PDA

View Full Version : ارتباط با دستگاه RFID Reader

x_p_sp2
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 09:03 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز
من يك دستگاه RFID Reader از نوع RFT-200 با ارتباط USB دارم. ميخوام با سي شارپ برنامه اي بنويسم كه بتونم ازش استفاده كنم
اگه ميشه منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم
لطفا نحوه ارتباط با اين دستگاه و نحوه خوندن اطلاعات از اون رو اگه ميشه ترجيحا با نمونه كد برام بذاريد سپاسگذار ميشم.

x_p_sp2
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 09:54 صبح
آقا كسي نبود تا مرا ياري كند ؟

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 10:11 صبح
معمولا reader ها user manual و نمونه کد دارند. یک یا چند dll هم در cd همراه دستگاه وجود داره که شامل توابع مورد نیاز برای برنامه نویسی خوندن و نوشتن هست.

x_p_sp2
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 19:21 عصر
معمولا reader ها user manual و نمونه کد دارند. یک یا چند dll هم در cd همراه دستگاه وجود داره که شامل توابع مورد نیاز برای برنامه نویسی خوندن و نوشتن هست.

ممنون. ولی من سی دی این دستگاه رو نداشتم و راه اندازش رو از اینترنت دانلود کردم. حالا اگه dll هایی رو که به کار میان دارید برام ارسال کنید ممنون میشم

Alexia Himmer
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 23:02 عصر
عرض سلام

RFID یا همون تشخیص فرکانس رادیویی سیستم شناسایی است که از امواج رادیویی برای بازیابی داده از تگ استفاده می کنه .

و شامل Tag Reader & Tag هستش و سایر خصوصیات مربوطش که خودتون بهتر می دونید.

به خود سیستم سخت افزاریش کاری نداریم . اما اتصال این سخت افزار به سیستم از طریق پورت سریال یا usb هستش که شما برای ارتباط با اون می تونید از همون طرح ساده خواندن اطلاعات از پورت استفاده کنید که نمونه هاش رو می تونید به راحتی در خود MSDN هم پیدا کنید اما موردی که باید مد نظرتون باشه فرمت اطلاعاتی هست که از پورت می خونید .

چون شما نیاز دارید تا برای بازیابی اطلاعات بدونید که اطلاعات با چه فرمتی به دستتون می رسه .

معمولا زمانی که شما tag رو به Reader نزدیک می کنید تگ اطلاعات خودش رو مکررا برای Reader می فرسته . اما این اطلاعات با کارکتر LF کد 10 و کارکتر CR کد 13 محصور می شه که شما می تونید از این مشخصه برای خواندن اطلاعات استفاده کنید .

به طور مثال اگر ID Tag شما 02cf45d باشه اطلاعات به صورت زیر به شما میرسه :

<10>
02cf45d
<13>

البته یکسری ریزه کاری داره اما در کل اونقدرها که به نظر می آد سخت نیست .

سوالی بود در خدمت هستم .

farsoft
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 23:41 عصر
دوست عزیز استفاده از این دستگاه خیلی راحت است
فایل های همراه را دانلود کن و از کد زیر استفاده کن تا به راحتی بتوانی کار کنی
البته من کارم را بر اساس شماره سریال کارت گذاشته ام و برروی کارت اطلاعاتی نمی نویسم چون به این شکل راحت تر است

private string cardid="";
Card cread = new Card();
if (cread.ConnectPort8(8, 9600))
{
cardid = cread.re1();
}

من برای اینکه بتوانم همیشه کارت را چک کنم از یک background worker استفاده کردم که خیلی خوب کار می کنه

saram0030
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 11:38 صبح
سلام
دوستان من میخوام وقتی کارت RFID رو میگیرم جلو دستگاه بهم serial number کارت و در یک TextBox نشون بده زبان برنامه نویسیم سی شارپه لطف کنید کمکم کنید خیلی عجله ای باید کارو تحویل بدم مرسی

attk2770
شنبه 05 آذر 1390, 12:25 عصر
سلام من هم میخوام 1برنامه با ز#c بنویسم که rfid وقتی تگ میخونه اطلاعات فرد رو نشون بده.یه rfid reader هم دارم ولی sample code nadare

yazdi1
یک شنبه 02 بهمن 1390, 09:20 صبح
دوستان دقت کنندکه بدون داشتن سمپل کد - که هر کارخانه ای کدهای مخصوص به خودش رو داره - کار زیادی نمیتوانید انجام بدهید . dll به تنهایی کافی نیست و شما نمیتوانید از بسیاری از امکانات ریدرتان استفاده کنید .
اگر سمپل کدهاش رایگان باشه با مکاتبه با خود شرکت سازندش میتونید ازشون با ایمیل دریافت کنید . معمولا از شما شماره سریال دستگاه رو سوال میکنند . البته در مکاتبه با شرکت های غربی نگویید از ایران هستید چون به خاطر تحریم ها معمولا همکاری نمیکنند.

flash118
یک شنبه 02 بهمن 1390, 09:39 صبح
من دوتا لینک براتون میذارم که بنظرم خوب اومد اومیدوارم که مفید واقع شه:
1-http://www.codeproject.com/Articles/35466/UHF-RFID-Reader-Program
2-http://grouplab.cpsc.ucalgary.ca/cookbook/index.php/Toolkits/SimpleExampleUsingTheRFIDReader