PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل با متد Adapter.update

شرلوک هلمز
شنبه 07 اسفند 1389, 14:23 عصر
من از متد update شی Adapter برای ثبت تغییرات در دیتا بیس استفاده کرده ام . حالا وقتی سطری را در دیتابیس ذخیره میکنم –همگام سازی با متد update – ودوباره میخواهم همان سطر را delete کنم ویا edit کنم برنامه از شی Adapter ایراد میگیرد اما اگر بخواهم سطری را که با متد fill به برنامه اضافه شده است delete کنم ویا edit ایراد نمی گیرد.
در واقع هر سطری که در هنگام اجرا برنامه اضافه شده است را نمیتوان delete یا edit کرد اما اگر یکبار متد fill را اندازی شود همان سطر را میتوان delete یا edit کرد.
تمام دستورات دیگر بدرستی کار میکند و فکر نمیکنم پیکربندی Adapter ایراد داشته باشد.
برای insertمن داخل دیتاگرید که به دیتاتیبل وصل است یک سطر را پر میکنم سپس متد update را صدا میکنم-تا همگام سازی انجام شود- برای delete من سطر مورد نظر را انتخاب کرده و از کی برد کلید delete را فشار میدهم سپس متد update را از شی Adapter راه اندازی میکنم.
در ضمن من نمیخواهم دایم متد fill را راه اندازی کنم. پس ملت کــــــــــــــــــــــــ ـــــــمک

شرلوک هلمز
شنبه 07 اسفند 1389, 23:06 عصر
لطفا یکی راهنمایی کنه در ضمن من از AddRow استفاده نکردم .یعنی داخل DGV سطر را پر میکنم و متد update را فرا خوانی میکنم

شرلوک هلمز
شنبه 14 اسفند 1389, 21:32 عصر
ممنون از راهنمایی ها
مشکل حل شد . من در دیتابیسم که اکسس بود یک فیلد boolean داشتم ظاهرا با c# 2008 همخوانی ندارد آن فیلد را که از table پاک کردم درست شد.

RIG000
شنبه 14 اسفند 1389, 22:34 عصر
خیلی جالب بود