PDA

View Full Version : خیلی ضروری-اجرای توام web-windows application

mehraaveh80
سه شنبه 08 شهریور 1384, 01:26 صبح
سلام
کسی میدونه چطور میشه از داخل یه web application اجرای یه windows application رو فراخوانی کرد؟ یا برعکس؟
خیلی حیاتیه.
مرسی.

titbasoft
سه شنبه 08 شهریور 1384, 11:03 صبح
(execute EXE files from Web page (using client-side scripts: البته حتما باید اجازه این کار رو داشته باشید: مثال:

<SCRIPT language=vbscript>
strComputer = "127.0.0.1"
Set objWMIService = GetObject _
("winmgmts:\\" & strComputer & "\root\cimv2:Win32_Process")

Error = objWMIService.Create("notepad.exe", null, null, intProcessID)
If Error = 0 Then
Wscript.Echo "Notepad was started with a process ID of " _
& intProcessID & "."
Else
Wscript.Echo "Notepad could not be started due to error " & _
Error & "."
End If
</SCRIPT>

execute ASPX page from Windows form: درخواست اون صفحه: مثال:

Dim NetDataRequest As System.Net.WebRequest = System.Net.WebRequest.Create("http://localhost/myweb")
Dim NetDataResponse As System.Net.WebResponse = NetDataRequest.GetResponse()
Dim StreamRead As System.IO.StreamReader
StreamRead = New System.IO.StreamReader(NetDataResponse.GetResponse Stream(), System.Text.Encoding.UTF8)

mehraaveh80
چهارشنبه 09 شهریور 1384, 03:19 صبح
سلام
مرسی بابت جواب
ولی من وقتی تیکه دوم کد یعنی execute ASPX page from Windows form: درخواست اون صفحه رو عینا نوشتم این خطا رو موقع کامپایل میده:
An unhandled exception of type 'System.Net.WebException' occurred in system.dll

Additional information: The remote server returned an error: (403) Forbidden.
لازمه کار دیگه ای انجام میدادم؟
ضمنا من در موردclient-side scripth و اون اجازه ای که برای اولی گفته بودین چیزی نمیدونم
میشه لطفا بیشتر توضیح بدین؟
بازم ممنون.

titbasoft
چهارشنبه 09 شهریور 1384, 13:25 عصر
ولی من وقتی تیکه دوم کد یعنی execute ASPX page from Windows form: درخواست اون صفحه رو عینا نوشتم این خطا رو موقع کامپایل میده: گاهی اوقات زمانی که دارید از request ، localhost می دید این مشکل بوجود میاد. فکر کنم علتش باید ساخته شدن cookie یا sessionState باشه. ولی بازم دقیاقا نمیدونم

ضمنا من در موردclient-side scripth و اون اجازه ای که برای اولی گفته بودین چیزی نمیدونم
میشه لطفا بیشتر توضیح بدین؟ browser ها معمولا برای جلوگیری از بوجود آمدن ریسک های امنیتی اجازه اجرا شدن script های خطرناک رو نمی دن که خوب منطقی هم هست. اگر بخواهید حتما این کار رو بکنید باید تنظیمات امنیتی browser تون رو تغیر بدید.

dot_net_lover2
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 09:16 صبح
اگر فقط میخواهی یک صفحه ASPX را باز کنی و در اونجا کار خودرا آغاز کنی میتونی از این کد استفاده کنی

System.Diagnostics.Process.Start("http://www.microsoft.com");