PDA

View Full Version : سوال: تبدیل پسورد با این روش ؟

ALEXIN
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 12:01 عصر
سلام من برای درست کردن پسورد از این تابع استفاده می کنم

Public Function CreatePassword(ByVal Password As String) As Byte()
Dim Result As Byte() = Nothing
Dim MD5P As New MD5CryptoServiceProvider
Result = UTF8.GetBytes(Password)
Result = MD5P.ComputeHash(Result)
Return Result
End Function
حالا برای برگردوندن این تابع نمی دونم چکار کنم. لطفا راهنمایی کنید.

shahab2025
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 13:53 عصر
سلام
چرا میخوای برش گردونی ؟
برای مقایسه میتونی پسوردی که کاربر میزنه را نیز باهمین روش تبدیل کنی و سپس مقایسه کنی اگه درست بود که وارد میشه اگرم نبود که هیچ ....

shadi khanum
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 00:34 صبح
وقتی یه اطلاعاتی رو Hash میکنی، دیگه امکان برگردوندنش نیست! hash یک طرفه است! فقط میتونی دو تا مقدار Hash شده رو با هم مقایسه کنی که بیبینی درسته یا نه

ALEXIN
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 11:39 صبح
سلام
چرا میخوای برش گردونی ؟
برای مقایسه میتونی پسوردی که کاربر میزنه را نیز باهمین روش تبدیل کنی و سپس مقایسه کنی اگه درست بود که وارد میشه اگرم نبود که هیچ ....

چرا ؟ اگر خواستی رمز عبور کاربر را برایش میل کنی لازمه که برش گردونی.

Felony
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 21:02 عصر
چرا ؟ اگر خواستی رمز عبور کاربر را برایش میل کنی لازمه که برش گردونی.
اون وقت لازمه که کد رو هش نکنی !

شیوه پیاده سازی مسالتون مشکل داره ، چه دلیلی داره رمز کاربر رو براش میل کنی ؟ مگه خودش موقع ثبت نام رمز رو نزده ؟ اگر اینطوره فوقش تصمیم داشتی بهش حال بدی همون موقع که ثبت نام تکمیل شد رمز رو براش بفرست ولی اگر برای بخش فراموش کردن رمز سایت میخوای این کار درست نیست بلکه باید یک رمز جدید برای کاربر بفرستی و هش اون رمز جدید رو تو بانک جای هش قبلی ذخیره کنی .

shadi khanum
جمعه 06 اسفند 1389, 13:25 عصر
بیبن اکثر سایت ها و Application هایی که داریم وقتی کسی پسوردش یادش میره گزینه reset password داره و پسوردت رو واست نمیفرسته!
این کارو هم واسه این میکنن که بگن ا هم خودمون پسورد شما رو نداریم و نمیتونیم به اطلاعات شما دسترسی داشته باشیم

shahab2025
شنبه 07 اسفند 1389, 13:45 عصر
سلام
دوستان درست میگن
فرستادن کلمه عبور هم امنیت را پایین میاره -کاربر کمتر به حرف شما بابت امن بودن کلمه عبور در نزد شما اعتماد میکنه- هم سختیهای خودش را داره
بهترین گزینه reset password است