PDA

View Full Version : مدیریت سطح دسترسی مدیران

mehran_337
سه شنبه 03 اسفند 1389, 16:17 عصر
با سلام
می خواهم در پنل مدیریت یک وب سایت ، مدیر بتواند مدیران دیگری را تعریف کند که هر یک سطح دسترسی خاص خودشان را داشته باشند.
در این برنامه از منوی خود دات نت استفاده نموده ام . حال می خواهم کاری کنم که فلان مدیر تعدادی از گزینه های منو را داشته باشد و بقیه را نداشته باشد.
چگونه می توانم منو را به این صورت اکتیو کنم؟
البته مدیر اصلی گزینه ای دارد که بصورت دلخواه می تواند هر گزینه را برای هر کدام از مدیران که بخواهد فعال کند . پس می خواهم گزینه ها در دیتابیس ذخیره شوند و این عملیات بصورت داینامیک باشد نه اینکه role را دستی تعریف کنم یا xml و غیره ...

Mostafa_Dindar
سه شنبه 03 اسفند 1389, 16:51 عصر
سلام ،

می خواهم در پنل مدیریت یک وب سایت ، مدیر بتواند مدیران دیگری را تعریف کند که هر یک سطح دسترسی خاص خودشان را داشته باشند.

میتوانید با استفاده از کنترل CreateUserWizard هنگام ایجاد کاربر جدید , کاربر جدید را به Role هایی که مایل هستید انتصاب بدید .

در این برنامه از منوی خود دات نت استفاده نموده ام . حال می خواهم کاری کنم که فلان مدیر تعدادی از گزینه های منو را داشته باشد و بقیه را نداشته باشد.
چگونه می توانم منو را به این صورت اکتیو کنم؟

با استفاده از کنترل LoginView اینکار به سادگی امکان پذیر است , کافیست برای Role ها متفاوت لینکهای متفاوتی را قرار دهید و مدیران بسته به Role ای که دارند میتوانند لینکهای مرتبط با نقششان رو ببینند .

البته مدیر اصلی گزینه ای دارد که بصورت دلخواه می تواند هر گزینه را برای هر کدام از مدیران که بخواهد فعال کند . پس می خواهم گزینه ها در دیتابیس ذخیره شوند و این عملیات بصورت داینامیک باشد نه اینکه role را دستی تعریف کنم یا xml و غیره ...

در این مورد چیزی به ذهنم نمیرسه ، ولی تصور میکنم با Custom Role Provider بتونید این کار رو پیاده سازی کنید .

موفق باشید

mehran_337
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 07:37 صبح
ممنون از اینکه وقت گذاشتید . تصور من از role این هست که باید دستی تعریف بشود و بهمین خاطر در پاراگراف آخر اشاره کردم که بغیر از Role از چه روشی استفاده شود . می خواهم مدیر خودش بتواند گزینه منوها را برای مدیران زیر مجموعه اش cusomize کند

mhkazemi
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 08:52 صبح
با سلام
ببخشید که جواب که نمیدم ، سوال هم میکنم. نیاز شدید به راهنمایی دارم. خواهشا اگه کسی هست کمکم کنه .
من فروشگاهی رو طراحی کردم ولی هنوز به صفحات سطح دسترسی ندادم و داخل دیتابیس هم دو تا جدول یکی Users و یکی هم Admins نعریف کردم . میخواهم به صفحاتی که در root اصلی سایت هستند کاربران ثبت نامی سایت دسترسی داشته باشند و یک فولدر به اسم Admin هم درست کردم که می خواهم داخل این پوشه قسمت مدیریت سایت باشد.
بسیار ضروری نیاز دارم. خواهشا توضیح جامع و کامل بدید.
سپاسگذارم

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 12:23 عصر
تصور من از role این هست که باید دستی تعریف بشود و بهمین خاطر در پاراگراف آخر اشاره کردم که بغیر از Role از چه روشی استفاده شود

خیر ، شما میتونید به صورت داینامیک Role تعریف کنید و همچنین کاربران را به صورت داینامیک به این نقشها انتصاب دهید

من فروشگاهی رو طراحی کردم ولی هنوز به صفحات سطح دسترسی ندادم و داخل دیتابیس هم دو تا جدول یکی Users و یکی هم Admins نعریف کردم . میخواهم به صفحاتی که در root اصلی سایت هستند کاربران ثبت نامی سایت دسترسی داشته باشند و یک فولدر به اسم Admin هم درست کردم که می خواهم داخل این پوشه قسمت مدیریت سایت باشد.

از Forms Authentication استفاده کنید

بسیار ضروری نیاز دارم. خواهشا توضیح جامع و کامل بدید.

قبلا بارها صحبت شده , نه تنها اینجا , بلکه جاهای دیگر نیز به وفور مطلب هست .

موفق باشید

mehran_337
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 12:37 عصر
مبحث role را فراموش کنید . لطف کنید راهنمایی کنید که اگر بخواهم گزینه های منوی دات نت را برای کاربران مختلف محدود کنم چگونه است؟

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 14:37 عصر
مبحث role را فراموش کنید . لطف کنید راهنمایی کنید که اگر بخواهم گزینه های منوی دات نت را برای کاربران مختلف محدود کنم چگونه است؟

LoginView.RoleGroups Property (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.ui.webcontrols.loginview.rolegroups.asp x)