PDA

View Full Version : داده کاوی

amku2010
سه شنبه 03 اسفند 1389, 12:48 عصر
دورد

من می خوام برای پروژه پایان ترمم ( کارشناسی نرم افزار ) می خوام درباره داده کاوی پروژه بدم اما چیز زیادی درباره داده کاوی نمی دونم ( البته با مفهوم اولیش آشنا شدم )

اگه لطف کنید و بگید داده کاوی دقیقا چیست و کجا کاربرد داره
و اینکه چطوری می تونم بعنوان یک پروژه پایانی معرفی کنم ( چه مباحثی و چه سرفصل هایی داشته باشه و اگه بخواهیم بصورت عملی هم پیاده سازی کنیم چه چیز هایی نیاز داره تا به استاد پیشنهاد بدم )

یعنی اگه خود شما می خواستید داده کاوی رو بعنوان پروژه پایانی ارائه بدید چه چیز هایی رو پیشهاد می کردید.

( نمی دونم باید تو همین بخش مبحث رو ایجاد می کردم اما گفتم چون شاید داده کاوی به پایگاه داه هم ربط داره پس بهتره همین جا مطرحش کنم )

اگه دوستان لطف کنند و زودتر جواب بدهند ممنون میشم.

mohammadian7
سه شنبه 03 اسفند 1389, 13:26 عصر
سلام
به استخراج دانش از پایگاه داده های بزرگ داده کاوی میگویند. این دانش با استفاده از استنتاج بر روی داده ها و یا حتی اطلاعات بدست می آید.
در شاخه های مختلف هوش مصنوعی (تشخیص الگو و یادگیری ماشین و ... ) و پایگاه های داده و موتورهای جستجو و بازاریابی و ... کاربرد داره .
نرم افزارهایی هم هستند که به منظور داده کاوی ایجاد شده اند مثل weka
کتاب های ریادی هم به زبان و هم به زبان فارسی (مثل کاربرد داده کاوی در پایگاه داده های sql server)برای داده کاوی وجود داره.
بهت پیشنهاد میدم در زمینه کاربرد داده کاوی بر روی موتورهای جستجو تحقیق کنی و یه مثال عملی ازش رو هم پیاده سازی کنی.
موفق باشید.

amku2010
سه شنبه 03 اسفند 1389, 14:05 عصر
سلام
به استخراج دانش از پایگاه داده های بزرگ داده کاوی میگویند. این دانش با استفاده از استنتاج بر روی داده ها و یا حتی اطلاعات بدست می آید.
در شاخه های مختلف هوش مصنوعی (تشخیص الگو و یادگیری ماشین و ... ) و پایگاه های داده و موتورهای جستجو و بازاریابی و ... کاربرد داره .
نرم افزارهایی هم هستند که به منظور داده کاوی ایجاد شده اند مثل weka
کتاب های ریادی هم به زبان و هم به زبان فارسی (مثل کاربرد داده کاوی در پایگاه داده های sql server)برای داده کاوی وجود داره.
بهت پیشنهاد میدم در زمینه کاربرد داده کاوی بر روی موتورهای جستجو تحقیق کنی و یه مثال عملی ازش رو هم پیاده سازی کنی.
موفق باشید.

با سپاس
دوست عزیز اگه براتون امکان داره میشه توضیح بیشتری در مورد همین موضوعی که گفتید بگید یا اینکه منابع زبان اصلی و فارسی مخصوص همین موضوع ( متور جستجو و داده کاوی ) معرفی کنید.

mohammadian7
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 01:02 صبح
عزیزم منایع زیادی بر روی اینترنت وجود داره که میتونی ازشون استفاده کنی
باز اگر سرچ کردی و به نتیجه نرسیدی بنده درخدمتم