PDA

View Full Version : چطور می شود برای گرید خود ویژوال استودیو فیلترینگ نوشت؟

نیما حتمی
شنبه 07 اسفند 1389, 12:02 عصر
با سلام

دوستان من برای پروژه ای که در دست دارم نیاز دارم که گرید خود ویژوال استودیو حالت فیلترینگ داشته باشه یعنی بروی هر ستونی که کاربر کلیک کرد بتونه براساس همون ستون در گرید سرچ کنه اینم می دونم که گرید جانوس این کادو می کنه ولی من با گرید جانوس نمی خوام این کارو انجام بدم
کسی تا حالا توسته این کارو انجام بده؟

با تشکر

shadi khanum
شنبه 07 اسفند 1389, 21:22 عصر
گرید یه event داره به اسم ColumnHeaderMouseClick که توسط e.columnIndex میشه فهمید کاربر رو کدوم ستون گرید کلیک کرده
تو این event میتونی بفهمی کاربرت رو چه ستونی کلیک کرده و بر اساسش هر فیلترینگی که میخوای انجام بدی

نیما حتمی
یک شنبه 08 اسفند 1389, 10:59 صبح
با تشکر از راهنماییتون

نمونه ای دارین تا بیشتر متوجه بشو؟

نیما حتمی
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 12:46 عصر
من هنوز نتونستم این کارو انجام بدم.هد ایونت فقط یه عدد میده به ما از کجا بفهمه این عدد نام ستونش چیه؟در selecte برای سرچش میخواییم بنویسیم طور شرط را برقرار کنیم که برو اونیرو سرچ کن که کاربر روش کلیک کرده؟در ضمن من می خام کاربر در یک تکس باکس چیزی رو که می خوادو بنویسه بعد سرچ کنه.خواهش میکنم یکی کمکم کنه

mobtakercode
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 14:19 عصر
اگر اشتباه نکنم شما می خواهید کاربر متن جستجو را در textbox بنویسد و هر زمانی که برروی یکی از ستونهای datagridview کلیک کرد بر اساس آن ستون متن موجود در textbox را در datagridview جستجو کند.
برای این کار می توانید از دستورات زیر استفاده کنید در این دستورات زمانیکه کاربر بر روی عنوان ستون مورد نظر کلیک کند ردیف هایی که مطابق با عبارت موجود در textbox باشند select می شوند.

این دستورات را در رویداد cellclick بنویسید:

if (e.RowIndex < 0)
{
for (int i = 0; i < dataGridView1.Rows.Count - 1; i++)
{
if (dataGridView1.Rows[i].Cells[e.ColumnIndex].Value.ToString() == textBox1.Text)
dataGridView1.Rows[i].Selected = true;
else
dataGridView1.Rows[i].Selected = false;
}
}

نیما حتمی
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 14:46 عصر
با تشکر از پاسخ شما.ولی دوست محترم این کد جواب نمیده چرا؟

ایمان مدائنی
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 16:21 عصر
دوست عزيز نيازي به حلقه نيست
در قسمت نمونه برنامه ها خودم يك نمونه گذاشتم كه كلا با يك خط كد تمومه
خيلي راحته برو ببين

نیما حتمی
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 16:24 عصر
میشه بگین این نمونه برنامتون کجاست؟