداد onkeydown مراجه کنید
میلاد بر شما هم مبارک
امید وارم کمکتون کرده باشم
یا علی

nilidelphi
دوشنبه 02 اسفند 1389, 11:52 صبح
با سلام
میلاد بر شما و همگی مبارک

دوست گرامی اگه می خواید جلوی کاری که Alt+F4 می کنه(یعنی بستن برنامه یا پنجره) باید رویداد OnClose مربوط به فرم اصلی برنه رو هندل کنی
ولی اگر منظورتون اینه که صرفا بفهمید که این کلید فشرده شده باید از تکنیک های Hook استفاده کنی که اگه در همین سایت جستجو کنید حتما می یابید.

در سایه رسول الله موفق باشید.

mbshareat
سه شنبه 03 اسفند 1389, 19:16 عصر
سلام بر دوستان بزرگوار
ببخشید من نتونستم زود به سایت سر بزنم.از دوستانی که محبت کردند جواب دادند ممنونم.
من یه برنامه دارم که توش یه کلید هم تعریف کردم که یه پنجره رو رو پنجره اصلی باز میکنه من می خوام
وقتی فرم اصلی غیر فعال میشه پنجره بره رو نوار وظیفه (ظاهرا برنامه پس زمینه جوری طراحی شده که نمیتونه به اسونی فوکوس بگیره)
ولی نمی خوام وقتی پنجره فرعی باز میشه هم برنامه minimize بشه.
با Alt+F4 هم کار ندارم.(که دوستمون فرمودند)
به لینکی که دوست عزیز جناب aj1shir (http://barnamenevis.org/member.php?135018-aj1shir) فرمودند هم رفتم ولی نفهمیدم باید چطور استفاده کنم و آیا به دردم میخوره یا نه؟

nilidelphi
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 09:03 صبح
خوب دوس عزیز از کامپوننت trayIcon استفاده کنید و اگه می خواهید برنامه به هنگام غیر فعال بودن هم با کلیدی که تعریف کردن کار کنه می تونید از HotKey
استفاده کنید.
برای تعریف و استفاده از HotKey آقا محمود لطف کردن یه مقاله گذاشتن همین کامه رو جستجو کن پیدا می کنی.

موفق باشید