PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد مکان ذخیره سازی بانک اطلاعاتی

سهیل 25
جمعه 06 اسفند 1389, 19:35 عصر
با سلام ممنون میشم راهنمائی کنید .

منظور از این دستور چیه ؟

DataDirectory|

این پوشه دیتا دقیقا به کجا اشاره می کنه و بانک رو باید کجا ذخیره کنم که خطا نگیره؟

con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|db3.mdb

peymanjon
جمعه 06 اسفند 1389, 19:56 عصر
شما بعد از attach کردن دیتابیس و اتصال به آن از طریق VS میتوانید با کلیک بروی دیتابیس خود در Server explorer از طریق پنجره propertes کانکشن را بدست بیاورید ، مثل زیر

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Users\Peyman\Desktop\personel.mdb
بعد از مراحل فوق شما میتوانید آدرس دیتابیس را خذف کرده و بجای آن از |DATA Directory| استفاده کنید چون عملا دیتابیس شما در محیط VS شناخته شده می باشد برای همین به جای آدرس از دسترسی مستقیم (DATA DIrectory) استفاده می شود یعنی به شکل زیر:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DATA Directory|\personel.mdb

سهیل 25
جمعه 06 اسفند 1389, 21:03 عصر
شما بعد از attach کردن دیتابیس و اتصال به آن از طریق VS میتوانید با کلیک بروی دیتابیس خود در Server explorer از طریق پنجره propertes کانکشن را بدست بیاورید ، مثل زیر

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Users\Peyman\Desktop\personel.mdb
بعد از مراحل فوق شما میتوانید آدرس دیتابیس را خذف کرده و بجای آن از |DATA Directory| استفاده کنید چون عملا دیتابیس شما در محیط VS شناخته شده می باشد برای همین به جای آدرس از دسترسی مستقیم (DATA DIrectory) استفاده می شود یعنی به شکل زیر:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DATA Directory|\personel.mdb

ببخشید چون من تازه کار هستم این سوال ها رو می پرسم منظورتون این بود که در محیط ویژوال استودیو و از تب Data دیتا بیس رو اضافه کنم و در کد بجای آدرس اولی که شما ذکر کردین روش دوم رو بنویسم؟