PDA

View Full Version : سوال: تعرفه طراحی وب...

tootfarangi7
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:04 صبح
سلام به دوستان.
نمی دونم درسته یا نه که من این رو اینجا مطرح می کنم،
آخه سوالاتی هست که خیلی وقته جوابی نگرفتم.
سوالاتم در مورد طراحی وبه،البته نگید که سرچ می کردی جواب می گرفتی،چون من خیلی وقته با اینترنت کار می کنم و خوب همه می دونن توی بحث طراحی سایت یه قیمت های خیلی ضد و نقیض هست که ن گیج شدم،خیلی هم گیج شدم،
من توی خیلی از تالارهای گفتگو،بولتنها و ...زیاد چرخیدم و گشتم،آدم یه چیزهایی میبینه که دیگه نمی تونه بفهمه واقعا اعرفه طراحی سایت چجوریه،درسته بستگی داره به امکانات سایت و ...از یه طرف خیلی از وب سایتها رفتم که کارشون با .net بود،یعنی نموه کارهاشون که دیدم فهمیدم کلا این گروه با دات نت کار می کنن،وقتی از یه مشتریشوپرسیدم طرف 400 هزارتومان بابت سایت داده بود،حالا سایتش هم تقریبا استاتیک بود،یه سایت فقط و فقط جنبه معرفی شکت رو داشت،و یه صفحه ارتباط با ما که به میل طرف می فرستاد،از لحاظ گرافیک هم واقعا ضعیف بود،حدود 6 تا صفحه هم داشت،از مدیر شرکت هم پرسیدم که شما می تونی مطلب بذاری،گفت که نه ما قرا نیست چیزی اضافه کنیم،و دریافتم که دیگه واقعا استاتیکه،حالا می خوام بدونم واقعا نرخش همینه،خوب من همچین سایتی رو با یه گرافیک عالی می تونم در عرض یکی دو ساعت طراحیش کنم(البته نه اینکه طراحی سایت آسون باشه،خدایی نکرده من قصد توهین ندارم،چون واقعا سایت طرف هیچی نداشت!)
اگر بخواهیم انصاف رو رعایت کنیم که هم طرف راضی باش هم خدا چقدر میشه هزینه همچین سایتی(که البته دیگه شاید کسی همچین سایتی نخواد)!
حال از اون طرف گروهی رو دیدم که با وردپرس کار می کردن،سایتهای شرکتی رو با وردپرس تحویل می دادن،انصافا کار گرافیکی سایتهاشون خیلی عالی بود،اونها برای این کار یه قیمتی حدود 500 به بالا می گرفتن،
واقعا من نمی دونم گرون می گرفت یا ارزون ،چون اونها اصلش هزینه طراحی می گرفتن،که طراحیشون هم خوب بود،
اینها چون شرکت دارن خیلی هم نمونه کار داشتن،
از یه طرف توی خیلی از فروم ها دیدم مثلا طرف می گه که من فلان cms رو می خوام،کسی رایگان داره؟یا مثلا مین یه اسکریپتی می خوام،10 دقیقه بعد می بینی همه کاربرها از مدیر فروم گرفته تا کاربرهای عادی میان جوتب تاپیکش رو می دن که فلانی رایگانش نیست اما من می تونم برات بنویسمش،فورا هم شماره میدن،_البته الان توی تالارهایی که تازه راه میوفته طرف توی امضاش کم کم 5 خط تبلیغ می نویسه که هاست میدیم و سایت می زنیم و...شمارشم اون زیر میذاره،تبلیغ کار خوبیه اما نه اینجوری دیگه،)اگر برید به همچین تالار های شما هم مثل من گیج میشیدفمثلا یه جا طرف گفته بود من یه سایت عین فیس بوک می خوام بزنم کسی اسکریپتش رو داره،طرف جواب داده بود،رایگانش نیست بیا من برات می نویسم 1 هفته ای تحویلت می دم،توی این جور مواقع باید ما افتخار کنیم ک برنامه نویسامون این قدر خبره هستن که سایتی رو کا یه گروه با کلی ایده و دیدگاه نوشتن،کم کم بعد از چند مدت توسعه دادن رو یه ایرانی در عرض یه هفته بنویسه،یا باید تاسف بخوریم که ملت ما کاری جز کلاه برداری بلد نیستن(!)،
یا حتی یه سایتی بود که اونم مشتری زیاد داشت با 15 هزار تومن سایت راه می نداخت،کلی هم توی سایتهای دیگه تبلیغ کرده بود،کارش هم این بود که وردپرس رو نصب می کرد،میشد 10 هزار تومان،500 مگ هاست هم میداد سالی 5000 تومان،شما فکر کنید هاستی که 5000 تومان باشه چی میشه؟!
دوستان شرمنده من خیلی حرف زدم،بالاخره من باید جواب بگیرم،
من چند تا سایت راه انداختم برای مردم،یا با جوملا یا با وردپرس،پشتیبانی هم باید بکنم،چون طرف می گه اخبار و مطالب رو هم خودت بذار،هر وقت هم زنگ بزنه به من باید سایت رو بروز کنم،
من چقدر بگیرم که خدا راضی باشه،سایت رو من یا با وردپرس راه میندازم یا با جوملا،البته برای جوملا ماژولهای تکمیلی هم میذارم،در مورد قالب هم براشون اختصاصی می زنم،یعنی یه قالب ساده و شیک،حقیقتش تا حالا که هر چی بوده من جدی نگرفتم،یا طرف آشنا بوده و من قط هزینه هاست رو گرفتم یا این که مثلا واسه یه هیئت مذهبی بوده که اونم چیزی نگرفتم.سا اینکه یه بار هم از یه isp یه اکانت گرفتم سرعتش هم خوبه،یه سایت شیک با جوملا براش راه انداختم(!)
حالا میشه راهنماییم کنید که این هزینه ها چجوری هست؟
و بازم شرمنده که زیاد حرف زدم،اگر نامناس بود حذفش کنید.....

hamiii
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:34 صبح
سلام دوست عزیز
حرف شما حرف دل همه ی طراحان وبه.متاسفانه طراحی وب شرکتی اینجوریه که یه کار خیلی سطح پایین رو با قیمت بالا به مشتری میندازن.مشتری هم دارن چون قدرت تبلیغاتیشون بالاست و اکثر کسایی که میخوان هزینه بدن از جیب نمیدن . البته هیچ وقت کلی نمیشه گفت.
متاسفانه طراحان وب صنف ندارند و اینجوریه که هر کسی هر چقدر خواست پول میگیره و اینجا کسایی ضرر می کنن که از لحاظ بازاریابی و تبلیغات قدرت بالایی ندارند و معمولا توانای بالایی تو طراحی دارند.
ولی یکی از دوستان که کار طراحی میکنه یه سیستم ساده برای محاسبه هزینه های طراحی یه سایت طراحی کرده که جالبه ببینید. آدرسش دقیقا یادم نیست.پیداش کردم براتون میزارم. ولی تاجاییی که یامه پایه قیمت طراحی برای استاتیک رو حدود 70 تومن گرفته بود و با اضافه شدن تعداد صفحات و آپشنهای مختلف قیمت بالا میرفت.
قیمت متناسب و منصفانه ای که من در نظر دارم برای طراحی یک سایت استاتیک با تعداد صفحات معمول و طراحی استاندارد حدود 70 تومنه
و قیمت داینامیک در صورتی که با CMS آماده و رایگان باشه حداقل 300 تومنه.
البته این قیمتها در صورتی که طراحی واقعا استاندارد و کامل باشه.به صورتی که فکر کنی داری واسه خودت طراحی می کنی. وگرنه یه وردپرس رو میشه 5 دقیقه ای نصب کرد و یه پوسته خیلی خوب هم براش پیدا کرد.

تو این زمینه بحث زیاده و واقعا باید تصمیمات جدی گرقته بشه.

موفق و موید باشی

hamiii
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:41 صبح
اینجا رو ببینین:
http://www.design2code.ir/price.php (http://www.design2code.ir/price.php)

ضمنا شما غیر از طراحی باید قضیه پشتیبانی رو هم در نظر بگیرید.