PDA

View Full Version : استفاده بی رویه از دیو

میلاد قاضی پور
شنبه 07 اسفند 1389, 12:16 عصر
سلام . دوستان من هر آیتمی در صفحه ی وبم قرار میدم مثل منو ها ،هیدر ،ستونها ،فوتر ،عناوین، و حتی آیتمهای منو(یکایک آیتمها) براشون یک دیو ایجاد میکنم و اونهارو درون این دیو قرار میدم . یعنی گاهی که بعضی جاها میبینم از تگهای il lu , ... این سوأل رو از خودم میپرسم که نکنه من زیادی از دیو استفاده کردم . حالا به نظر شما کار درستی میکنم یا باید از تگهای لیست های html هم بهره ببرم؟

emad_67
شنبه 07 اسفند 1389, 19:07 عصر
استفاده از div برای همه جا هم درست نیست، به صور مثال شما منو، تب و چیزای دیگه ای رو ممکنه خیلی راحت بتونی با ul و li ایجاد کنی که خوب درستش هم استفاده از همین تگ هاست. یا برای عناوین باید از تگ های h1 تا h6 استفاده بشه، و یا مثلا اگر بخوای یه کلمه خاصی و استایل دهی کنی منطقا باید از span استفاده کنی نه div، هر چند که میشه div رو هم جوری استایل داد که مثل span رفتار کنه.
div در کل عنصری هست برای ایجاد قسمت های مختلف و موقعیت دهی اون ها در صفحه و در جاهایی که نیاز هست باید ازش استفاده بشه. مثلا یه منویی رو با ul-li ساختی و حالا می خوای اونو موقعیت دهی کنی تو قسمت از صفحه، موقعیت دهی header و footer و ...

hamiii
شنبه 07 اسفند 1389, 20:17 عصر
با نظر emad_67 (http://barnamenevis.org/member.php?35031-emad_67) جان موافقم.من هم قبلا زیاد از div استفاده میکردم.با تگ های html اونقدر تمرین نکرده بودم که بتونم درست ازشون استفاده کنم.بهمین خاطر مجبور بودم برای هر کاری یه استایل خاص بنویسم.
مثلا برای ساختن یه لیست نامنظم یا منظم توسط div خیلی بیشتر باید استایل بنویسی،آخرش هم بخوبی اون نمیشه.
البته سایتی که کاملا با div ساخته بشه از لحاظ سئو هم مشکل داره.به عنوان مثال تگ h1 یکی از ارزشمندترین تگها از نظر سئو هست.

موفق و موید باشی میلاد جان

میلاد قاضی پور
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:16 عصر
پس من برای طراحی باکسهایی که میخوام گوشه های گرد داشته باشه از تیبل استفاده کنم یا دیو یا چی ؟ چون برای طراحی یکی از باکسها مجبورم 5 تا دیو درست کنم مثلا. از طرفی حتی الامکان نمیخوام تیبل داشته باشم .

m.soleimani
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:27 عصر
پس من برای طراحی باکسهایی که میخوام گوشه های گرد داشته باشه از تیبل استفاده کنم یا دیو یا چی ؟ چون برای طراحی یکی از باکسها مجبورم 5 تا دیو درست کنم مثلا. از طرفی حتی الامکان نمیخوام تیبل داشته باشم .

من توی این مورد که گفتین دیو را ترجیح می‌دم ولی با دوستان موافق هستم برای موارد دیگه. اگر با یک تگ می‌شد همه نیازها را برطرف کرد به این شکل دیگه چه نیازی بود که این همه تگ طراحی بشه و براش وقت گذاشته بشه موفق باشید./

hamiii
دوشنبه 09 اسفند 1389, 10:11 صبح
به نظر من بهترین گزینه برای گرد کردن گوشه های یک باکس گذشته از css3 استفاده از عکس بک گراند هستش که با 3 تا div میتونین بسایزینش. البته اگر از ویژگی position هم بهره ببری میتونی با یک div بسازی. به این صورت که عکسی که قراره در بالا یا پاییین باکس قرار بگیره رو با استفاده از position دقیقا منطبق بر بالای باکس قرار بدیم.برای پایین هم همینطور. تو همه مرورگرها هم نمایش یکسانی داره.

اگه واضح نیست تا مثالش رو اینجا بنویسم.(قبلا یه بار مثالش رو تو تالار نوشتم)