PDA

View Full Version : نظرخواهي در مورد يك برنامه ساده

saeinik
سه شنبه 03 اسفند 1389, 22:59 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامي و اساتيد محترم. چند وقتي هست كه ميخوام واسه مديريت مخارج خودم يك برنامه ي كوچيكي رو با سي شارپ طراحي كنم تا با وارد كردن اطلاعاتي در مورد اينكه در طول روز پولامو واسه چه چيزهايي خرج مي كنم يك گزارش بصورت ماهانه و يا دوره اي كه خودم مشخص ميكنم بهم بده مثلاً 3 ماهه 6 ماهه و يكساله. در كل يك برنامه شخصي هست كه فكر كنم بشه واسه دانلود در اختيار دوستان ديگه هم قرار داد. ميخوام از طريق اين نرم افزار مخارجم رو مديريت كنم اينكه بيشترين پول رو در طول يك ماه واسه چه چيزي صرف كردم و از اينجور چيزها. حالا از دوستان ميخوام پيشنهادات خودشون رو بدن كه چه آيتم هايي برنامه داشته باشه و بنظرشون چه چيزهايي خوبه. ممنون ميشم همكاري كنيد

Arash_janusV3
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 13:51 عصر
اولین قدم در آوردن ظاهر فرمهاست
ببین می خواهید ظاهر فرمهات چطوری باشه
یعنی از نظر طراحی و ورود اطلاعات کاربر
مثال
در فرم تعریف کاربر می شه یک گرید گذاشت و یک کلید جدید گذاشت و با زدن اون هر تعداد کاربر که می خواهید تعریف کنید و ...

من برای اولین پروژه ای که به طور جدی می خواستم شروع کنم 3 ماه تمام روی ظاهرش کار کردم بعد رفتم سراغ دیتابیس و ...
بعد از این مرحله ببین چه اطلاعاتی باید وارد بشه
مثال
تعریف صندوقدار بانک تنخواه هزینه ها درآمدها اشخاص و ...
اصلی ترین مرحله همین جاست یعنی اطلاعات پایه که ساختار برنامه هم به همین بستگی داره
اینا را که انجام دادی بیا اینجا و تحلیل کارهایی که کردی رو بنویس تا بهتر بتونیم کمکت کنیم

m.soleimani
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 17:19 عصر
من برای اولین پروژه ای که به طور جدی می خواستم شروع کنم 3 ماه تمام روی ظاهرش کار کردم بعد رفتم سراغ دیتابیس و ...

دوست عزیز خیلی مسخره به نظر می‌رسه یه برنامه نویس سه ماه برای طراحی برنامه‌ای وقت بگذاره که هنوز ننوشته!!

با سلام خدمت دوستان گرامي و اساتيد محترم. چند وقتي هست كه ميخوام واسه مديريت مخارج خودم يك برنامه ي كوچيكي رو با سي شارپ طراحي كنم تا با وارد كردن اطلاعاتي در مورد اينكه در طول روز پولامو واسه چه چيزهايي خرج مي كنم يك گزارش بصورت ماهانه و يا دوره اي كه خودم مشخص ميكنم بهم بده مثلاً 3 ماهه 6 ماهه و يكساله. در كل يك برنامه شخصي هست كه فكر كنم بشه واسه دانلود در اختيار دوستان ديگه هم قرار داد. ميخوام از طريق اين نرم افزار مخارجم رو مديريت كنم اينكه بيشترين پول رو در طول يك ماه واسه چه چيزي صرف كردم و از اينجور چيزها. حالا از دوستان ميخوام پيشنهادات خودشون رو بدن كه چه آيتم هايي برنامه داشته باشه و بنظرشون چه چيزهايي خوبه. ممنون ميشم همكاري كنيد

به نظر من شما آخرین گزینه باید به فکر طراحی ظاهر برنامت باشی. یه برنامه واقعی برنامه‌ای هست که کاربردی باشه و تا حد امکان بدون خطا. گویا گفتی قصد داری برای خودت بنویسی اگر توی پروژه‌های اپن‌سورس چیزی شبیح اینی که لازم داری پیدا نکردی بشین از ابتدا بنویسش اگر هم پیدا کردی اونی که لازم داری را بهش اضافه کن و به قولی ارتقا بهش بده و برای همه در دسترس بزارش بعد از یه مدت متوجه می‌شی که هم برای برنامه نویسی تمرین مناسبی کردی هم به بقیه کمک کردی. راستی قبل از شروع کار برنامه‌ریزی فراموش نشه به خودت بگو یه همچین برنامه‌ای با این مشخصات با توجه به آشنایی من از برنامه‌نویسی اینقدر زمان لازم داره و سعی کن توی همون زمان مشخص شده برنامت را تموم کنی « برای کسب تجربه :چشمک: » امیدوارم که موفق باشی./

Arash_janusV3
شنبه 07 اسفند 1389, 09:42 صبح
من همه اطلاعاتم رو می دونستم چیه و فرمهام دارای چه فیلدهایی هست و می خواستم با برنامه های بازار متفاوت باشه بخاطر همین 3 ماه طول کشید تا الگوی فرمهام رو بتونم پیاده کنم و الان که 2 سال ازش می گذره هنوز لنگه اون رو ندیدم بخاطر همین طراحی فرم هم به نظر جزء مهم ترین نکاته