PDA

View Full Version : حفاظت از برنامه

amirhosein
سه شنبه 08 شهریور 1384, 10:27 صبح
دوستان با سلام
من یه برنامه برای یه سازمان دولتی نوشتم اما مطمئن نیستم که اونو دستمزد منو بدرستی پرداخت کنم . حالا می خوام یه جوری حالشون را بگیرم (البته در صورت لزوم) راههای مختلفی به ذهنم رسیده مثل گذاشتن قفل تاریخ دار روی برنامه که پس از تاریخ خاصی فعال بشه، یا پاک کردن فایلهای برنامه و یا حتی فرمت کردن درایوهای سیستم بعد از یک شرط یا تاریخ خاص . به نظر شما چه راهی مناسبتره؟ توجه کنید که می خواهیم حتی الامکان قضیه را مسالمت آمیز حل کنیم و زیاد خسارت به بار نیاوریم فقط محترمانه طرف را مجبور کنیم که حقمان را بدهد. با تشکر :شیطان:

dr_g
سه شنبه 08 شهریور 1384, 10:56 صبح
با سلام
دوست عزیزدرمرحله اول سعی کن که منطقی مشکلتو حل کنی اگه نشد و واقعا حقی ضایع شده باشه شما می توونین از همون شیوه مدت دار استفاده کنی یا برنامتو محدود به دفعات اجرا کنی مثلا اجرای برنامه برای 10 بارکه بعد ازاین مدت برنامه تقاضای کد فعال ساز کنه

h_r_ibm
سه شنبه 08 شهریور 1384, 11:13 صبح
به نظر من تعداد رکوردهای وارد شده را محدود کن با اینکار سازمان بعداز اینکه اطلاعات وارد سیستم نمود وگزارشات سیستم شما را دریافت کند مطمئنا معتاد سیستم شما می شه و بعد از تعداد مشخصی رکورد پیغام ارسال کند که این برنامه آزمایشی می باشد برای اطلاعات بیشتر با طراح برنامه تماس گرفته شود .

من خودم اینکارو خیلی جاها امتحان کردم موفق بودم
موفق باشی

ehsan_ansaripoor
یک شنبه 13 شهریور 1384, 21:45 عصر
دوست عزیز تا آنجایی که جا داره مشکل را مسالمت آمیز حل کن در غیر اینصورت بعد از یک مدت زمانی که اطلاعات وارد کردند داخل Header فایلهای بانک اطلاعاتی چند کارکتر خاص وارد کن که فقط خودت بتونی تشخیص بدی

مهدی کرامتی
یک شنبه 13 شهریور 1384, 22:37 عصر
به تخریب هارد دیسک و فایل این چیزها هم اصلا فکر نکن که بد جور حالت رو میگیرن، ممکنه جوری باشه که تا آخر عمر درگیر باشی :گیج:

namazi
سه شنبه 15 شهریور 1384, 10:12 صبح
من هم از روش محدود سازی رکوردهای وارد شده استفاده کردم اونم در چهار مرحله که در هر مرحله با رسیدن به تعداد رکورد خاصی password خاصی را برای فعال سازی سیستم می خواست روش خوبی هم بود چون در هر مرحله از مراحل یک و دو و سه می شد منتظر حل مسالمت آمیز مسئله بود و در مرحله چهارم دیگه . . . .