PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی برنامه سودوکو (هوش مصنوعی )

Shadijon
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 18:44 عصر
سلام دوستان
می خوام برنامه سودوکو را طراحی کنم اما نمی دونم از کجا باید شروع کنم . . .
برنامه باید یه جورایی هوشمند باشه . . .
اگه از دوستان کسی میتونه اطلاعاتی را در اختیارم بذاره ممنون می شم .. .
بالاخره باید زکات علم را هم پرداخت کرد دیگه . . . :چشمک:

aryasoft2872
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:04 صبح
برای اینکار باید خونه ها رو تک تک انتخاب کنید و اعداد 1 تا 9 رو مثلا توی یک آرایه ذخیره کنید حالا بیاید از ستون،ردیف و مربع بررسی کنید که اگر عددی وجود داشته باشه از داخل آرایه صفر بشه.حالا آرایه رو بررسی کنید که اگر جز یک خونه بقیه صفر باشند اون خونه جواب اون فیلد خواهد بود و همین طوری این حلقه رو ادامه بدید برای تمام خونه ها تا زمانی که تمام خانه های جدول پر بشه (تا این جاش انجام شده و تقریبا در 80 درصد موارد عمل میکنه) البته هوشمند تر هم میتونه عمل کنه مثلا بیاد بگه که اگر دو حالت برای یک خانه ممکن بود حالت اول رو بزاره اگه به جواب رسید که بهتر اگرنه عدد دومی رو قرار بده که در این صورت کارش یکخورده ای خیلی (!) مشکل میشه...

حالا اگر دوستان راه دیگه ای بلدند به ما هم بگویند استفاده کنیم:چشمک:

jooker
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:57 عصر
با سلام.

اگه میخوای یه جدول با تعدادی عدد بدی به برنامه تا اونو حل کنه میتونی از الگوریتم back tracking (الگوریتم عقبگرد) استفاده کنی. کافیه یه سرچ در مورد حل جدول سودوکو با روش عقبگرد گوگل کنی به نتیجه میرسی.
اگه به نتیجه نرسید اطلاع بده تا راهنماییت کنم.

Shadijon
چهارشنبه 10 فروردین 1390, 08:08 صبح
ممنون از دوستان . .. . راهنمایی خوبی بود !!!:بوس:

jaafar1363
دوشنبه 28 آذر 1390, 15:39 عصر
ممنون از دوستان . .. . راهنمایی خوبی بود !!!:بوس:

سلام
ممنون میشم به منم در مورد بازی سودوکو 9*9 کمک کنی.
می خوام با دلفی 7 بنویسمش.منتها نمی دونم چطوری خونه های StringGrid رو پیمایش کنم.؟؟؟؟؟

motanro
یک شنبه 02 بهمن 1401, 09:51 صبح
هوش مصنوعی خیلی رشته خوبیه، مخصوصا رشته پردازش تصویرش
در کل کاربرد هوش مصنوعی کلا گستردس و مثل یک ابزار هست که هر شخصی می تونه ازش استفاده خوب یا بد کنه
در رابطه با هوش مصنوعی (https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/) آکادمی همراه اول یک مقاله خوب نوشته که واقعا عالی بود
بهتون پیشنهاد میدم که بخونید ...
اینم لینکش:
https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/