PDA

View Full Version : مشاهده پیام "Feature is not available" در فایل اجرایی ساخته شده

nima_4321
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 12:29 عصر
بنده نرم افزاری تحت فاکس پرو نسخه 9 ساخته ام . , توسط پروجکت منیجر فایل exe تهیه کرده ام . (نکات گفته شده در تاپیک های قبلی مانند استفاده از read event و ... ) را نیز رعایت کرده ام . اما در هنگام اجرای برنامه با پیام خطای فوق مواجه می شوم . علت چیست ؟
توضیح مختصر درباره برنامه نیز این که از یک فایل prg شروع می شود و به یک formset می رود که در آن بقیه فرم ها قرار دارند و یه تعداد کار های آماری و جمع آوری داده انجام می گیرد . ممنون میشوم اگر کسی کمک کند .

binyaz2003
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 12:44 عصر
به شما و ساير دوستان تازه کار جهت رفع مشکلاتشون عرض ميکنم که حتما :
1-يک برنامه کنترل خطا در برنامه ها داشته باشيد يعني برنامه اي که در صورت بروز خطا علاوه بر اعلام به کاربر، اطلاعات خطاي بوجود آمده را جايي براي شما جهت رفع اشکال ذخيره کند.
2-قبل از نهايي ساختن برنامه، حتما يکبار آن را با نرم افزار قدرتمند Debugger ويژوال فاکس پرو، بررسي کنيد.
متن خطاي شما (اگر راهنما را مطالعه کنيد) به اين مفهوم است که شما از امکاني استفاده کرده ايد که در ويرايش جاري ويژوال فاکس پرو شما، پشتيباني نميشود. حالا چه چيزي بوده با توجه به خط محل خطا، فايل يا فرم محل خطا و ... ميشود پيگيري کرد که چه بوده است.

nima_4321
شنبه 07 اسفند 1389, 07:35 صبح
http://www.4shared.com/file/Svx3x2kE/aaa.html
http://www.4shared.com/file/Svx3x2kE/aaa.html
با تشکر از بی نیاز عزیز که پاسخ من را دادند . شما مسئول سایت بی نیاز هستید ؟ بنده همیشه به سایت شما سر می زنم . والله هر چی فکر می کنم ، من از امکان خاصی استفاده نمی کنم که توسط فاکس پرو پشتیبانی نشود . فایل اصلی برنامه را که یک فایل متن ساده است + یک مین فرم را برای شما آپلود کردم . برنامه توسط فایل پی آر جی فرم را فراخوانی می کند و و هیچ کدام از گزینه های فرم هم هنوز نوشته نشده است به جز قسمت ورود اطلاعات . قسمت ورود اطلاعات خود کار که به سمت اجرای یک برنامه دیگر می رود و اطلاعات ایستگاه ها را به صورت خودکار وارد بانک اطلاعاتی می کند و قسمت ورود دستی با انتخاب ایستگاه که یک فرم دیگر را برای ورود اطلاعات باز می کند . ولی کار برنامه به این جاها نمی کشد چرا که در همان ابتدا با این ÷یام خطا مواجه میشوم .اگر یک چک می کردید ممنون می شدم .
ضمنا من با دباگر چک کردم . چیز خاصی که نشون نداد .

nima_4321
شنبه 07 اسفند 1389, 09:58 صبح
البته مشکل رو حل کردم . از متغیر public در برنامه استفاده کردم . مشکل حل شد . فکر کنم در اضافه کردن پروپرتی به آبجکت start اشتباه عمل کرده ام .

binyaz2003
شنبه 07 اسفند 1389, 10:37 صبح
سايت بينياز (http://binyazprograms.com/indexfa.php) متعلق به اينجانب است.
سه نکته رو اينجا به همه دوستان ذکر ميکنم :
1-براي اضافه کردن يک خصوصيت به فرم ميتونيد از منوي Form - New Property استفاده کنيد.
2-در متن برنامه بسياري از دوستان مخصوصا افرادي که از داس مهاجرت کرده اند مشاهده کردم که در برنامه مسير پيش فرض را به يک درايو مشخص مثلا D تنظيم ميکنند، به نظر من خيلي بهتر است که اين کار به درايو پيش فرض که برنامه بالا ميآيد تنظيم شود و جداول در همان مسير باز شوند در اينصورت شما برنامه تان را در هر درايو يا پوشه اي ميتوانيد نصب کنيد بعنوان مثال

currpath=Addbs(Sys(5)+Sys(2003))
Set Default To (currpath)3-براي خوانايي بيشتر کد ميتوانيد در پنجره کدتان کليک راست کنيد و گزينه Beautify و بعد دکمه Run را انتخاب کنيد، ويژوال فاکس پرو کدهاي شما را مرتب خواهد کرد.