PDA

View Full Version : سوال: بدست اوردن favicon یک سایت

s2/mri
سه شنبه 03 اسفند 1389, 16:54 عصر
می خواستم بدونم چطور میشه favicon یک سایت رو بدست اورد؟
مثل همین favicon برنامه نویس که یک "بر" نوشته شده

اخه من به یه سایتی بر خوردم که favicon داشت ولی تو سورس سایت به تگی که favicon داشته باشه بر نخوردم
ایا این کار از طریق CSS ممکنه؟

mehdi.mousavi
سه شنبه 03 اسفند 1389, 17:16 عصر
می خواستم بدونم چطور میشه favicon یک سایت رو بدست اورد؟ مثل همین favicon برنامه نویس که یک "بر" نوشته شده اخه من به یه سایتی بر خوردم که favicon داشت ولی تو سورس سایت به تگی که favicon داشته باشه بر نخوردم

سلام.
برای گرفتن favicon می تونید از Google S2 Service استفاده کنید:

http://www.google.com/s2/favicons?domain=barnamenevis.orgهمونطوریک ه می بینید، کافیه تا Domain مورد نظر رو تعیین کنم و icon مربوطه رو دریافت کنم.

من نمیدونم شما دقیقا دنبال چی هستید، اما اگر منظورتون اینه که آیا میشه با JavaScript لود یک Favicon رو به تاخیر انداخت، بله میشه...

موفق باشید.

Javad.Kashi
سه شنبه 03 اسفند 1389, 17:39 عصر
من نمیدونم شما دقیقا دنبال چی هستید، اما اگر منظورتون اینه که آیا میشه با JavaScript لود یک Favicon رو به تاخیر انداخت، بله میشه...
سلام
اگر امکان دارد توضیح دهید ؟؟

یا علی

mehdi.mousavi
سه شنبه 03 اسفند 1389, 18:03 عصر
سلام اگر امکان دارد توضیح دهید ؟؟ یا علی

سلام.
ببینید، میشه Load کردن favicon رو توسط JavaScript انجام داد، بدین ترتیب دیگه نیازی نیست که favicon در لحظه بارگذاری صفحه همراه HTML به Client ارسال بشه. (یه زمانی Blogger اینکارو میکرد، در نتیجه، ICON مورد استفاده شما توسط Blogger مجددا تغییر می کرد). برای مشاهده این روش می تونید این کد رو بررسی کنید (http://ajaxify.com/run/favicon/favicon.js).

موفق باشید.

drstrike
سه شنبه 03 اسفند 1389, 21:18 عصر
می خواستم بدونم چطور میشه favicon یک سایت رو بدست اورد؟
اخه من به یه سایتی بر خوردم که favicon داشت ولی تو سورس سایت به تگی که favicon داشته باشه بر نخوردم
برا بدست اوردن که اقای موسوی عزیز توضیح دادن (استفاده از سرویس گوگل).
اما اگه میخای صفحه ات favicon داشته باشه از این کد استفاده کن:

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" />