PDA

View Full Version : مبتدی: من، تو، ما مبتدی ها شروع... ( کمک میخوایم )

vesall
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 23:08 عصر
سلام.
{{{ اول از همه این رو بگم که اگر چنین تایپیکی هست، لطفا این رو پاک کنید شلوغ نشه }}}

من میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم و...
راستش وقتی رفتم تو قیمت اوپن سورس، واقعا ناامید شدم. از شما نه ها. از اینکه منم یه روز برنامه نویس بشم!!!.
یعنی امیدی هست ؟

میخوام این تایپیک رو باز کنم، برا کسایی که مثل من میخوان از صفر شروع کنند ( البته صفر مطلق نه! یخورده با سی شارپ آشنام ) و نه به کلاس دسترسی دارند و نه به یه استاد ( اینور ایران گیر کردیم لبه تنگه هرمز )

خلاصه تنها امیدم به شماست.

میخوام راهنماییم کنید از کجا شروع کنم و چطوری شروع کنم.
من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم.
خب، چیکار کنم؟ کتاب؟ فیلم؟ کلاس؟ مقاله؟ پی دی اف ؟
اگر آره، معرفی کنید.:گریه:

( از همه ی دوستان برنامه نویس تقاضا دارم به اینجا بیان و کسایی که مثل من سردرگم هستند رو نجات بدند )

mta.sce
جمعه 06 اسفند 1389, 00:35 صبح
سلام
منم با صحبت دوستم وسال خیلی موافقم.همه شما دوستان برنامه نویس هم که از اول برنامه نویس نبودید.یکی راه و چاه رو بهتون گفته.نگفته؟
زکات علم در یاد دادن آن است.
مر30

blue.man
جمعه 06 اسفند 1389, 00:38 صبح
منم باهاتون همراهم
برنامه نویسی دوس ندارم ولی مجبورم یاد بگیرمممممممممممم

babak1
جمعه 06 اسفند 1389, 07:14 صبح
من به همه دوستان مبتدی پیشنهاد می کنم که ار کتاب یا pdf آقای هاشمیان شروع کنند. این pdf مثال های زیادی داره و گام به گام کدهای نوشته شده رو توضیح داده.
http://www.farsiebook.com/ebook/7359.htm

ztx4
جمعه 06 اسفند 1389, 11:05 صبح
سلام به همه ی دوستان عزیز
پیش نهاد می کنم با این دیدگاه کارتون رو شروع کنید.من فکر می کنم برنامه نویسی هیچ ربطی به زبان نداره.
یعنی مهم نیست شما چه زبانی رو می خواهید یاد بگیرید.مهم اینه که شما بتونید مثل یه برنامه نویس فکر کنید.مثل یه برنامه نویس مساله رو تجزیه تحلیل کنید و مثل یه برنامه نویس مساله رو حل کنید.
سعی کنید خودتون رو از این لحاظ تقویت کنید.اون وقت می بینید که یاد گیری یه زبان جدید برای شما چه قدر ساده می شه و شما می تونید تو یه زبان جدید خیلی راحت برنامه بنویسید.(یاد گیری یه زبان جدید واسه یه برنامه نویس با مشخصات بالا 1 یت 2 ماه زمان می بره).
اگه شما به این درجه برسید دیگه احتیاج به استاد و کلاس هم ندارید.حتی از روی یه سورس کد یا از روی MSDN و... می تونید مسائل رو یاد بگیرید.
برای رسیدن به این درجه از فهم،باید فقط فکر کنید.تمرین و تمرین و تمرین.
مسائل مختلف رو برای خودتون مطرح کنید و سعی کنید همون مسائل رو حل کنید و از تلاش هیچ وقت فروگذار نکنید.من خودم حتی توی اتوبوس یا مترو تو ذهنم دنبال راه حل مساله می گشتم.
با این کار مغز شما ورزیده می شه و می بینید که مثل آب خوردن می تونید کد بزنید.

این یه پیشنهاد کلی واسه برنامه نویس شدن بود

اما برای یاد گیری c# من کتاب Apress -Illustrated.C.Sharp.2008 رو پیشنهاد می کنم.البته اگه با انگلیسی بودنش مشکل نداشته باشید.
این کتاب پولیه بنابراین اینجا نمی گذارمش اگه کسی خواست تو پیام خصوصی ایمیلش رو بده تا براش بفرستم.

mta.sce
جمعه 06 اسفند 1389, 14:45 عصر
من به همه دوستان مبتدی پیشنهاد می کنم که ار کتاب یا pdf آقای هاشمیان شروع کنند. این pdf مثال های زیادی داره و گام به گام کدهای نوشته شده رو توضیح داده.
http://www.farsiebook.com/ebook/7359.htm

سلام دوست عزیز
مرسی از اینکه جواب دادی اما این لینکی که گذاشتی کار نمیکنه.
مر30

payman_xxp
جمعه 06 اسفند 1389, 15:43 عصر
سلام دوست عزیز
مر30

سلام دوستان
واسه شروع کتاب خوبیه.

نام کتاب : آموزش ویژوال سی شارپ (#Visual C)
نویسنده : سید محمد هاشمیان
حجم کتاب : 9.95 مگابایت
پسورد : www.98ia.com

لینک سالمه، از اینجا (http://dl.98ia.com/DVD%202/Barnem%20Nevisi/076%20-%20Visual%20C%20Sharp(wWw.98iA.Com).zip) دانلود کنید.

موفق باشید.

AlgorithmX
جمعه 06 اسفند 1389, 15:59 عصر
سلام بر گل های باغ برنامه نویسی! :لبخند:
برنامه نویس خوب = فکر باز + پینه زدن نوک انگشت - تا امیدی (بیل گیتس)

یک روزی از روز ها ما و همه اساتید بزرگ و کوچیک این سایت و سایت های بزرگ تر از اینجا ، نمی دونستیم که رایانه چیه ، چه برسه به برنامه نویسی رایانه!
چیزیز که بیشتر برنامه نویس های بزرگ رو موفق کرده علاقه ، پشتکار ، امکانات و وقت بوده! و حتی اگر این ها هم نباشه باز هم میشه این مسیر رو ادامه داد (اما به سختی!)

چطوری شروع کنم؟
1. اگر دورو ورتون یک برنامه نویس خوب وحتی مبتدی میشناسید برید سراقش و تخلیه اطلاعاتیش کنید(اگر هم نیست نا امید نشو ، زندگی ادامه داره ...!)
2. برید سراغ کتاب (تا بدونید اصلا برنامه نویسی چی هست؟)
3. یک زبان ساده رو برای شروع انتخاب کنید (عمدتا ویژوال بیسیک 6!)
4. اون زبان رو روی سیستم تون نصب کنید
5. کتاب آموزشی اونو تهیه کنید و اونو شخم بزنید و هر چی فهمیدید رو روی سیستم انجام بدید!
6. مثال های کتاب رو با خلاقیت تغییر بدید
7. شخم زدن کتاب که تموم شد برید سراغ برداشت محصول (برای خودتون برنامه ای بسازید که و تقریبا هرچی بلدید توش باشه)
8. نیاز جامعه رو پیدا کنید و برنامشو با شجاعت بسازید
9. اگر به مشکل بر خوردید سوال بپرسید (از هر منبعی که می دونید. مثل این سایت!)
10. با زبانی که حالا بلدید یک پروژه رو از شرکتی یا سازمانی یا هرجا که میدونیدکش برید و براش برنامه بنویسید (برای این که به خودتون اعتماد پیدا کنید که میتونید هرچی بخواهین رو بسازید)
11. همیشه از جدیدترن های دنیای برنامه نویسی آگاه باشید
12. زبان برنامه نویسی قویتری رو انتخاب کنید و مراحل رو از مرحله 4 به بعد ادامه بدید!

حالا تو کی هستی؟
یک برنامه نویس با کوله باری از تجربه! که یک کشور به وجودش افتخار میکنه!

همتون موفق باشید!

vesall
جمعه 06 اسفند 1389, 16:03 عصر
سلام دوست عزیز
مر30

با سلام.
اول از همه ازتون تشکر می کنم که نصبت به این تایپیک علاقه نشون دادید و ازش استقبال کردید.
در مورد لینک، اگر منظور اون دوستمون این کتاب هست؟؟؟ :

http://www.adinebook.com/gp/product/9643881481/ref=sr_1_1000_5/327-4200960-3237375

-------

یه سوال دارم. آیا فرقی نداره کدوم نسخه از C# رو کار کنیم ؟ ( آخه این کتاب در مورد 2005 هست )؟
یا اینکه یکدفعه از 2008 شروع کنیم ؟

با سپاس

vesall
جمعه 06 اسفند 1389, 16:07 عصر

یک روزی از روز ها ما و همه اساتید بزرگ و کوچیک این سایت و سایت های بزرگ تر از اینجا ، نمی دونستیم که رایانه چیه ، چه برسه به برنامه نویسی رایانه!
چیزیز که بیشتر برنامه نویس های بزرگ رو موفق کرده علاقه ، پشتکار ، امکانات و وقت بوده! و حتی اگر این ها هم نباشه باز هم میشه این مسیر رو ادامه داد (اما به سختی!)

چطوری شروع کنم؟
1. اگر دورو ورتون یک برنامه نویس خوب وحتی مبتدی میشناسید برید سراقش و تخلیه اطلاعاتیش کنید(اگر هم نیست نا امید نشو ، زندگی ادامه داره ...!)
5. کتاب آموزشی اونو تهیه کنید و اونو شخم بزنید و هر چی فهمیدید رو روی سیستم انجام بدید!
7. شخم زدن کتاب که تموم شد برید سراغ برداشت محصول (برای خودتون برنامه ای بسازید که و تقریبا هرچی بلدید توش باشه)
10. با زبانی که حالا بلدید یک پروژه رو از شرکتی یا سازمانی یا هرجا که میدونیدکش برید و براش برنامه بنویسید (برای این که به خودتون اعتماد پیدا کنید که میتونید هرچی بخواهین رو بسازید)
12. زبان برنامه نویسی قویتری رو انتخاب کنید و مراحل رو از مرحله 4 به بعد ادامه بدید!

حالا تو کی هستی؟

همتون موفق باشید!

چنان امیدوارم کردی که الان میرم تو کارش :دی

فقط یه نکته :
من با ویژوال تا حدودی کار کرده ام. الان از سی شارپ شروع کنم ؟
اگر آره، کتاب ؟؟؟
اگر آره، چه کتابی ؟
اگر نه، بازم ممنون. بسیار بسیار سپاس.../

AlgorithmX
جمعه 06 اسفند 1389, 16:27 عصر
چنان امیدوارم کردی که الان میرم تو کارش :دی
خوشحالم!

فقط یه نکته :
اگر آره، کتاب ؟؟؟
اگر آره، چه کتابی ؟

دوست گلم سوال بالا به خودت بستگی داره!
چون زبان ویژوال بیسیک زبان سطح بالاییه (یعنی به زبان انسان نزدیکه!) و به همین دلیل برای مبتدی ها پیشنهاد میشه!
اما زبان #C زبان سطح میانیه و کار با اون از VB کمی سخت تره!

من برم بگردم ببینم کتایی به درد بخور دارم؟!

AlgorithmX
جمعه 06 اسفند 1389, 16:35 عصر
با سلام.
اول از همه ازتون تشکر می کنم که نصبت به این تایپیک علاقه نشون دادید و ازش استقبال کردید.
در مورد لینک، اگر منظور اون دوستمون این کتاب هست؟؟؟ :

http://www.adinebook.com/gp/product/9643881481/ref=sr_1_1000_5/327-4200960-3237375

-------

یه سوال دارم. آیا فرقی نداره کدوم نسخه از C# رو کار کنیم ؟ ( آخه این کتاب در مورد 2005 هست )؟
یا اینکه یکدفعه از 2008 شروع کنیم ؟

با سپاس

لازم نیست واسه این کتاب زیاد خرج کنی(چون تو اینترنت این کتاب ها زیادن)

لینک جناب payman_xxp (http://barnamenevis.org/member.php?41082-payman_xxp) کتایه خیلی خوبیه!

نام کتاب : آموزش ویژوال سی شارپ (#Visual C)
نویسنده : سید محمد هاشمیان
حجم کتاب : 9.95 مگابایت
پسورد : www.98ia.com (http://www.98ia.com/)

لینک سالمه، از اینجا (http://dl.98ia.com/DVD%202/Barnem%20Nevisi/076%20-%20Visual%20C%20Sharp(wWw.98iA.Com).zip) دانلود کنید.

csharpprogramer88
جمعه 06 اسفند 1389, 17:35 عصر
سلام

ورود شما را به دنیای برنامه نویس تبریک میگم و شک ندارم شما از آینده های برنامه نویسی هستید فقط کافیه کمی تلاش کنید برای هدفتون ارزش قائل شید براش وقت بزارید پول خرج کنید مثلا ناهار نخورید کتاب بخرید

اولین کلمه تو الگوریتم که اساس کار نرم افزاره واژه start هست پس شما استارت زدید حالا باید ادامه بدید تلاش و تلاش و تلاش

به خودت بگو من 2 سال دیگه یک تکنسین میشم پس باید یک تکنسین بشم و یک برنامه نویس خوب پس اصلا به این فکر نکن که من یک ماه دیگه باید مثلا برنامه فرستادن یک موشک به فضا را بنویسم پس از برنامه ها کوچیک شروع کن چون برنامه های کوچیک ذهنتو آماده میکنه خیلی وقتا هم پیش میاد بخاطر یک نقطه یا یه اشتباه خیلی ساده مجبوری کلی حرص بخوری ولی بدون اون مشکل حتما باید به دست تو حل شه و حتما حتما هم حل میشه پس ولش نکنیا بچسب بهش اون مشکل حتما برطرف میشه

بازم میگم تلاش ، تلاش ، تلاش

نمیدونم چطوری با این سایت آشنا شدی ولی یکی از شانس ها بزرگ رندگی بهت رو کرده پس از دستش نده بیشتر بیا تو سایت مشکل داری بپرسی حتما جواب میگیری

(اگر به حرفام عمل کردی 2 سال دیگه نتیجه اونو بهم بگو)

براتون آرزوی موفقیت میکنم

m.soleimani
جمعه 06 اسفند 1389, 18:15 عصر
:قهقهه::گیج:

پس یه باره بگو برنامه نویس‌ها کارگر ساختمانی هستن دیگه! مگه روی کاغذ سمباده شما تایپ می‌کنید :متفکر:

اییییییول دیگه ترکوندی ولی نه فکر کنم هنوز ادامه داره :لبخند:

این جمله از کیست؟

بابا دستورالعمل

چطوری شروع کنم؟

حالا تو کی هستی؟

اوه چه شود :بوس:

از شوخی گذشته برای این‌که آف‌تاپیک نباشه برای شروع برنامه‌نویسی همه نیاز دارین که یه هدف انتخاب کنید و مطابق با هدفی که انتخاب کردین زبان برنامه نویسی خودتون را انتخاب کنید قبل از انتخاب یه تاریخچه کلی از برنامه نویسی و کامپیوتر مطالعه کنید تا با انواع مواردی که می‌شه برنامه نویسی کرد آشنا بشین و بعد با توجه به علاقمندی خودتون یه زبان برنامه نویسی انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین نیازهای شما برای این‌که برنامه‌ نویس خوبی باشید آشنایی کامل با زبان انگلیسی هست؛ دوستانی که می‌گن تحصیلات تاثیر چندانی در یادگیری و برنامه نویس شدن نداره به نظر من اشتباه می‌کنن شما در کنار علاقمندی به برنامه نویسی نیاز دارید تا در رشته‌های مرتبط با نرم‌افزار تبحر پیدا کنید حالا خواه از طریق دانشگاه یا از طریق مطالعه مستمر.
مورد دیگه‌ای که به ذهنم رسید اینه که شما باید تمرین عملی رو به صورت روزانه انجام بدین یعنی شما یه مطلب توی کتاب, اینترنت یا هرجای دیگه می‌خونی جدا از این‌که این مطلب با تغییر کامپایلرهای زبان مورد نظر شما ممکنه نیاز به تغییر داشته باشه خیلی زود از خاطرتون بیرون میره چون توی اون زمان خاص فقط براتون جالب بوده و وقتی که بهش نیاز پیدا می‌کنید با منطق اون روش آشنا هستید ولی با نوع کدنویسی و کدهای قابل استفاده آشنا نیستید پس شما وقت خودتون را تلف کردین به نظر من هر مطلبی را که جایی دیدید و ازش خوشتون اومد حتمن پیاده سازی کنید توی کامپیوتر خودتون تا متوجه همه ریزه‌کاری‌هاش بشین.
آخرین موردی که الان یادم میاد بگم اینه که بهتره فلوچارت را هم یاد بگیرید و سعی کنید که زیاد شاخه به شاخه نشین و به این گفتگوهایی که انجام می‌شه که فلان زبان قدرتمندتر هست یا ... زیاد اعتماد نکنید اگر شما هر زبان برنامه نویسی موجود را که با توجه به هدف خودتون در آینده انتخاب کردین را به خوبی و در حد حرفه‌ای بلد باشین همه مشکلات شما را برطرف می‌کنه و به هیچ وجه با مشکل حل نشدنی رو به رو نمی‌شین امیدوارم که همه موفق باشید./

m.soleimani
جمعه 06 اسفند 1389, 18:22 عصر
اگر آره، کتاب ؟؟؟
اگر آره، چه کتابی ؟

منظورت از ویژوال چیه؟
بله دوست عزیز سی‌شارپ زبان برنامه نویسی خوبی هست و تو کشور ما هم آینده شغلی خوبی داره و در همه زمینه‌ها از جمله وب هم به خوبی کاربرد داره موفق باشید./

vesall
جمعه 06 اسفند 1389, 19:22 عصر
:قلب:

وااااااااااااااای بازم ممنون از اینکه توجه کردید.
واقعا ممنون.
من این سایت رو پس از تلاش مستمر و شبانه روز، در گوگل پیدا کردم:کف:... فقط نوشتم برنامه نویسی و اینتر زدم :خجالت::لبخند:

زبان: انتخاب شد. سی شارپ
منابع یادگیری: تا دلت بخواد کتاب و پی دی اف الان جلوم هست !
هدف: نوشتن برنامه های تحت ویندوز و بعد از اون،،،،تحت نـــــــــــــــــــت
راهنما: تا شما رو دارم، :قلب: غمی ندارم :خجالت:
برنامه : از ترم دو تا حالا نصب هست :افسرده: Microsoft Visual Studio 2008

قدم اول: رهایی از شر سرما خوردگی :گریه:
الان که نمیتونم پا کامپیوتر بشینم، چه بهتر. رو فلوچارت کار می کنم و فردا مسائلی که خودم ساختم و حل کردم رو میگذارم، نظر بدید ببینید فلوچارتام چطوره . ( به همه مبتدیها پیشنهاد می کنم فلوچارتاشونو فردا، پسفردا بذارن رو نت. اسکنر یا نرم افزارم نمیخواد، گوشی هست دیگه ! )

ucnazard
جمعه 06 اسفند 1389, 22:42 عصر
سلام
يه نصيحت دوستانه برا همه ي دوستاي مثل خودم دارم كه قبل از همه منابع و كتاب و درس يه چيز رو حتما بايد داشته باشيد و اون اعتماد به نفسه تا مطمئن نباشين به خودتون استاد از بهترين هاي دنياروهم داشته باشين ارزش تداره
اين نصيحت از روي تجربه خودم بود اميدوارم موفق باشيد :چشمک:

AlgorithmX
شنبه 07 اسفند 1389, 21:16 عصر
آی جونم آنالیز (:بوس:)

پس یه باره بگو برنامه نویس‌ها کارگر ساختمانی هستن دیگه! مگه روی کاغذ سمباده شما تایپ می‌کنید :متفکر:

اگر با درک مطلب مشکل داری یک سری به کتاب ادبیات بزن! (پینه نوک انگشت : تمرین زیاد)

اییییییول دیگه ترکوندی ولی نه فکر کنم هنوز ادامه داره :لبخند:

فصل بعدیش هم تو راهه!

این جمله از کیست؟

دشمن!

اوه چه شود :بوس:

آش رشته

من نظرم رو به کسی تحمیل نمی کنم! اگر کسی فکر میکنه راهم اشتباهه ، دنبالم نیاد!

vesall
یک شنبه 08 اسفند 1389, 10:04 صبح
با سلام.

مشکل شماره یک:
من خواستم اول از همه از فلوچارت کشی شروع کنم، ولی بعد از اینکه قلم و کاغذ گرفتم دستم، دیدم اصلا نمیتونم فلوچارت بکشم(بنویسم).
اگر امکانش هست، یکی از دوستان فلوچارت نویسی رو با چند مثال برامون توصیح بدن. (اینطوری، تایپیک هم کاربردی تر میشه )

ممنون { فراوان فراوان }

payman_xxp
یک شنبه 08 اسفند 1389, 11:21 صبح
با سلام.

مشکل شماره یک:
من خواستم اول از همه از فلوچارت کشی شروع کنم، ولی بعد از اینکه قلم و کاغذ گرفتم دستم، دیدم اصلا نمیتونم فلوچارت بکشم(بنویسم).
اگر امکانش هست، یکی از دوستان فلوچارت نویسی رو با چند مثال برامون توصیح بدن. (اینطوری، تایپیک هم کاربردی تر میشه )

ممنون { فراوان فراوان }

سلام
2تا فایل PDF گذاشتم براتون یکی فلوچارت و یکی هم الگوریتم رو آمورش میده.
کاره دوست خوبمون آقای "مهدی عبداله زاده" هستش، باتشکر از ایشون.
امیدوارم بکار بیاد.
موفق باشید.

samaram
یک شنبه 08 اسفند 1389, 13:46 عصر
حالا من یه سوال مطرح کنم
من خیلی وقته سی شارپ کار میکنم. البته نه بصورت تمام وقت. کارمند دولتم و طبیعتا وقت آزادم کمه. تا حالا یکی دو تا پروژه ی تقریبا بزرگ برا یکی دو تا شرکت نوشتم که مراحل نصب و پشتیبانیش هم به خوبی انجام شده. منتها جای یه چیزی مثل اعتماد به نفس نسبت به برنامه نویسی در من خالیه. ببینید من از پس پروژه ها برمیام. اما فکر میکنم باید تکنیک های خاصی برای پیاده سازی داشته باشم. من خیلی ساده کد میزنم. البته کلاس ها و توابع رو خوب و کامل پیاده میکنم. اما خاطرم هست یه سری برا مصاحبه یه جا رفته بودم وقتی نمونه کارم رو دید پرسید کد سرچ رو چطوری پیاده کردین؟ کدهامو نشونش دادم ولی احساس کردم منتظر بود به شکل دیگه ای کد زده باشم. این تکنیک ها... این روش ها سردرگمم کرده. نمیدونم دقیقا چه قواعدی باید حاکم بر نحوه ی کد زدنم باشه تا برنامه ام ساختیافته باشه. میشه در این زمینه ها برام حرف بزنید؟

m.soleimani
یک شنبه 08 اسفند 1389, 16:22 عصر
حالا من یه سوال مطرح کنم
من خیلی وقته سی شارپ کار میکنم. البته نه بصورت تمام وقت. کارمند دولتم و طبیعتا وقت آزادم کمه. تا حالا یکی دو تا پروژه ی تقریبا بزرگ برا یکی دو تا شرکت نوشتم که مراحل نصب و پشتیبانیش هم به خوبی انجام شده. منتها جای یه چیزی مثل اعتماد به نفس نسبت به برنامه نویسی در من خالیه. ببینید من از پس پروژه ها برمیام. اما فکر میکنم باید تکنیک های خاصی برای پیاده سازی داشته باشم. من خیلی ساده کد میزنم. البته کلاس ها و توابع رو خوب و کامل پیاده میکنم. اما خاطرم هست یه سری برا مصاحبه یه جا رفته بودم وقتی نمونه کارم رو دید پرسید کد سرچ رو چطوری پیاده کردین؟ کدهامو نشونش دادم ولی احساس کردم منتظر بود به شکل دیگه ای کد زده باشم. این تکنیک ها... این روش ها سردرگمم کرده. نمیدونم دقیقا چه قواعدی باید حاکم بر نحوه ی کد زدنم باشه تا برنامه ام ساختیافته باشه. میشه در این زمینه ها برام حرف بزنید؟

خوب شما یه پروژه آماده کن با همون اطلاعاتی که داری یا از پروژه‌های قبلی خودت کمک بگیر
حالا شروع می‌کنی به ایراد گذاشتن روی کد خودت مثلن به جای این‌که کد چک کردن این قسمت را هزار جا بنویسم چرا نیام و یه تابع بنویسم و موقع لزوم به چک کردن اون رو صدا نزنم
مرحله بندی این مورد هیچ استانداردی برات نداره خودت یه سری سر فصل بنویس بعد بیا بهشون اولویت بده حالا شما به ترتیب اون اولویت کد قبلی خودت را بازسازی کن
برای مثال
1- داشتن توضیحات مناسب و قابل فهم
2- نام گذاری مناسب برای کلیه موجودیت‌های برنامه از متغیر گرفته تا کلاس و ...
3- بهینه بودن کد « این می‌تونه هزارتا مورد خودش داشته باشه ولی توی یه سطحی دیگه شما می‌بینی که به نظر سریع‌ترین و راحت‌ترین مورد را پیدا کردی پس فعلن دست نگه می‌داری »
4- تکیمل یا اضافه کردن مدیریت استثنا
5- نوشتن مستندات که با اون‌ها استفاده از برنامت برای کاربر آسون‌تر و دل‌چسب‌تر می‌شه
6- کاربرپسند کردن کل برنامت تا سطحی که هر شخصی با کم‌ترین اطلاعات بتونه ازش استفاده کنه
7- جذاب‌تر کردن نمای برنامه « استفاده از صوت و تصویر و جلوه‌های ویژه »
و به همین صورت ادامه میدی امیدوارم بهت کمک کنه موفق باشی./

samaram
یک شنبه 08 اسفند 1389, 18:03 عصر
خوب شما یه پروژه آماده کن با همون اطلاعاتی که داری یا از پروژه‌های قبلی خودت کمک بگیر
حالا شروع می‌کنی به ایراد گذاشتن روی کد خودت مثلن به جای این‌که کد چک کردن این قسمت را هزار جا بنویسم چرا نیام و یه تابع بنویسم و موقع لزوم به چک کردن اون رو صدا نزنم
مرحله بندی این مورد هیچ استانداردی برات نداره خودت یه سری سر فصل بنویس بعد بیا بهشون اولویت بده حالا شما به ترتیب اون اولویت کد قبلی خودت را بازسازی کن
برای مثال
1- داشتن توضیحات مناسب و قابل فهم
2- نام گذاری مناسب برای کلیه موجودیت‌های برنامه از متغیر گرفته تا کلاس و ...
3- بهینه بودن کد « این می‌تونه هزارتا مورد خودش داشته باشه ولی توی یه سطحی دیگه شما می‌بینی که به نظر سریع‌ترین و راحت‌ترین مورد را پیدا کردی پس فعلن دست نگه می‌داری »
4- تکیمل یا اضافه کردن مدیریت استثنا
5- نوشتن مستندات که با اون‌ها استفاده از برنامت برای کاربر آسون‌تر و دل‌چسب‌تر می‌شه
6- کاربرپسند کردن کل برنامت تا سطحی که هر شخصی با کم‌ترین اطلاعات بتونه ازش استفاده کنه
7- جذاب‌تر کردن نمای برنامه « استفاده از صوت و تصویر و جلوه‌های ویژه »
و به همین صورت ادامه میدی امیدوارم بهت کمک کنه موفق باشی./
ممنونم جناب سلیمانی. بسیار کامل بود و حقیقتا ابهامات زیادی رو برام حل کرد. فکر میکردم موضوع پیچیده تر از این حرف ها باشه! یعنی نکاتی که شما گفتید رو روی پروژه ام به کار ببرم کافیه؟! (البته در حال حاضر خیلی هاش رو بکار مییرم.)
به سوال دیگه. شما فکر میکنید اون فردی که موقع دیدن برنامه ام ازم خواست کدها رو نشونش بدم دنبال چی بود؟

m.soleimani
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:15 عصر
ممنونم جناب سلیمانی. بسیار کامل بود و حقیقتا ابهامات زیادی رو برام حل کرد. فکر میکردم موضوع پیچیده تر از این حرف ها باشه!

قابل شما را نداشت در حقیقت پیچیده‌تر هست من سعی کردم قابل فهم برای همه دوستان باشه

یعنی نکاتی که شما گفتید رو روی پروژه ام به کار ببرم کافیه؟!

خیر این‌های اشاره‌ای بود به کل. شما باید از این مفاهیم شروع کنید و پله پله بالا برین

(البته در حال حاضر خیلی هاش رو بکار مییرم.)

خیلی خوبه امیدوارم که موفق باشید

به سوال دیگه. شما فکر میکنید اون فردی که موقع دیدن برنامه ام ازم خواست کدها رو نشونش بدم دنبال چی بود؟

شما قصد داری یه ماشین خریداری کنی به صاحب قبلی ماشین می‌گی در کاپوت را باز کنه چرا چون قصد داری خودت هم ببینی چه چیزی داری می‌خری و نصبت به اطلاعاتی که داری در موردش نظر بدی ایشون قصد داشتن چک کنن نوع کد نویسی به سطح اطلاعات ارائه شده از طرف شما نزدیک هست یا صرفن یه کپی پیست ساده انجام شده. در کل شرکت‌های برنامه نویسی اگر قصد استخدام شما را داشته باشن و شما شخص شناخته شده‌ای نباشی حتمن از شما تست عملی خواهند گرفت پس حفظ کردن یه سری مطلب برای استخدام در یه شرکت برنامه نویسی نتیجه نخواهد داد موفق باشید./

vesall
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:52 عصر
سلام بر همه.

من وصال هستم، سازنده ی این تایپیک.
اومدم بگم من این تایپیک رو همینطوری الکی نساختم، اومدم بگم از همه تون ممنونم، اومدم بگم دارم برنامه نویسی رو کار می کنم ( البته یخورده ( خیلی! ) کند پیش رفتم، ولی خب.
اومدم بگم در آینده ای نزدیک خیلی بهتون نیاز پیدا میکنم.

اومدم بگم الان شدیدا احساس می کنم نیاز دارم برنامه نویسی رو یاد بگیرم و تخصصی درش پیدا کنم تا بتونه منبع درآمدی برام باشه ( البته در این مورد اصلا امیدی ندارم به جایی برسم...:گریه: ). ولی خب، ما هستیم همچناااان :لبخند:

( الان صفحه ی 80 آموزش C# ) ( از همون آموزشی که یکی از دوستان در صفحات قبلی لطف کردند )

v30sharp
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:41 عصر
سلام دوستان من خودم دانشجو ترم 4 نرم افزار هستم
قصه برنامه نويسي من از جايي شروع شد كه استادمون كم كاري كرد
شروع كردم به ياد گرفتن سي شارپ البته قبلا جاوا كار كرده بودم اما وفتي با سي شارپ اشنا شدم عاشقش شدم ...سرتونو درد نيارم العان در سي شارپ واسه خودم يلي هستم نه كلاس رفتم نه دوستي بهم ياد داد دوستام همش بهم نامردي كردن بخاطر حسادت به تحديد هم رسيد خلاصه تو دانشگاه به همه دوستام كمك ميكردم اما نميدونستم داشتن نامردي ميكردن بهم از اون به بعد دستمو داغ كردم به كسي ياد ندم اما اينجا ياد ميدم چون دوستاني مثل شما دارم در خدمتتونم هركاري كه از دستم برمياد
بر سنگ مزارم بنويسيد لعنت بران دوست كه كند نامردي بر دوست

m.soleimani
سه شنبه 16 فروردین 1390, 14:31 عصر
شروع كردم به ياد گرفتن سي شارپ البته قبلا جاوا كار كرده بودم اما وفتي با سي شارپ اشنا شدم عاشقش شدم ...سرتونو درد نيارم العان در سي شارپ واسه خودم يلي هستم نه كلاس رفتم نه دوستي بهم ياد داد دوستام همش بهم نامردي كردن بخاطر حسادت به تحديد هم رسيد خلاصه تو دانشگاه به همه دوستام كمك ميكردم اما نميدونستم داشتن نامردي ميكردن بهم از اون به بعد دستمو داغ كردم به كسي ياد ندم اما اينجا ياد ميدم چون دوستاني مثل شما دارم در خدمتتونم هركاري كه از دستم برمياد

کسی که بهت نامردی کرده دیگه دوست محسوب نمی‌شه در مورد برنامه نویس خوب شدنت هم از پشتکار داشتن به دستش آوردی ولی در کل خوبه بدون آموزش دیدن تونستی به جایی برسی امیدوارم موفق باشید./

sabloger
سه شنبه 16 فروردین 1390, 16:26 عصر
سلام به همه دوستان عزیز

منم مثل شما مبتدیم، البته نه خیلی مبتدی، یه کارایی بلدم

خواستم بگم که برنامه نویسی در درجه اول علاقس، بعد استعداد و یاد گیری

و این که باید از پایه سعی کنین که خودتونو قوی کنین، نه این که بخواین یک شبه سی شارپ یاد بگیرین

برای سی شارپ یاد گرفتن، باید سی بلد باشین، و در کل برای این که بتونین راحت تر با دنیای برنامه نویسی آشنا بشین باید با وی بی شروع کنین و باهاش کد بنویسین
فنی ها از از این نظر وضعشون خوبه اما بدیش اینه که زیاد حالشو ندارن که برن دنباشل، خودمم فنی هستم و مثل آقا وصال کاردانی هستم، ترم 4؛ اما از اول که توی هنرستان وی بی میخوندیم علاقه به برنامه نویسی داشتم و خودم میرفتم دنبالش
از pdf بگیر تا پروژه هایی که توی اینترنت بودو برمیداشتم کد هاش رو انقدر دستکاری میکردم تا بفهمم چیه!!

حالا هم با عشق و علاقه برنامه نویسی میکنم، و منتظر کلاس و استادو درس و دانشگاه نمیمونم و خودم کار میکنم، بلد پرواز نیستم، اما روی زمین هم نمیشینم

باید اول از همه بخواید، مثل شما توی همکلاسی هام زیادن، اما من بهشون میگم که برنامه نویسی رو باید فهمید، نه این که 4 تا کد رو حفظ کنی که تا فردا بیشتر یادت نمونه

اما اگه به برنامه نویسی علاقه ندارین و فقط برای امتحان میخوایین، که هم کارتون سخته و هم من جواب خاصی برای شما ندارم

اما اگر برنامه نویسی رو برای آیندتون میخواین، بهش ایمان بیارین و از پایه، پایه، پایه شروع کنید

این دوستمون توی این تاپیک چندتا کتاب خوب گذاشتن میتونید استفاده کنید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?274734-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%28%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-!%29 (http://barnamenevis.org/showthread.php?274734-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%28%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%21%29)

اما فقط به همین اکتفا نکنین، اینترنتو که ازتون نگرفتن! گوگل هم که نه پولیه و نه هنوز فیلتر شده!

برید و از پایه خودتونو قوی کنید و نگرشتون رو به برنامه نویسی عوض کنید و به اون به چشم یک لذت نگاه کنین تا بتونین مثل من تا ساعت 3 نصفه شب کد نویسی کنین!

موفق و برنامه نویس یاشیـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــد:قلب:

omidh2007
سه شنبه 16 فروردین 1390, 18:57 عصر
سلام . برای من یکی که این چند تا روش از همه بیشتر جواب داده تا الآن :
1 - فیلم آموزشی (چون از ای بوک جذاب تره و گیراییش بیشتره ) . این سایت خوبه برای دانلود فیلم آموزشی : ehsanavr.com (http://ehsanavr.com/)
2 - بررسی برنامه های نوشته شده ی بقیه و ادیت کردن و دستکاری اونها برای فهم بیشتر .
3 - آزمون و خطا و برنامه نوشتن مکرر .
Good Luck

vesall
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 00:21 صبح
خب خب خب...

تا اینجا از تمامی دوستان تشکر می کنم.
و واقعا از دوستی که کتاب آموزش c# نوشته ی مهندس هاشمیانرو معرفی کرد تشششششششششکککککککر می کنم.

خب، از اونجایی که دوستان آموزش ندادند، فقط معرفی کردند، میخوام من آموزش رو شروع کنم. به این صورت که از امروز، 3-4 مبحث رو اینجا مینویسم و با هم کار می کنیم و اگر به مشکل خوردیم از اساتید کمک میگیریم...
کتاب مذکور رو دانلود کنید تا شروع کنیم....

vesall
جمعه 02 اردیبهشت 1390, 00:42 صبح
فصل یک - دو - سه :

تا اینجا فقط مبانی برنامه نویسی سی شارپ رو یاد گرفتید. یه مقدار جمع و ضرب و اینا.
حدود 100 صفحه ی اول هست. تا هفته ی آینده که 9-1-1390 باشه تمومش کنین تا با هم بریم :دی

اگر مشکلی بود اینجا بنویسین تا با هم حلش کنیم...

vesall
یک شنبه 20 شهریور 1390, 22:47 عصر
فکر کنم اینجا به درد خیلی ز تازه کارها بخوره :

http://barnamenevis.org/showthread.php?300156-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D9%85%D9%86-%28-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%B3%D9%88%D9%85-%29

samaram
شنبه 26 شهریور 1390, 14:04 عصر
من یه سوال جدید دارم.
کد نوشتن رو تقریبا کامل یادگرفتم. یعنی اگه یه پروژه بهم سپرده بشه قطعا به هر شکل که باشه از پسش بر میام. اما همش حس میکنم کارم ناقصه. دقیقا نمیدونم چه اصول کلی برای برنامه باید رعایت کنم. مثلا معماری سه لایه آیا واقعا اگه نباشه برنامه من نقص داره؟ اگه کدهام کلاس بندی یا تابع نشده باشه برنامه نقص داره؟ اگه دستورات ارتباطم با بانک در هر جای برنامه که نیاز داشتم تعری شده باشه(نه یکجا داخل متد یا فایل خاصی) میدونم هیچ کدوم از اینا نقص نیست. اما آیا اگه رعایت نشه ممکنه در اعتبار اون خدشه وارد شه؟
نمیدونم اصلا تونستم برسونم که ابهامم چیه!؟

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 14:18 عصر
به نظر من اگه شما توی پروژتون این کارهایی که گفتین رو انجام ندین مطمئنا برنامتون نقص نداره و شاید برنامتون بدون خطا اجرا بشه ولی برای بعدا که بخواهید پروژه رو توسعه بدین مطمئنا به مشکل میخورین و یا اگه خطایی در برنامه بوجود بیاد پیدا کردن محل خطا خیلی براتون سخت میشه و خیلی مشکلاتی که بعدا بوجود خواهد آمد.
ولی اگه سعی کنید اصولی کد بنویسید مطمئا بعدا خیلی کارتون راحت تر میشه و من توصیه میکنم اگه تازه شروع به یادگیری سی شارپ کردین حتما از همین ابتدا اصولی کد نوشتن رو یاد بگیرین تا مثل من و امثال من بعدا به مشکل نخورین!
البته اصولی اصولی هم نه ولی حداقل کاری که میتونید بکنید این هست که حتما سه لایه بنویسید و حتما کلاس بندی کنید و با استفاده از تابع برنامتون رو ببرین جلو و در مورد دیتابیس هم خیلی مهمه که سعی کنید دیتابیس رو استاندارد طراحی کنید.

تجربه خودم توی این زمینه رو میگم شاید تجربه باشه برای دوستان تازه کار :
من اول که برنامه نویسی رو شروع کردم فقط از یه کتاب استفاده کردم و اون موقع زیاد به نت دسترسی نداشتم و با همون کتاب یه پروژه کاربردی انجام دادم و دادم دست مشتری...
حالا که چند وقت از اون پروژه گذشته و میخوام توسعه اش بدم ومشتری ازم امکانات جدید میخواد، کلی با دردسر مواجه میشم و گاهی اوقات مجبور میشم کلا از زیر بنا یه قسمتی رو دوباره بنویسم تا به نتیجه دلخواه برسم.
و الان قصد دارم توی یه فرصت مناسب دوباره بشینم و کامل پروژه رو دوباره بنویسم چون میدونم اگه بخوام اینجوری پیش برم بعدا نمیتونم توسعه بدم ونیازهای مشتری رو بهش اضافه کنم.

پس حتما این کار رو بکنی تا به مشکل اینطوری برنخورید و مثل من دوباره کاری کنید.
موفق باشید

nazanin_z
شنبه 26 شهریور 1390, 15:17 عصر
سلام
منم هم مبتدی ام هم عاشق برنامه نویسی و مخصوصا سی شارپ

خیلی دوست دارم بتونم خوب یاد بگیرم و دانشمو پیاده کنم .
من با گرافیک برنامه مشکل دارم! یعنی اصلا بلد نیستم گرافیکی ش کنم .... اگه کمکم کنین و یه چندتا کتاب یا منبع دیگه ای معرفی کنین ممنون میشم.

vesall
شنبه 26 شهریور 1390, 15:38 عصر
سلام
منم هم مبتدی ام هم عاشق برنامه نویسی و مخصوصا سی شارپ

خیلی دوست دارم بتونم خوب یاد بگیرم و دانشمو پیاده کنم .
من با گرافیک برنامه مشکل دارم! یعنی اصلا بلد نیستم گرافیکی ش کنم .... اگه کمکم کنین و یه چندتا کتاب یا منبع دیگه ای معرفی کنین ممنون میشم.

بنده خودم تازه کار تر از اونم که پیشنهاد بدم، ولی من همین مشکل رو داشتم و این کار رو کردم: الان فقط سعی می کنم دانش برنامه نویسیم رو بالا ببرم، وقتی این به یه جایی رسید، بعد میرم سراغ گرافیک.
معماری لایه دار یعنی چی ؟؟

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 15:51 عصر
من با گرافیک برنامه مشکل دارم! یعنی اصلا بلد نیستم گرافیکی ش کنم
منم با نظر جناب وصال موافقم.
البته اگه یه خورده با برنامه های سایر شرکت ها کار کنید و گرافیک اونا رو در نظر بگیرین و از طرفی هم کاربران برنامه خودتون رو هم در نظر بگیرید (که چه قشری از جامعه هستند) کم کم میتونید برنامه ای با ظاهر و گرافیک بهتر ساخت.

معماری لایه دار یعنی چی ؟؟
معماری سه لایه به این صورت هست :
مثلا شما باید کارهای دیتابیستون رو کلاس بندی کنید به این صورت که :
یه کلاس بنویسید که در اون اتصال با دیتابیس برقرار بشه (شرایط اتصال چک بشه و در صورت اتصال مثلا true برگرداند و در غیر اینصورت fasle)
بعد یه کلاس بنویسید که در اون کوئری هاتون اجرا بشه.
و در آخر هم (لایه آخر) هم که اینترفیس یا همون فرمتون هست.
من قبلا یه برنامه سه لایه ای در همین سایت پیدا کردم ولی متاسفانه الان همرام نیست.
شب اون برنامه رو اینجا میذارم تا بهتر با معماری سه لایه اشنا بشین.
موفق باشید.

vesall
شنبه 26 شهریور 1390, 16:37 عصر
خداااااااااااااااااااا، من تو بی لایه موندم :گریه:

من میتوانم ... :اشتباه::افسرده:

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 16:46 عصر
خداااااااااااااااااااا، من تو بی لایه موندم :گریه:

من میتوانم ... :اشتباه::افسرده:
عجله نکن دوست عزیز.
با توجه به علاقه و پشتکاری که من از شما دیدم صد در صدخیلی سریع به همه چیز مسلط میشین.
فقط باید صبور باشید و اعتماد به نفس داشته باشین و بدونین که هر مشکلی داشته باشین خودتون میتونین حلش کنید.
موفق باشید

miladkamalabady
شنبه 26 شهریور 1390, 17:30 عصر
سلام
من یک معلم هنرستان هستم. من تا حدی با #C آشنایی دارم (به خاطر تحویل پروژه کارشناسی ام) ولی نه خیلی.
مطالب این تاپیک رو هم خوندم و به نظرم خیلی کاربردی می یاد (البته یعنی کاربردی بشه)
من پیشنهادم اینه که بیام اول یک پروژه ساده رو (البته نه ماشین حساب یک چیزی که بدرد بخور باشه) پیش ببریم.
راستش من برای استفاده خودم می خواستم یک نرم افزار محاسبه خمس سالی رو پیاده سازی کنم، یک خورده ای توی گوگل جستجو کردم به نظرم خیلی نیست (شاید چون مذهبیه) ولی می خواستم اگه امکانش باشه و دوستان موافق باشن این پروژه رو شروع به پیاده سازی کنیم و اگر کسی از دوستان در حین پروژه مشکل داشت (از جمله خودم) با اساتید براش حل می کنیم. اگر هم پیشنهادی در رابطه با پروژه ای بهتر دارید بگید تا زودتر شروع کنیم. راستش داره سال تحصیلی هم شروع می شه و احتمالا من سرم شلوغ تر می شه دوست دارم دوستان اگه بتونن زود به زود مطالب رو آپ کنیم. منتظر پاسخ های شما هستم. Goud Luck

vesall
شنبه 26 شهریور 1390, 17:39 عصر
من پروژه رو شروع کردم :لبخند:

اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?300156-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D9%85%D9%86-%28-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%B3%D9%88%D9%85-%29/page8)

samaram
یک شنبه 27 شهریور 1390, 08:45 صبح
به نظر من اگه شما توی پروژتون این کارهایی که گفتین رو انجام ندین مطمئنا برنامتون نقص نداره و شاید برنامتون بدون خطا اجرا بشه ولی برای بعدا که بخواهید پروژه رو توسعه بدین مطمئنا به مشکل میخورین و یا اگه خطایی در برنامه بوجود بیاد پیدا کردن محل خطا خیلی براتون سخت میشه و خیلی مشکلاتی که بعدا بوجود خواهد آمد.
ولی اگه سعی کنید اصولی کد بنویسید مطمئا بعدا خیلی کارتون راحت تر میشه و من توصیه میکنم اگه تازه شروع به یادگیری سی شارپ کردین حتما از همین ابتدا اصولی کد نوشتن رو یاد بگیرین تا مثل من و امثال من بعدا به مشکل نخورین!
البته اصولی اصولی هم نه ولی حداقل کاری که میتونید بکنید این هست که حتما سه لایه بنویسید و حتما کلاس بندی کنید و با استفاده از تابع برنامتون رو ببرین جلو و در مورد دیتابیس هم خیلی مهمه که سعی کنید دیتابیس رو استاندارد طراحی کنید.

تجربه خودم توی این زمینه رو میگم شاید تجربه باشه برای دوستان تازه کار :
من اول که برنامه نویسی رو شروع کردم فقط از یه کتاب استفاده کردم و اون موقع زیاد به نت دسترسی نداشتم و با همون کتاب یه پروژه کاربردی انجام دادم و دادم دست مشتری...
حالا که چند وقت از اون پروژه گذشته و میخوام توسعه اش بدم ومشتری ازم امکانات جدید میخواد، کلی با دردسر مواجه میشم و گاهی اوقات مجبور میشم کلا از زیر بنا یه قسمتی رو دوباره بنویسم تا به نتیجه دلخواه برسم.
و الان قصد دارم توی یه فرصت مناسب دوباره بشینم و کامل پروژه رو دوباره بنویسم چون میدونم اگه بخوام اینجوری پیش برم بعدا نمیتونم توسعه بدم ونیازهای مشتری رو بهش اضافه کنم.

پس حتما این کار رو بکنی تا به مشکل اینطوری برنخورید و مثل من دوباره کاری کنید.
موفق باشید

ممنونم. یعنی من معماری سه لایه رو پیاده کنم کافیه؟ منظورم اینه که این خودش کار رو اصولی میکنه؟ کافیه؟

morteza271
یک شنبه 27 شهریور 1390, 09:05 صبح
خواهش میکنم.
نه فقط معماری سه لایه کافی نیست.
سعی کنید پروژه رو کلاس بندی کنید و بیشتر کارهاتون رو با تابع انجام بدین، اینجوری از تکرار کد جلوگیری میشه و وقتی یه تغییری بدین نیازی نیست همه جا رو تغییر بدین.
به نظر من همین کارها برای شروع خیلی خوبه(یعنی اگه یه برنامه رو اینطوری شروع و تمومش کنید مطمئنا بعدا مشکلی براتونپیش نمیاد.)
موفق باشید

samaram
دوشنبه 28 شهریور 1390, 08:59 صبح
بازم ممنون. عذر میخوام یه مساله ای هنوز برام ابهام داره. آیا این درسته که من تا حد امکان باید سعی کنم اعمال پروژه رو کلاس بندی و تابع بندی کنم؟ یا اینکه فقط اون کدهایی که حدس میزنم بعدها ممکنه استفاده بشه رو کلاس بندی کنم؟

morteza271
دوشنبه 28 شهریور 1390, 09:20 صبح
قبل از همه چیز بگم من دارم نظر خودم رو میگم و شاید نظرات بهتری هم باشه...

به نظر من اگه سعی کنید بیشتر کارها رو با تابع انجام بدین بهتره.هرچند ممکنه در کل برنامه فقط یک بار از این تابع استفاده بشه لی این کار به نظر من خوانایی برنامه رو بالا میبره و برای عیب یابی کارتون رو راحت تر میکنه.
ببینید یه مثال میزنم :
شما فکر کنید توی برنامتون یه کلید دارین که با زدن اون کلید باید یه مسیر از کاربر گرفته بشه و در از دیتابیس پشتیبان گرفته و در مسیر انتخاب شده ذخیره بشه به نظر من بهتره که این کار رو بکنید :
در رویداد کلیک کلیدتون بنویسید که یه مسیر از کاربر گرفته بشه و اون مسیر رو در یه متغیر ذخیره کنید.
حالا یه تابع بنویسید برای پشتیبان گیری که یه آدرس رو به عنوان ورودی بگیره و کارش این باشه که از دیتابیس بک آپ بگیره و در آدرس وردوی ذخیره کنه.
این تابع رو در رویداد کلیک کلیدتون بعد از دریافت مسیر از کاربر صدا بزنید و مسیر انتخابی رو به تابع پاس بدین.

البته بازم میگم این نظر شخصی من بود که به نظر من بهتره اگه دوستان نظر بهتری دارن خوشحال میشم بیان کنن شاید ماهم اشتباه می کنیم.
موفق باشید

halandon67
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:20 صبح
سلام
من 1 پروژه نوشتم که دانش اموز ثبت نام می کنم حالا می خوام طوری باشه که وقتی کد ملی تکراری می دم بهش بهم خطا بده که این دانش آموز قبلا ثبت نام شده کمک کنید
کدشو اگه بذارید ممنون می شم

faravaghi
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:35 صبح
سلام به دوستان،
اگه کسی می خواد برنامه بنویسه می تونه اگه دوست داشت به این سایت هم یه سر بزنه.
تو این سایت که متعلق به بچه های کامپیوتر دانشگاه شیخ بهایی (http://www.itce.ir/main/downloads-cat14.html) است، اومدن از کلاس های استاد که برنامه نویسی درس میده فیلم تهیه کردن و برای همه تو سایتشون قرار دادن. من همه اینا رو دیدم. برای کسایی که می خوان تازه شروع کنن بد نیست. انگار نشستی تو کلاس استاد داره درس میده. به نظر من خیلی خوبه.
دم استادشون گرم خیلی ساده، روان و سلیس توضیح داده.
البته فیلم های ASP, PHP, Java هم داره که اینم لینکش (http://www.itce.ir/main/modules.php?name=Downloads).

s@nb@l
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:40 صبح
سلام
من 1 پروژه نوشتم که دانش اموز ثبت نام می کنم حالا می خوام طوری باشه که وقتی کد ملی تکراری می دم بهش بهم خطا بده که این دانش آموز قبلا ثبت نام شده کمک کنید
کدشو اگه بذارید ممنون می شم

سلام
برای پیدا کردن رکورد خاص از اطلاعات در بانک اطلاعاتی می تونید از متد find در کلاس dataview استفاده کنید البته قبل از فراخوانی این متد باید داده های جدول را بر اساس اون فیلد که میخواهید جستجو بر حسب اون انجام بدهید مرتب کنید...
جواب سوالتون تو کتاب سید محمد هاشمیان صفحه 633 کامل توضیح داده که دوستان تو همین تاپیک لینکشو گذاشتن

موفق باشید

faravaghi
دوشنبه 28 شهریور 1390, 12:09 عصر
سلام،
من تو برنامه هایی که مینویسم از Stored Procedure استفاده میکنم. اگه تو بانک بخوام Insert داشته باشم اینجوری کار میکنم که:
اول میام کد Insert رو با Stored Procedure می نویسم:

CREAT PROCEDURE [dbo].[sp_InsertMember]

@mNumber nvarchar(15)
,@mName nvarchar(150)
,@mFamily nvarchar(150)
,@meliCode nvarchar(10)
,@Error int output
AS
BEGIN
SET @Error = -1

IF (SELECT COUNT(*) FROM dbo.Member WHERE meliCode LIKE RTRIM(@meliCode)) != 0
SET @Error = 1

ELSE IF( SELECT COUNT(*) FROM dbo.Member WHERE mNumber LIKE RTRIM(@mNumber)) != 0
SET @Error = 2
ELSE
BEGIN
INSERT INTO Member
([mNumber]
,[mName]
,[mFamily]
,[meliCode])
VALUES
(RTRIM(@mNumber)
,RTRIM(@mName)
,RTRIM(@mFamily)
,RTRIM(@meliCode))

SET @Error = 0
END
END

بعد میام تو کد برنامه یه کلاس تعریف میکنم برای ارتباط با بانک و توابعی که قراره این Stored Procedure ها رو برام اجرا کنه:

protected internal int Insert(string Number, string Name, string Family, string MeliCode)
{
try
{
using (SqlConnection sqlcnn = new SqlConnection(da.StrConnect))
{
SqlCommand cmd = new SqlCommand("sp_InsertMember", sqlcnn);
cmd.CommandType = CommandType.StoredProcedure;
cmd.Connection.Open();

cmd.Parameters.AddWithValue("@mNumber", Number);
cmd.Parameters.AddWithValue("@mName", Name);
cmd.Parameters.AddWithValue("@mFamily", Family);
cmd.Parameters.AddWithValue("@meliCode", MeliCode);

cmd.Parameters.Add("@Error", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters["@Error"].Direction = ParameterDirection.Output;

cmd.ExecuteNonQuery();

Result = Convert.ToInt32(cmd.Parameters["@Error"].Value);
}
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);

}
return Result;
}

da.StrConnect: این یک کلاسه که خودم تعریف کردم که توش یک متغیر رشته ای داره به نام StrConnect. از این کلاس برای ایجاد Connection String استفاده میکنم.حالا تو کد برنامه وقتی کاربر کلید افزودن رو میزنه میام این تابع رو با پارامتر هایی که می خواد، فراخوانی می کنم. اگه خروجی تابع صفر بود یعنی ثبت با موفقیت انجام شده، اگه یک بود یعنی کد ملی که وارد شده تو بانک هست و اگه 2 بود یعنی شماره وجود داره.

private void InsertMembers(object sender, EventArgs e)
{
try
{
if (txtName.Text.Trim() == string.Empty)
{
MessageBox.Show(". لطفا نام را وارد نماييد");
return;
}
if (txtFamily.Text.Trim() == string.Empty)
{
MessageBox.Show(". لطفا نام خانوادگي را وارد نماييد");
return;
}
if (txtMeliCode.Text.Trim() == string.Empty)
{
MessageBox.Show(". لطفا کد ملي و يا شماره شناسنامه را وارد نماييد");
return;
}
if (txtNumber.Text.Trim() == string.Empty)
{
MessageBox.Show(". لطفا شماره عضويت فرد را وارد نماييد");
return;
}

Result = m.Insert(txtNumber.Text.Trim()
, txtName.Text.Trim()
, txtFamily.Text.Trim()
, txtMeliCode.Text.Trim());

if (Result.Equals(1))
{
MessageBox.Show(". کاربر گرامي فرد مورد نظر قبلا ثبت شده است", "", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
}
else if (Result.Equals(2))
{
MessageBox.Show(". کاربر گرامي شماره عضويت قبلا ثبت شده است", "", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
}
else
{
MessageBox.Show(".ثبت با موفقيت انجام شد");
}
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
}

m2_farzan
دوشنبه 28 شهریور 1390, 14:43 عصر
به نظر من بهتره از یک زبان ساده تر مثلا Q-basic شروع کنید. البته برای اونهایی که صفر صفرن.:بوس:

noroozifar
دوشنبه 28 شهریور 1390, 15:58 عصر

من هم با مشکل این بنده خدا روبرو شده ام
منهم دوستان خیانت کرده اند الان نزدیک به 5 سال روی سی شارپ کار میکنم در دوره کارشناسی به خیلی از دوستان سی شارپ یاد دادم که همانها الان رفتند شرکت برنامه نویسی زده اند یادم میاد یکبار یک نفر امد تو جمع بچه ها که فرد غریبی بود و سنش از همه ما بالا بود ادا کرده بود برنامه نویسی یک شرکت بزرگ انجام میده همه رفتن پیشش بعد از همه یکدفعه همان هم امد پیش خودم برای برنامه نویسی .... در کل حالا همه برام برنامه نویس شده اند اما اما اما خودم ...
نابود شدم به خاطر خدمت سربازی که 3 سال دستمو عقب انداخت و نگذاشت ادامه بدهم حتی به طوریکه کلیه دروس دانشگاه را هم از یاد بردم حتی دیگه نمیتونم امتحان کنکور بدم اگر بخواهم امتحان بدم 2 سال باید فقط تو صفحه اول طراحی الگوریتم بمونم تا یادش بگیرم .... پس :
1. لعنت به کنکور
2. لعنت به نا رفیقان
3. لعنت به سربازی
4. لعنت به بیکاری

حالا چه جوری دوباره کد نویسی یاد بگیرم یا دروسم را یاد بگیرم حتی اگر خواستم تو یک اورگانی جای ازمونهاشون شرکت کنم هان چه جوری؟؟؟

asma2010
دوشنبه 28 شهریور 1390, 17:17 عصر
سلام.
{{{ اول از همه این رو بگم که اگر چنین تایپیکی هست، لطفا این رو پاک کنید شلوغ نشه }}}

راستش وقتی رفتم تو قیمت اوپن سورس، واقعا ناامید شدم. از شما نه ها. از اینکه منم یه روز برنامه نویس بشم!!!.
یعنی امیدی هست ؟

میخوام این تایپیک رو باز کنم، برا کسایی که مثل من میخوان از صفر شروع کنند ( البته صفر مطلق نه! یخورده با سی شارپ آشنام ) و نه به کلاس دسترسی دارند و نه به یه استاد ( اینور ایران گیر کردیم لبه تنگه هرمز )

( از همه ی دوستان برنامه نویس تقاضا دارم به اینجا بیان و کسایی که مثل من سردرگم هستند رو نجات بدند )

سلام به همه دوستان و البته دوست عزیزی که این تاپیک رو گذاشتند. من فقط یه کوچولو جلوتر از شما هستم ولی با احترام به دوست عزیزی که گفتند از یک زبان ساده شروع کنید می خوام بگم من با این کار مخالفم چون خودم همین کار رو کردم و فکر نمی کنم تجربه خوبی بوده باشه.اینجوری وقتم رو تلف کردم.قرار نیست زبان هایی مثل سی شارمپ اونقدر پیچیده باشند که آدم توش گم بشه یا اصل رو گم کنه. همین طور که دوست عزیز فرمودن مبانی برنامه نویسی مهمه و من اعتقاد دارم شاه کلید اون علاوه بر استفاده از مطالب پایه اینه که آدم خودش راه حل مساله ای رو پیدا کنه.حتی اگه راه حل های بهتری هم موجود باشه مهم اینه که مغز انسان از این طریق فعال میشه و وقتی مغز فعال شد می تونه با اون مبانی به زبان های مختلف برنامه نویسی کنه.در هر صورت فکر کردم این مطالب می تونه کمکی برای شما باشه.موفق باشید.

Abolfazl.programmer
دوشنبه 28 شهریور 1390, 22:32 عصر
سلام.

یعنی امیدی هست ؟

سلام منم یه تازه کارم.

Abolfazl.programmer
دوشنبه 28 شهریور 1390, 22:48 عصر
سلام
من یه خورده سی شارپ بلدم . یه کلاس رفتم
برای شروع برنامه نویسی به نظر من از یک زبان آسون مثل ویژوال بیسیک شروع کنید بهتره چون هم برنامه نویسی باهاش راحته هم پیچیدگی زیادی نداره.اما اینکه نمیگم صاف برید سر سی شارپ چون گستردگی و پیچیدگیه سی شارپ بیشتره و ممکنه از برنامه نویسی دلسرد بشید(سی شارپ حتی به گذاشتن یا نذاشتن یه ; حساسه و همش گیر میده) . من خودم یکی از دوستام بدون تجربه قبلی اومد و خیلی براش سخت بود.
و یه توصیه دیگه اینکه از هر منبعی استفاده کنید : کتاب . مجله . فیلم آموزشی . مقاله های اینترنت . یه برنامه نویس!! زبان این منابع به جز آخریش فرق نمیکنه.
یه سایتم معرفی میکنم که کارش شبیه به همین برنامه نویس هستش اما انگلیسی.من تازه توش عضو شدم و یه چنتا سوال پرسیدم خیلی زود(حداکثر دو روز) جواب گرفتم.در ضمن بلافاصله بعد از پرسیدن سوال یه ایمیل شامل چنتا مقاله و تاپیک مرتبط با سوال براتون میفرستن.اکثر جوابا هم سورس برنامه ای که در موردش سوال شد رو برا دانلود داره.اسمش سی شارپه اما همه زبانی رو داره.فقط متاسفانه تعداد خیلی کمی از برنامه ها به یمن فیلترینگ هوشمند!!!!!!!!!! فیلتر شدن اما با وی پی ان یا فیلتر شکن قابل دانلود هستن.
www.c-sharpcorner.com (http://www.c-sharpcorner.com)

m2_farzan
سه شنبه 29 شهریور 1390, 13:16 عصر
سلام به همه دوستان

سلام علیکم

با احترام به دوست عزیزی که گفتند از یک زبان ساده شروع کنید می خوام بگم من با این کار مخالفم چون خودم همین کار رو کردم و فکر نمی کنم تجربه خوبی بوده باشه.اینجوری وقتم رو تلف کردم.

منم به نظر شما احترام میذارم اما به نظر من میشه مبانی برنامه نویسی را با QB ظرف یک هفته یاد گرفت. چون داخل QB مسائلی مثل کلاسها، public و private بودن، و مسائل جزئی مثل سمی کالن، شروع شدن آرایه از صفر، فرق int با float و این جور مسائل وجود ندارند، یک برنامه نویس مبتدی می تواند بیشتر تمرکز خود را روی اگوریتم ها بگذارد.

البته این به ظرفیت آدما هم بستگی داره چون بعضیا میتونن ظرف یک هفته دو سوم زبانی مثل سی شارپ رو از روی کتاب یاد بگیرند اما خیلی ها باید یک سال کلاس بروند تا بتوانند با QB شعاع دایره را گرفته و مساحت آن را حساب کنند.

nazanin_z
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 23:56 عصر
سلااااام
دیگه دارم ناامید میشم هرچی پیش میرم بیشتر میبینم هنوز هیچی بلد نیستتتتتتتم
این پروژه ای هم که دستمه خیلی داره اذیتم میکنه میترسم نتونم تحویلش بدم اینجور که این پیش میره
خوشبحال اونایی که خیلی بیشتر از من بلدین
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

m2_farzan
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 09:53 صبح
خوب پروژتو بده دست بروبچ نیم ساعته تمومش میکنن!!! (شوخی کردم سوتفاهم نشه!)

asma2010
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 10:13 صبح
سلااااام
دیگه دارم ناامید میشم هرچی پیش میرم بیشتر میبینم هنوز هیچی بلد نیستتتتتتتم
این پروژه ای هم که دستمه خیلی داره اذیتم میکنه میترسم نتونم تحویلش بدم اینجور که این پیش میره
خوشبحال اونایی که خیلی بیشتر از من بلدین
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
سلام دوست عزیز. من هم مثل شما هستم ولی با احساسی متفاوت.من فکر می کنم تنها راه برای پیشرفت درگیر شدن در مسائل مختلف و تلاش برای حل آنهاست و هیچ تلاشی هم بی نتیجه نیست. در ضمن هر چه قدر هم پیشرفت کنیم باز هم مسائل زیادی وجود دارند که ما از آنها بی خبریم.پس این نباید شما رو ناامید کنه. موفق باشید.

payman_xxp
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 14:33 عصر
سلام
دوستان عزیز بیشتر بلد بودن مادر زادی نیستا.... ارثی هم نیست
اونایی که بیشتر بلدن وقت گذاشتن، طرح مسئله کردن، جستجو کردن، پرسوجو کردن، دلسرد نشدن.....از همه مهمتر واسه نمره یادنگرفتن.....
1کلام:
دل بکار دادن

پروژه هاتون انشااله سکویی باشه برای یادگیری و بیشتر بلد شدن خودتون.
موفق باشید.

nilmil_nil
جمعه 08 مهر 1390, 09:45 صبح
سلام
دوستانی که مشکل گرافیک دارند
سعی کنید با رنگ های دکمه ها و فرم ها و ... کار کنید و سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که چشم نزنه
از فونت Tahoma سایز 8-9-10 استفاده کنید در جاهای مثل عنوان ها و چیز های مهم تر اونو Bold کنید
اینا رو چک کنید نا بعد

nilmil_nil
جمعه 08 مهر 1390, 09:56 صبح
من هم با مشکل این بنده خدا روبرو شده ام
منهم دوستان خیانت کرده اند الان نزدیک به 5 سال روی سی شارپ کار میکنم در دوره کارشناسی به خیلی از دوستان سی شارپ یاد دادم که همانها الان رفتند شرکت برنامه نویسی زده اند یادم میاد یکبار یک نفر امد تو جمع بچه ها که فرد غریبی بود و سنش از همه ما بالا بود ادا کرده بود برنامه نویسی یک شرکت بزرگ انجام میده همه رفتن پیشش بعد از همه یکدفعه همان هم امد پیش خودم برای برنامه نویسی .... در کل حالا همه برام برنامه نویس شده اند اما اما اما خودم ...
نابود شدم به خاطر خدمت سربازی که 3 سال دستمو عقب انداخت و نگذاشت ادامه بدهم حتی به طوریکه کلیه دروس دانشگاه را هم از یاد بردم حتی دیگه نمیتونم امتحان کنکور بدم اگر بخواهم امتحان بدم 2 سال باید فقط تو صفحه اول طراحی الگوریتم بمونم تا یادش بگیرم .... پس :
1. لعنت به کنکور
2. لعنت به نا رفیقان
3. لعنت به سربازی
4. لعنت به بیکاری

حالا چه جوری دوباره کد نویسی یاد بگیرم یا دروسم را یاد بگیرم حتی اگر خواستم تو یک اورگانی جای ازمونهاشون شرکت کنم هان چه جوری؟؟؟
شما چرا همش به این حرفا و نمیدونم نامردی ها و خیانت ها وسربازی ها فکر میکنید و حرفشون رو می زنید
به گذشته دیگه فکر نکنید ! الان که دیگه میتونید و فهمیدید تجربه هم کسب کردین .
پس بپردازین به برنامه نویسی
من کل این مطالب رو خوندم همش گلایه و شکایت بود
البته چند مطلب خوب هم دیدم واقعا دستشون درد نکنه
پس دیگه سعی کنید مشکلات برنامه نویسی و سوالات و ... اینجور چیزا رو پست کنید نه ... !
سوتفاهم نشه ها

samaram
چهارشنبه 13 مهر 1390, 13:45 عصر
قبل از همه چیز بگم من دارم نظر خودم رو میگم و شاید نظرات بهتری هم باشه...

به نظر من اگه سعی کنید بیشتر کارها رو با تابع انجام بدین بهتره.هرچند ممکنه در کل برنامه فقط یک بار از این تابع استفاده بشه لی این کار به نظر من خوانایی برنامه رو بالا میبره و برای عیب یابی کارتون رو راحت تر میکنه.
ببینید یه مثال میزنم :
شما فکر کنید توی برنامتون یه کلید دارین که با زدن اون کلید باید یه مسیر از کاربر گرفته بشه و در از دیتابیس پشتیبان گرفته و در مسیر انتخاب شده ذخیره بشه به نظر من بهتره که این کار رو بکنید :
در رویداد کلیک کلیدتون بنویسید که یه مسیر از کاربر گرفته بشه و اون مسیر رو در یه متغیر ذخیره کنید.
حالا یه تابع بنویسید برای پشتیبان گیری که یه آدرس رو به عنوان ورودی بگیره و کارش این باشه که از دیتابیس بک آپ بگیره و در آدرس وردوی ذخیره کنه.
این تابع رو در رویداد کلیک کلیدتون بعد از دریافت مسیر از کاربر صدا بزنید و مسیر انتخابی رو به تابع پاس بدین.

البته بازم میگم این نظر شخصی من بود که به نظر من بهتره اگه دوستان نظر بهتری دارن خوشحال میشم بیان کنن شاید ماهم اشتباه می کنیم.
موفق باشید
ممنونم از راهنماییتون. منظورمو درست متوجه شدین.
بعد یه کلاس تعریف کنم و این تابع رو در اون قرار بدم و در هر جای برنامه ام استفاده کنم. درسته؟

samaram
چهارشنبه 13 مهر 1390, 13:57 عصر
سلام به دوستان،
اگه کسی می خواد برنامه بنویسه می تونه اگه دوست داشت به این سایت هم یه سر بزنه.
تو این سایت که متعلق به بچه های کامپیوتر دانشگاه شیخ بهایی (http://www.itce.ir/main/downloads-cat14.html) است، اومدن از کلاس های استاد که برنامه نویسی درس میده فیلم تهیه کردن و برای همه تو سایتشون قرار دادن. من همه اینا رو دیدم. برای کسایی که می خوان تازه شروع کنن بد نیست. انگار نشستی تو کلاس استاد داره درس میده. به نظر من خیلی خوبه.
دم استادشون گرم خیلی ساده، روان و سلیس توضیح داده.
البته فیلم های ASP, PHP, Java هم داره که اینم لینکش (http://www.itce.ir/main/modules.php?name=Downloads).
من اون لینک اولی رو دیدم. عناوین خیلی عالی بود. ولی ظاهرا فایل ها مشکل داشت و نشد دانلود کنم. کس دیگه ای تا حالا دانلود کرده؟