PDA

View Full Version : سوال: نشان دادن تصویر های مختلف در هر 1 دقیقه یکبار

sinavb
جمعه 06 اسفند 1389, 02:02 صبح
دوستان سلام
میشه راهنمایی بفرمایید چطور می تونم توی imagebox هر 1 دقیقه یکبار یکی از عکسهای درون یکی از پوشه ها رو نشون بدم . ممنون از راهنماییتون

sinavb
جمعه 06 اسفند 1389, 03:04 صبح
دوستان ببخشید من تصویر رو اشتباه تسویر تایپ کردم :قهقهه:

shahnam sha
جمعه 06 اسفند 1389, 08:03 صبح
سلام دوست عزيز
به نظرم شما به راحتي با گذاشتن يک timer و تنظيم اون ميتونيد در مسيري که مد نظرتون هست فايلها رو به ترتيب نشون بديد

محسن واژدی
جمعه 06 اسفند 1389, 09:26 صبح
سلام علیکم
کد زیر یک تصویر را در هر یک دقیقه نشان میدهد، برای اجرا شدنش اول یک timer و بعدش هم مسیر و نام تصاویرتون را در اون ویرایش کنید

Private Sub Timer1_Timer()

Static sec%, NexPic%

Timer1.Interval = 1000
sec% = sec% + 1

If sec% > 59 Then '59= 1 min
NexPic% = NexPic% + 1
Image1.Picture = "C:\My Pic\" & NexPic% & ".jpg"

If NexPic% >= 10 Then '10 = Max pictures num
NexPic% = 0
End If
End If

End Sub

موفق باشید

knight-rak
جمعه 06 اسفند 1389, 11:24 صبح
دوست عزیز همین طور که آقا محسن کد رو براتون قرار دادن میتونید به راحتی این کار رو انجام بدین یه کار دیگه هم هست که برای ساخت اسلاید شو میتونید استفاده کنید و معمولا چون توی اسلاید شو ها کاربر حق انتخاب داره باید از dir , file استفاده کنید زیاد سخت نیست
ولی این کد بالا برای اینکه یه سری عکس از قبل مشخص شده رو نشون بده عالی هستش
موفق باشید ....

sinavb
جمعه 06 اسفند 1389, 14:32 عصر
از همتون ممنون که به من کمک کردید فقط آقا محسن یه مشکل داره
توی این قسمت کد ارور Type Mismatch میده به & دومی ایراد می گیره

Image1.Picture = "C:\My Pic\" & NexPic% & ".jpeg"
بعد یه سوال من اگه بخوام بهش بگم فولدر pic توی دایرکتوری نصب شده برنامه رو عکسهاشو نشون بده چجوری باید بهش آدرس بدم ؟
من اینجوری آدرس دادم ولی بازم ایراد گرفت

App.Path + "\pic"

محسن واژدی
جمعه 06 اسفند 1389, 16:47 عصر
از همتون ممنون که به من کمک کردید فقط آقا محسن یه مشکل داره
توی این قسمت کد ارور Type Mismatch میده به & دومی ایراد می گیره

Image1.Picture = "C:\My Pic\" & NexPic% & ".jpeg"

مشکل از این نبود مشکل این بود که من باید از تابع LoadPicture استفاده میکردم که یادم رفت

بعد یه سوال من اگه بخوام بهش بگم فولدر pic توی دایرکتوری نصب شده برنامه رو عکسهاشو نشون بده چجوری باید بهش آدرس بدم ؟
من اینجوری آدرس دادم ولی بازم ایراد گرفت

App.Path + "\pic"

اصولا در vb6 برای الصاق رشته ها باید از کاراکنر & استفاده شود و کاراکتر + برای عملیات محاسباتی بکار میرود
و چون شما از "+" برای اتصال دو رشته استفاده کرده اید به شما خطا داده

البته کد پست قبل فقط برای تصاویری مناسب بود نامشان با عدد مشخص شده بود (مثلا 1.jpg , 2.jpg و ...)
اما در کد زیر فقط کافیه مسیر فولدری که تصاویر را در آنجا قرار داده اید را به همراه نوع تصویر مشخص کنید که با اجرای برنامه تصاویر بصورت خودکار show میشوند و با رسیدن تایمر به آخرین تصویر مجددا نمایش تصاویر از اول تکرار میشود

Private Sub Timer1_Timer()

Static sec%, NexPic%, cur_pic$
Const my_pic_dir$ = "C:\Pics2\"

If cur_pic$ = "" Then cur_pic$ = Dir(my_pic_dir$ & "*.jpg")

Timer1.Interval = 10
sec% = sec% + 1
If sec% > 59 Then '59= 1 min
Image1.Stretch = False
Image1.Picture = LoadPicture(my_pic_dir$ & cur_pic$)
cur_pic$ = Dir()
sec% = 0
End If

End Sub

موفق باشید
یاعلی

sinavb
جمعه 06 اسفند 1389, 17:32 عصر
محسن جان دستت درد نکنه از اینکه منو راهنمایی کردی ایشالا بری کربلا :چشمک:

sinavb
جمعه 06 اسفند 1389, 22:10 عصر
فقط یه سوال اگه من مثلا بخوام بجای تصاویر تصادفی موزیک بزارم چی یعنی توی یه فولدر شروع کنه به خوندن آهنگ های اون .
با کنترل های مدیاپلیر وی بی فقط میشه یه آهنگ پخش کرد

محسن واژدی
شنبه 07 اسفند 1389, 13:01 عصر
فقط یه سوال اگه من مثلا بخوام بجای تصاویر تصادفی موزیک بزارم چی یعنی توی یه فولدر شروع کنه به خوندن آهنگ های اون .
با کنترل های مدیاپلیر وی بی فقط میشه یه آهنگ پخش کرد

چرا، در همون دستورات پست 7 میتونین فرمت فایل های صوتی را جایگزین کنین و با هربار یافتن موزیک جدید اونو با موزیک قبلی جایگزین کنه، البته باید قبلش دستوری بنویسین که چک کنه آیا فایل صوتی که در حال حاضر اجراست آیا به اتمام رسیده یا خیر که در صورت اتمام موزیک فعلی به صورت خودکار به موزیک بعدی پرش کنه
البته در پست های قبلی جستجو کنین قبلا پست در مورد چگونگی اجرای فایل صوتی با کنترل مدیا پلیر ایجاد شده بود که میتواند کمک زیادی بهتون بکنه، خودم اگه پیداش کردم میزارمش واستون

موفق باشید

محسن واژدی
شنبه 07 اسفند 1389, 13:13 عصر
منظورم این تاپیک بود:
http://barnamenevis.org/showthread.php?275292-%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C&p=1215852&highlight=#post1215852