PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن ایتم در راست کلیک موس

shytonak
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 17:10 عصر
من می خوام وقتی کاربر روی یکی از ایتم ها مثلا پیکچر باکس راست کلید کرد یه لسیت از آیتم ها نمایش داده بشه.

محسن شامحمدی
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 18:35 عصر
من می خوام وقتی کاربر روی یکی از ایتم ها مثلا پیکچر باکس راست کلید کرد یه لسیت از آیتم ها نمایش داده بشه.
خب یک دونه Context menu strip بسازی و برای خاصیت context menu شی پیکچر باکستون ،منوی ساخته شده رو انتخاب کنید.

shytonak
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 18:59 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین و اگه زحمتی نیست با کد بیشتر توضیح بدین

محسن شامحمدی
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 19:12 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین و اگه زحمتی نیست با کد بیشتر توضیح بدین پس منظورتون یک پروژه آمادست دیگه؟؟؟:شیطان:

shytonak
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 20:01 عصر
ممنون
خودم از کد زیر استفاده کردم و مشکلم حل شد.

contextMenuStrip1.Items.Clear();
contextMenuStrip1.Items.Add("Save");
contextMenuStrip1.Items.Add("Print");
contextMenuStrip1.Items.Add("Add to bookmarcks");
contextMenuStrip1.Items.Add("Report error");
contextMenuStrip1.Items.Add("Zoom in");
contextMenuStrip1.Items.Add("Zoom out");
if (e.Button == MouseButtons.Right)
{
contextMenuStrip1.Show(pdfPageView1, new Point(e.X, e.Y));
}

فقط یه سوال دیگه چطور می تونیم تعریف کنیم که وقتی روی یکی از آیتم ها مثلا Save کلیک شد دستوری انجام بشه.

m.soleimani
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 20:15 عصر
ممنون

فقط یه سوال دیگه چطور می تونیم تعریف کنیم که وقتی روی یکی از آیتم ها مثلا Save کلیک شد دستوری انجام بشه.

روی گزینه مورد نظرت دوبار کلیک کن تا رویداد پیش‌فرض که همون کلیک هست آماده بشه دستورات مورد نظرت را داخل این رویداد بنویس موفق باشی./

shytonak
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 02:12 صبح
دوست من انگار شما درست متوجه نشدین.من توی قسمت راست کلید موس چندتا آیتم ادد کردم این آیتم ها وقتی اضافه میشن که برنامه اجرا شده باشه در غیر این صورت وجود ندارن که بشه روشون کلیک کرد تا به رویداد کلیک وارد شد.

m.soleimani
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 03:17 صبح
دوست من انگار شما درست متوجه نشدین.من توی قسمت راست کلید موس چندتا آیتم ادد کردم این آیتم ها وقتی اضافه میشن که برنامه اجرا شده باشه در غیر این صورت وجود ندارن که بشه روشون کلیک کرد تا به رویداد کلیک وارد شد.

گویا همینه که شما می‌گی فکر کنم این کارت را ؛ راه بندازه :چشمک: