PDA

View Full Version : گفتگو: تحلیل سایت alibaba.com

b.paseban
شنبه 07 اسفند 1389, 20:27 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان برنامه نویس.

می خوام بدونم زبانهای برنامه نویسی مورد استفاده سایت alibaba.com چیه؟(asp.net بهتره یا php)

فضای لازم و ترافیک ماهیانه برای یه همچین کاری چقدر باید باشه؟

هزینه یه همچین کاری با چنین امکاناتی چقدر هست؟

فقط یه خواهشی از مدیر تالار دارم که این پست رو انتقال نده چون توی تالار تحلیل نرم افزار افراد کمی وجود دارن و جوابای کمتری نسبت به تالار asp.net داده میشه.

یه خواهش هم از دوستان دارم که جوابا بصورت منطقی باشه.

با تشکر از تمامی دوستان.

aserfg
یک شنبه 08 اسفند 1389, 10:32 صبح
می خوام بدونم زبانهای برنامه نویسی مورد استفاده سایت alibaba.com چیه؟
الف-دونستن زبان یه سایت از روی آدرس صفحات و پسوند اونا در صورتی که url rewrite استفاده نشده باشه
ب-وجود مقادیر view state در سورس صفحه
و در صورتی که مورد ب موجود نباشه و مورد الف استفاده شده باشه تشخیص زبان استفاده شده در یه سایت ممکن نیست . جون سمت سرور همه کدها رندر شده و به html-java script تبدیل شده اند .

فضای لازم و ترافیک ماهیانه برای یه همچین کاری چقدر باید باشه؟

بسته به کیفیت هاست داره . بعضی ها با امکانات بسیار زیاد و قیمت بسیار اندک و کیفیت پایین و ...

هزینه یه همچین کاری با چنین امکاناتی چقدر هست؟
قیمت همیشه یه توافق بین طرفینه ولی حدودا یک تومان

b.paseban
یک شنبه 08 اسفند 1389, 11:32 صبح
آیا استفاده از زبان asp.net برای ساخت یه همچین سایتی خوبه؟

میزبانی iranhost برای همچین کاری خوبه؟از بین این سرویس ها کدام یکی بهترهhttp://www.iranhost.com/webhosting/default.aspx

قیمت همیشه یه توافق بین طرفینه ولی حدودا یک تومان

یک چند تومان؟

zibaaa
یک شنبه 08 اسفند 1389, 11:43 صبح
قیمت همیشه یه توافق بین طرفینه ولی حدودا یک توماناگه منظورتون 1 میلیون تومنه خیلی کمه.این سایت راحت 10 الی 15 میلیون برای طراحی اش باید گرفت.البته اگه بخواید واقعا امکاناتی که الان سایت علی بابا داره رو پیاده کنید

aserfg
یک شنبه 08 اسفند 1389, 12:26 عصر
اگه منظورتون 1 میلیون تومنه خیلی کمه.این سایت راحت 10 الی 15 میلیون برای طراحی اش باید گرفت.البته اگه بخواید واقعا امکاناتی که الان سایت علی بابا داره رو پیاده کنید
همونطور که خدمتون عرض کردم قیمت یه توافقه بلی ممکنه کسی قیمتهای خیلی بالاتری بگیره . کلا قیمت هر چیز بستگی به کشش قیمتی اون کالا داره .به عنوان مثال برنامه نویسان در یه شهر کوچک قیمتهایی برابر یک سوم اونچه در شهرهای بزرگی مانند تهران پیشنهاد می شه دستمزد می گیرن .

Javad_Darvish_Amiry
یک شنبه 08 اسفند 1389, 18:25 عصر
سلام. بررسی Http-Response این سایت اطلاعات زیر رو ارائه میکنه (ممکنه هدر ها رو برای امنیت تغییر داده باشند که با توجه به جزئیات ارائه شده بعیده):
سایت رو یه سرور لینوکس سواره و از Apache 2.2.15 استفاده میکنه (َApache Tomcat-5.5). با جاوا (Java Servlet 2.4) نوشته شده و با اپلیکیشن-سرور JBoss-4.0.5 ران میشه. از اونجایی که JBoss رو RedHat ارائه و توسعه داده، به احتمال زیاد لینوکس مورد استفاده هم RedHat یا یکی از توزیعهای رایگانش مثل فدورا ست. از اونجایی که سایت، سایت بزرگیه میشه با احتمال قریب به یقین حدس زد که از خود ردهت با لایسنس Premium استفاده شده و روی توزیع های رایگانش ریسک نکردن. (ردهت جزو معدود توزیعهای لینوکس هست که رایگان نیست و اتفاقا خیلی هم گرونه و معمولا برای سرورهای غول و حرفه ای ازش استفاده میشه). هاستینگ اختصاصی دارند و 1173 سایت دیگه رو سرورشون ران شده که تماما ساب-دامین های سایت اصلی هستن.
فضای لازم بستگی به حجم داده های ذخیره شده داره. ممکنه با بیست سی مگ هم سایت شروع به کار کنه اما در عرض چند ماه چند گیگ هم براش کم باشه.
ترافیک ماهیانه برای همچین سایت هایی عموما باید نامحدود باشه. اما باز به مورد استفاده و استقبال از سایت و همینطور میزان رقابت داره. ترافیک محدود به راحتی میتونه توسط یه رقیب خورده بشه و سایت دان شه.
هزینه دو بخش داره. برنامه نویسی و سرور. برنامه نویسی توافقی هست و به خیلی چیز ها بستگی داره. سرور شامل سخت افزار سرور و لایسنس ها میشه. اگه بخواید سرور راه اندازی کنید خیلی گرون در میاد. راه اندازی یه دیتاسنتر معمولی تو ایران حدود یک میلیارد تومن هزینه برمیداره. پس لاجرم بهتره سرور اختصاصی اجاره بشه. لایسنس ها بخش پر هزینه کار هستن. الان فکر میکنم لایسنس یه ردهت سرور Premium سالانه حدود 6500 دلار باشه. علاوه بر اون فایروال و دیتابیس و کنترل پنل و چیزای دیگه هم هست.
نظر شخصی بنده: سایت مورد بحث در حد و اندازه ای نیست که بخواد با جاوا پیاده سازی بشه. دات نت، پی اچ پی یا روبی کاملا جوابگو هستتن برای همچین سایتی. (جاوا عموما برای کار های سازمان-مقیاس توصیه میشه که بازدهی اقتصادیش کاملا توجیه شده باشه). اما از اونجایی که «کار نیکو کردن از پر کردن است»، اگه پول و امکانات باشه، گزینه ای بهتر از جاوا وجود نداره. اما در صورت عدم وجود این مقوله مهم یعنی پول، حتی پی اچ پی هم کاملا عالیه. (فیسبوک با 550 میلیون کاربر با پی اچ پی نوشته شده). بعد روبی. چون رایگان هست (توییتر به عنوان تاثیر گذار ترین برنامه تحت وب در همه مقوله های علمی-اقتصادی-سیاسی-اجتماعی و ... در تاریخ آی تی با رابی نوشته شده). بعد دات نت. دات نت مزایای فنی زیادی داره، اما هزینه برداره. شما مثلا یه سرور اشتراکی از پلن پرمیوم اجاره میکنید با 80 گیگابایت هاست مثلا سالی 3000 دلار، اما حجم دیتابیست بیشتر از یه گیگ نمیتونه باشه. چون MS SQL SERVER منبع گرانقیمتی محسوب میشه. (از هاستینگ های درپیت که 20 گیگ فضا با همه چی میدن ماهی 50 تومن بگذرید).

یه خواهش هم از دوستان دارم که جوابا بصورت منطقی باشه.
؟؟؟
امیدوارم جواب منطقی داده باشم :چشمک:

Milad Mohseny
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:54 عصر
تحلیل سایت alibaba.com
دوست من نظر من اینکه اول هدفت رو از تولید این سایت مشخص کنی.
اگه میخواهی جهت یادگیری یا پروژه دانشجویی این کارو انجام بدی پس با امکانات خیلی معمولی هم میتونی این کارو بکنی و نیازی نیست خیلی ایده آل فکر کنی در غیر اینصورت
اگه دید تجاری داری حتماً اولین اجزای مهندسی نرم افزار رو رعایت کن اون اجزا رو به زبان ساده میگم:
1) اول از خودت بپرس سایت شما قراره چه امکاناتی بیشتر و بهتر از alibaba.com (یا همین سایت های مشابه ایرانی که تعدادشون N^N هست) داشته باشه. منظورم اینه که قراره چه ایده نو یا امکان نو یا ... ارائه بدی که کاربر شگفت زده بشه و تحت تاثیر قرار بگیره و از این به بعد بجای رفتن سراغ سیستم های مذکور از سایت شما استفاده کنه؟؟؟؟؟
خوب به سوال بالا فکر کن اگه جواب واقعاً منطقی و عملی براش داشتی برو به سوال بعد.
2) تمام سایت های شبیه به کاری که میخواهی انجام بدی رو ببین و امکانات و کاستی ها و ... رو به دقت مطالع کن و باز هم به سوال 1 فکر کن.
اگه به جواب های واقعاً منطقی و عملی رسیدی
در خصوص هاست اگه اکثر کاربرات داخل ایران هستند از هاست های داخلی استفاده کن بهترینشون که بیشترین پیک کاربری رو داره افرانت هستش یکمی گرونه و عالیه نمونش هم ثبت نام اینترنتی کنکور دانشگاه آزاد. بعدش رادکام یا ouriran.ir خوبه.
درخصوص زبان برنامه نویسی اگه از php استفاده کنی کارت کاملاً راه میوفته. من .net کارم ولی در عمل هر بلایی سر صفحاتی که با .net ساخته میشن بیاری بازم صفحاتی که با php ساخته میشن سریعتره.
جمع بندی:
1)هدف. 2) ایده جدید و بکر و متفاوت و مورد نیاز اساسی کاربران 3) تحلیل درست بر اساس اصول مهندسی نرم افزار 4) انتخاب زبان و بعد از تولید سیستم به دنبال هاست باش.

oossaa
یک شنبه 08 اسفند 1389, 21:33 عصر
این وبسایت از مباحث data mining و هوش تجاری استفاده کرده یه همچین پروژه ای کم کم 200 میلیون ارزش داره زبانش هم php هست

actros
یک شنبه 08 اسفند 1389, 23:26 عصر
در مورد تشخیص زبان برنامه نویسی از روی سایت:
زبونهای اسکریپتی مثل PHP و ASP کلاسیک صفحه رو به صورت تدریجی ارسال می کنن(خط یه خط). مثلا همین فروم در هنگام لود شدن به این صورت بالا میاد:

http://up.iranblog.com/images/shae60a793e0fxloyt9.png (http://up.iranblog.com/)

ولی در سایتهای ASP.NET به علت کامپایل شدن صفحه به صورت کلی به سمت کلاینت ارسال می شه (این به این معنا نیست که تمامی المنتها طی یه Request دریافت میشن)
هر چند ZEND قدرت امکان کامپایل به PHP میده ولی شوربختانه رایگان نیست :دی

شکل زیر نشون میده سایت alibaba از چه وب سروری استفاده می کنه:

http://up.iranblog.com/images/jfnvmx0dwqjipivdit9q.png
(http://up.iranblog.com/)

[CODE]
من .net کارم ولی در عمل هر بلایی سر صفحاتی که با .net ساخته میشن بیاری بازم صفحاتی که با php ساخته میشن سریعتره.

این حرف شما رو قبول ندارم.
زبانهائی که Compile میشن (از جمله ASP.NET ) ذاتا سریعتر از زبونهائی اند که Interpret یا تفسیر میشن. (اگه Compile چیز بدی بود هیچ PHP کاری برای خریدش به ZEND پول نمی داد)
حالا این که شخصی (نه حالا شخص شما) طوری پروژه رو پیاده می کنه از یه زبون اسکریپتی هم عقب می مونه نشانه ضعف برنامه نویسه :دی

مثلا یکی تو یه فرومی سایت ASP.NET ساخته بود می گفت چرا سایت من کند میاد بالا. نگاهی که به سایتش انداختم دیدم 24% حجم صفحه ViewState ئه.
اصلا طرف هیچی در مورد State Managment نشنیده بود.
Minify کردن اسکریپتها و CSS ها انجام نشده بود.
GZIP از قلم افتاده بود.
از همه مهمتر هیچ استراتژی Caching نداشت.
یکی هم میاد aspx تو آدرس می بینه میگه PHP بهتره.

متاسفانه تو ایران بیش از آنچه به راندمان سایت اهمیت داده باشه به ظاهر سایت پرداخت میشه.

Milad Mohseny
دوشنبه 09 اسفند 1389, 08:23 صبح
طوری پروژه رو پیاده می کنه از یه زبون اسکریپتی هم عقب می مونه نشانه ضعف برنامه نویسه
دوست من اینطوری ندیده و نشناخته قضاوت نکن.
تمامی مواردی که ذکر کردی اعم از Minify , GZIP , Caching و....... رو ما از زمانی که شما حتی در سایت برنامه نویس هم عضو نبودی رعایت میکردیم.
خودت هم میتونی این کارو امتحان کنی یه صفحه با asp.net درست کن و هر کاری که بلدی رو برای بهتر شدن سرعتش انجام بده و همون صفحه رو با php درست کن و هیچ optimize انجام نده و خودت نتیجه رو ببین.
لطفاً این بحث رو دیگه ادامه نده چون میشه آف تاپیک خواننده خودش تصمیم میگیره.

actros
دوشنبه 09 اسفند 1389, 13:03 عصر
دوست من اینطوری ندیده و نشناخته قضاوت نکن.

تو پستم گفتم منظورم شخص شما نیست. نمی دونم شما چرا به خودت گرفتی؟

تمامی مواردی که ذکر کردی اعم از Minify , GZIP , Caching و....... رو ما از زمانی که شما حتی در سایت برنامه نویس هم عضو نبودی رعایت میکردیم.خودت هم میتونی این کارو امتحان کنی یه صفحه با asp.net درست کن و هر کاری که بلدی رو برای بهتر شدن سرعتش انجام بده و همون صفحه رو با php درست کن و هیچ optimize انجام نده و خودت نتیجه رو ببین.زمانی که شما تو این سایت ثبت نام کردی من اصلا برنامه نویسی رو شروع نکرده بودم.PHP هم بلد نیستم بخام همون صفحه ای که با ASP.NET نوشتم با PHP پیاده سازی بکنم.
شما 2 صفحه مشابه رو با ASP.NET و PHP پیاده سازی کن لینکشو بذار اینجا.بررسی کنیم ببینیم چرا ASP.NET کندتر عمل میکنه؟

حرفائی هم که زدم بخشی از حرفای Scott Guthrie (بنیانگذار ASP.NET MVC و از بنیانگذاران ASP.NET) بود + بحث هائی که با گوگل کردن ASP.NET vs PHP میشه بهشون دسترسی پیدا کرد.
بیشتر PHP کارها اپن سورس بودن - سادگی زبان PHP - قابلیت انعطاف و پائینتر بودن قیمت هاستینگ رو دلیل برتری PHP به ASP.NET می دونن نه سرعتشو.

لطفاً این بحث رو دیگه ادامه نده چون میشه آف تاپیک خواننده خودش تصمیم میگیره.بحث تا جائی که مطالب آموزنده داشته باشه می تونه ادامه داشته باشه.
فکر کنم صاحب تاپیک هم بدش نیاد در مورد زبون برنامه نویسیش به نتیجه برسه

پ.ن: (امیدوارم باز میلاد جان به خودش نگیره)
یکی از عیب های ما ایرانی ها انتقاد ناپذیری ماست (از جمله خود من) که تو همه زمینه ها بروز می کنه.
مثلا تو باشگاه به یه بابائی که داره یه حرکت رو اشتباه میزنه یه تذکر میدی بجای این که ذره ای به حرفت فکر کنه سابقه بیشتر تو باشگاه رو به رخ می کشه.

یه جورائی حرف همدیگرو نمی فهمیم :دی

b.paseban
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:22 عصر
امیدوارم جواب منطقی داده باشم :چشمک:

بله کاملا منطقی بود.دست گلتون درد نکنه.

دوست من نظر من اینکه اول هدفت رو از تولید این سایت مشخص کنی.

هدف اصلی من ایجاد یه همچین پروژه ای با این وسعت کنونی نیست ولی در حد و اندازه های این پروژه میتونه باشه.

) اول از خودت بپرس سایت شما قراره چه امکاناتی بیشتر و بهتر از alibaba.com (یا همین سایت های مشابه ایرانی که تعدادشون N^N هست) داشته باشه. منظورم اینه که قراره چه ایده نو یا امکان نو یا ... ارائه بدی که کاربر شگفت زده بشه و تحت تاثیر قرار بگیره و از این به بعد بجای رفتن سراغ سیستم های مذکور از سایت شما استفاده کنه؟؟؟؟؟

من تقریبا بیشتر قسمت های این سایت رو گشتم و یه سری اطلاعات هم از روند خرید و فروش و امکانات در اختیار گزاشته شده برای کاربر رو بررسی کردم و دیدم کار خیلی سختیه که بتونی ایده ی جدیدتری به این سیستم اضافه کنی ولی بازم یه چیزایی کم داره که هدف من و دیگر دوستانم هم رفع همین نواقصه.

عمده ی کاربران این سایت ایران هستند و بر اساس راهنمایی دوستان از یه سرور ایرانی باید استفاده بشه.
من خودم بیشتر علاقه دارم که با همون زبانی که قبلا شروع بکار کردم این سایت رو طراحی و پیاده سازی کنم یعنی همون asp.net.

مثلا یکی تو یه فرومی سایت ASP.NET ساخته بود می گفت چرا سایت من کند میاد بالا. نگاهی که به سایتش انداختم دیدم 24% حجم صفحه ViewState ئه.
اصلا طرف هیچی در مورد State Managment نشنیده بود.
Minify کردن اسکریپتها و CSS ها انجام نشده بود.
GZIP از قلم افتاده بود.
از همه مهمتر هیچ استراتژی Caching نداشت.
یکی هم میاد aspx تو آدرس می بینه میگه PHP بهتره.

من خودم با برخی از این کارها آشنایی دارم و با بعصی هم نه برای همین این کار رو نمیخوام یه نفره ویا حتی 2 و 3 نفره انجام بدم.پس این کار باید مصلما گروهی انجام بشه و هر کجای کار رو یه نفر بدست بگیره.

در کل از همه دوستان بابت راهنمایی هایی تشکر میکنم.

Milad Mohseny
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:45 عصر
شما 2 صفحه مشابه رو با ASP.NET و PHP پیاده سازی کن لینکشو بذار اینجا.بررسی کنیم
:لبخندساده: پسرم من اگه فرصت این کارارو داشتم که ...
بجاش لینک زیرو بببین
http://forums.asp.net/t/733.aspx

یکی از عیب های ما ایرانی ها انتقاد ناپذیری ماست (از جمله خود من) که تو همه زمینه ها بروز می کنه.
دقیقاً همه مخصوصاً شما و من باید بهش توجه کنیم. اما هیچ وقت جمع نبند.

actros
دوشنبه 09 اسفند 1389, 15:37 عصر
من خودم با برخی از این کارها آشنایی دارم و با بعصی هم نه برای همین این کار رو نمیخوام یه نفره ویا حتی 2 و 3 نفره انجام بدم.پس این کار باید مصلما گروهی انجام بشه و هر کجای کار رو یه نفر بدست بگیره.
در کل از همه دوستان بابت راهنمایی هایی تشکر میکنم.

دقیقا همینه.
هر کسی باید تو کار خودش استاد باشه تا یه کار بی نقص بیاد بیرون.
یه SQL کار حرفه ای + یه SEO کار حرفه ای هم به لیستت اضافه کن (البته اگه تو لیستت نیست)
من سورس در مورد SEO زیاد دارم خواستی معرفی کنم.

:لبخندساده: پسرم من اگه فرصت این کارارو داشتم که ...
بجاش لینک زیرو بببین
http://forums.asp.net/t/733.aspx
دقیقاً همه مخصوصاً شما و من باید بهش توجه کنیم. اما هیچ وقت جمع نبند.

من قسمتی از ترجمه 8امین پست همین تاپیک نوشته Scott Guthrie رو تو پستم گذاشتم.
خواستم عین پست رو بذارم گفتم الان میگنه چرا ترجمش نکردی :دی
به جز اون تاپیک خیلی تاپیک های دیگه رو هم زیر و رو کردم.
به نظر من بحث بیش از این سودی برای تاپیک نداره.

در ضمن من عطای وب فرم رو به لقایش بخشیدم:
Only MVC

ali_sonami
دوشنبه 09 اسفند 1389, 15:51 عصر
سلام اقا بحثتون جالب بود
این حقیقتیه که میگن دو تا مهندس وقتی حرف میزنن وایسا گوش کن خیلی چیزا یاد میگیرری حقیقته
در کل حال کردم اگرم بحث و ادامه بدین مشکلی پیش نمیاد اینجوری بقیه ار اطلاعاتی که دارین و واسه هم توضیح میدین تا طرف قانع شه بقیه چیز یاد میگیرن
درکل دمتون گرم موفق باشید:تشویق:

b.paseban
دوشنبه 09 اسفند 1389, 16:15 عصر
ه SQL کار حرفه ای + یه SEO کار حرفه ای هم به لیستت اضافه کن (البته اگه تو لیستت نیست)
من سورس در مورد SEO زیاد دارم خواستی معرفی کنم.

بله همین کار رو هم می کنم.
اگر سورس دارین خوب بزارین بقیه هم استفاده کنن.
در ضمن چرا باید بحث رو متوقف کنیم؟
چیز خاصی که پیش نیومده هر دوی دوستان نظراتشون رو گفتن فقط نظرات با هم متفاوت بودن (اونم توی بعضی از زمینه ها) و بقیه بازدیدکنندگان هم دارن از این بحث ها بهره میبرن و بقول دوستمون چیزای زیادی یاد میگیرن.
بحرحال اگز دوستان نظر دیگه ای راجع به این سایت و بحث های انجام شده دارن خیلی خوشحال میشیم نظر خودشون رو بگن.

aserfg
دوشنبه 09 اسفند 1389, 16:18 عصر
من می خواستم وارد بحث شما نشم و تنها با یه تشکر بفهمونم که صحبت actors صد در صد درسته . که بحث ادامه دار شد و چون شاید نکات آموزنده ای رو برا بعضی دوستان داشته باشه ادامه دادم .

پسرم من اگه فرصت این کارارو داشتم که ...
قانون اول بحث رعایت ادبه . که این لحن گفتار دور از شان یه برنامه نویس به قول خودتون سابقه داره !!

دوست عزیز آقای میلاد ، سایتی رو که بنده طراحی کردم از منوها و حتی masterpage هاش رو از بانک می خونه (یعنی چندین مسترپیج داره که به صورت داینامیک قابلیت تعویض داره . که خودتون می دونید این چقدر سرعت رو می تونه کند کنه و از زمان لود هر 10 ثانیه آخرین تحولات صورت گرفته در فروشگاه رو واکشی می کنه ) روی دسته بندی مقالات asp.net-c#,...کلیک کنید و سرعت واکشی رو ملاحظه کنید .
این تعریف خودم نیست تنها برای درک بهتر مطرح کردم .
بلی وقتی از کنترلهای آماده سمت سرور که برای نگهداری حالات خودشون و غلبه بر stateless پروتوکل http از ویو اسیت استفاده می کنن و کاربری با کمترین دانش درباره وب می آد یه سایت طراحی می کنه مشکل از asp.net نیست
ثانیا همون طور که دوستمون گفت سرعت کمپایل از interpreting بیشتره و این یه مساله اثبات شده است که نیاز به جدل نداره .
موفق باشید .

alonemm
دوشنبه 09 اسفند 1389, 16:37 عصر
با سلام :
به نظر من براي پياده سازي اين گونه پرو‍ژه ها:
شما اگر از نظر زماني و نوع سرور و سرويس هاي وب .... دچار ترتيد هستيد بهتر از دات نت استفاده كنيد.
و اينگونه پرو‍ژه هارو جوري پياده سازي كنيد كه در ادامه براي گسترش نرم افزار دچار مشكل نشيد ( فرقي نميكنه كه با چي زباني).

موفق باشيد.

Milad Mohseny
دوشنبه 09 اسفند 1389, 18:48 عصر
قانون اول بحث رعایت ادبه . که این لحن گفتار دور از شان یه برنامه نویس به قول خودتون سابقه داره !!
دوست من زود قضاوت نکن منظور من صمیمیت بیشتر بود نه چیز دیگه لطفاً زود قضاوت ...
1) کی گفته هر حرفی عمو scott میزنه وحی؟ اگه انتظار داری scott بیاد از php حمایت کنه سحت در اشتباهی. :گیج:
2) با اون قدرت تبلیغاتی و مالی microsoft توقع نداشته باش به تعداد لینک های موافق asp.net موافق php هم پیداکنی.
3) نسبت به افکار بیزینسی شرکت هایی از این قبیل بیشتر فکر کن عزییییییییییزم.(الان میگه این به من نظر داره :بامزه:)
4) من که اولش گفتم خودم .net کارم پس اگه تعصب بود باید از .net حمایت میکردم درسته؟
5) کلاً این طور بحث ها (مثل استقلال و پرسپولیس) به نتیجه نمیرسه چون تا حد زیادی به سلایق افراد بستگی داره. هی شما لینک موافق میدی هی من لینک مخالف و ...
6) من هم مثل شما لینک هایی که سرعت asp.net رو بالاتر میدونن و با چارت و ... نشون میدن رو دیدم اما در عمل نظر من متفاوت است.
7) کمی به این فکر کنید که چرا f_aceboo_k با php نوشته شده. نگید free بودن که os و خیلی از تکنولوژی هاش لایسنس دار و پولی هستند.
8) کسی ادعای بد بودن asp.net رو نداره اگه همه اصول مهندسی و optimize و ... رعایت بشه میتونه سرعت مقبولی داشته باشه. و البته برای کارهای بزرگ هم مناسبه.
اینو بخونید:
http://www.bizfive.com/articles/web-design/comparing-php-and-asp.net/

ASP.net is compiled into memory in binary code. So, when ASP.net is used for coding, it is evident that it takes much longer time to process since the codes need to be retrieved from memory. However, PHP is not compiled into memory like ASP.net is. It is interpreted at runtime. That is the reason why PHP coding leads to better speed and even efficiency. However, it must be said that both PHP and ASP.net can run at supreme speeds and efficiency when they are coded expertly.
از کنار coded expertly به سادگی عبور نکنید چون کار هرکسی نیست. اگه کسیو میشناسید بتونه همچین ادعایی بکنه بگید ما بریم پیشش شاگردی.

http://www.up.iranblog.com/images/c68vsv238sfdsepzy7lq.jpg

http://www.javascriptworkshop.com/wp-content/uploads/web/PHP%20vs_%20ASP_NET.htm
Speed and efficiency. As I mentioned earlier, ASP.NET is a framework allowing you to use various programming languages. In addition, it is touted as having a great object-oriented model. All this is true, but it becomes a detriment as far as speed is concerned. For all that advantage, there is a lot more code to run through to execute the same ASP page than you have to execute in the PHP engine for an equivalent PHP page. PHP is the quick-and-dirty type of solution, the one to get the job done. And though a lot of robustness has been added to it since its 2.0 and 3.0 days, it still retains that core optimized high-speed approach.

نتیجه:
بازم میگم من کسی رو ترقیب به استفاده از زبانی نمیکنم فقط نظرم رو میگم. اما تا جایی که من تجربه دارم این بحث ها مثل آبی و قرمز به جایی نمیرسه و شما مختارید.
(فکر کنم دیگه بحث زبان تا همین جا کافیه دیگه ادامش نمیدم چون داره از چهار چوب خارج میشه همون چیزی که من همیشه ازش بدم میاد)
اینم واسه آقا b.paseban گلم. (الان یکی میگه چرا گفتی گلم بگو سمبلم).
اگه کدهاش بدردت نخورد از طراحی ظاهر امکانات و ... میتونی ایده بگیری
اول easysphp رو دانلود کن تا بتونی باهاش دمو کنی (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=3992)

فروشگاه ساز دنا پارس + ماژول پرداخت آنلاین (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=971)

دانلود رایگان اسکریپت فروشگاه ساز آنلاین چمدون ( 12 هزار تومان? ) + آموزش نصب (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=1976)

دانلود فروشگاه ساز پی سی یار ( پرستا شاپ کاملا فارسی ) (http://forum.suma.ir/showthread.php?tid=61)

دانلود اسکریپت فروشگاه قدرتمند مارکت ساز نسخه طلایی + هفت قالب (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=2037)

قالب فروشگاه اینترنتی پاسارگاد برای دی مارکت (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=3532)

فروشگاه ساز فامارکت نسخه ۲ (http://xn--mgbguh09aqiwi.com/?p=2001)

Javad_Darvish_Amiry
دوشنبه 09 اسفند 1389, 18:59 عصر
سلام خسته نباشید.

از زمانی که شما حتی در سایت برنامه نویس هم عضو نبودی رعایت میکردیم.
دوست عزیز، اول خطاب مستقیم به شما، و بعد خطاب به همه دوستانی که دچار همچین توهمی میشن که انگار تاریخ عضویت تو یه سایت مثل همین برنامه نویس ملاک سواد یا تجربه یا توانایی افراد هست، باید چند تا نکته نه چندان کوچیک رو (البته از دید و نظر خودم) توضیح بدم. لطفا دوستانی هم که با نظرات موافقند، به جهت ادامه دار نشدن بحث، صرفا از دکمه تشکر استفاده کنن؛ اما دوستانی که هرگونه مخالفتی دارن، با کمال میل فرمایشتشون رو میشنوم.
1- ادب مرد به ز دولت اوست
2- بنده شخصا و از نزدیک، برنامه نویسانی رو میشناسم، که نه قبل از عضویت حضرتعالی در برنامه نویس، بلکه قبل از اینکه حتی سایت برنامه نویس وجود خارجی داشته باشه، برنامه نویسی میکردن، اما به عنوان مثال، هنوز هم فکر میکنن که کنترل های ASP.NET هستن که سمت مرورگر ارسال میشن؛ در کنارش کسانی رو هم میشناسم که شاگرد برنامه نویسی اساتیدی بودن، ولی حالا همون اساتید از توی کلاس درس (دانشگاه یا خصوصی) زنگ میزنن بهشون و سوالاتشون رو ازشون میپرسن. پس صرف تاریخ شروع برنامه نویسی، یا از اون بدتر، تاریخ عضویت توی یه سایت مثل برنامه نویس، ملاک هیچ چیز خاصی نمیتونه باشه.
3- «به سخن بنگرید نه گوینده سخن»، اگه ملاک منظر انسان قرار بگیره، بی شک هم در اخلاقیات و هم در دانش و هم در همه زمینه های دیگه به رشد و تعالی والایی دست پیدا میکنه. نگاه کردن به تاریخ عضویت افراد (آنچنان که چند وقت پیش برای خود من هم این مورد پیش اومده و مسلما دوستان دیگه هم دچار همچین مسائلی شدن) به جای نگاه کردن به مطالبی که بیان میکنن، جز از دست دادن بار علمی نهفته در سخن، نتیجه ی دیگه ای به بار نخواهد آورد.
4- یک سوال فاینال دارم از شما، شما برای بهینه کردن یه گریدویو () چه کارهایی انجام میدید؟ صادقانه میپرسم و دوستان دارم صادقانه جواب بشنوم. این سوال و پاسخش میتونه تکلیف خیلی از مسائل مطرح شده تو حتی پست ها و تاپیک های دیگه رو هم روشن کنه. اساسا دوست دارم همه دوستان دات نت کار که حوصله دارن به این سوال جواب بدن، مسلما نتیجه مثبت و مفیدی برای همه خواهد داشت.

لطفاً این بحث رو دیگه ادامه نده چون میشه آف تاپیک خواننده خودش تصمیم میگیره.
دوست عزیز، شما اگه همچین تصوری داشتید و نمیخواستید به قولتون آف-تاپیک شه، بهتر بود خودتون از بحث کنار میکشیدید، نه این که حرفتون رو بزنید (که البته عاری از توهین هم نیست) و بعد تعیین تکلیف کنید. هر کس در هر زمانی که خواست میتونه وارد بحثی شده یا از اون خارج بشه.

پسرم من اگه فرصت این کارارو داشتم که ...
فرزندم: تا مرد سخن نگفته باشد / عیب و هنرش نهفته باشد /// میبینید که ....

من قسمتی از ترجمه 8امین پست همین تاپیک نوشته Scott Guthrie رو تو پستم گذاشتم.
... یعنی وقی سخنی میگیم، باید خیلی حواسمون باشه که پرده از عیب ها برمیداره یا هنرها رو به نمایش میذاره اون سخن.

دوست عزیز آقای میلاد ، سایتی رو که بنده طراحی کردم از منوها و حتی masterpage هاش رو از بانک می خونه...
دوست عزیز، کاملا حرفتون مورد تاییده، و مثالی که من هم چند بار برای دوستان (یادم نیست اینجا یا تو مسنجر) آوردم که تو اون مثال به حدی تعداد عملیات با دیتابیس تو لود هر صفحه زیاده که بدون شک زبان های تفسیری (نه فقط php بلکه حتی روبی و پایتون و ...) اگه نمیرن، نیمه جون میشن.

ثانیا همون طور که دوستمون گفت سرعت کمپایل از interpreting بیشتره و این یه مساله اثبات شده است که نیاز به جدل نداره .
متاسفانه همونطور که بالاتر گفتم، وقتی به جای سخن به تاریخ عضویت گوینده سخن نگاه کنیم، مطالبی به این راحتی رو که کاملا علمی و آزموده و تایید شده هستن، نادیده میگیریم و به قول فلاسفه، به راحتی یه مباحثه ی کاملا علمی رو به یه مجادله ی کاملا غیر اخلاقی-عقلانی تبدیل میکنیم.
اما از این موضوعات که بگذریم، توی انتخاب زبان و از اون مهمتر بستر انجام و اجرای یه پروژه، مسائل خیلی زیادی دخیل هستن که فقط یکی از اون ها (و بنا به تجربه شخصی من و مشاهده پیرامون و حواشی اتفاقا کم اهمیت ترینشون هم هست) زبان هست. اگه بخوایم یه دید کاملا فنی داشته باشیم، (باز بنا به موضوعات مطرح شده که تحلیل و اثبات شدن، اونم نه تو سایت برنامه نویس، بلکه تو مجامعی که گاها تکلیف حیات و ممات آی تی بهشون وابسته است) تا مرز پروژه های غول پیکر، هیچ بستری توان رقابت با دات نت رو نداره؛ اما وقتی از اون مرز رد شد، تنها یه انتخاب باقی میمونه و اون J2EE هستش. پروژه غول پیکر نه یعنی سایت علی بابا یا فیسبوک یا ...؛ (شما مثلا پروژه دولت الکترونیک بریتانیای کبیر رو در نظر بگیرید که مبلغ قراردادش به اندازه هفده سال پول نفت ما بوده -بنا به شنیده ها-). اما این دید، کاملا تئوریک و غیرعملیه. چون توی عمل هزار و چند شاخص تاثیرگذار دیگه وجود داره که نمیشه ازشون گذشت که مهمترینش بودجه است که تو پست اولم تو همین تاپیک در موردش گفتم. اوپن-سورس بودن رو آخرین نکته قرار بدید؛ چون حتی دوستان پی اچ پی کاری که این همه به اوپن سورس بودنش مینازن، فکر میکنم بیشتر از 90% شون، حتی تا حالا یه بار هم به سورس های php نگاه نکردن، چه برسه به این که بخوان موتورش رو دستکاری و شخصی سازی کنن و ... . این مزیت وقتی به درد میخوره که پروژه در حد گوگل باشه که مثلا حتی هسته سیستم عامل هاشون رو بازنویسی کردن - و طبق شنیده ها و خونده های من - حتی کامپایلر سی رو یه بار دیگه نوشتن.
خیلی پرحرفی کردم، پاینده و سرفراز باشید.

actros
دوشنبه 09 اسفند 1389, 19:30 عصر
بله همین کار رو هم می کنم.
اگر سورس دارین خوب بزارین بقیه هم استفاده کنن.
در ضمن چرا باید بحث رو متوقف کنیم؟
چیز خاصی که پیش نیومده هر دوی دوستان نظراتشون رو گفتن فقط نظرات با هم متفاوت بودن (اونم توی بعضی از زمینه ها) و بقیه بازدیدکنندگان هم دارن از این بحث ها بهره میبرن و بقول دوستمون چیزای زیادی یاد میگیرن.
بحرحال اگر دوستان نظر دیگه ای راجع به این سایت و بحث های انجام شده دارن خیلی خوشحال میشیم نظر خودشون رو بگن.

برای SEO & WebSite Optimization من این سورسها رو پیشنهاد می کنم :

SEO Sources :

- Oreilly - SEO Warrior (12-2009)
- Oreilly - The Art of SEO - Mastering Search Engine Optimization (10-2009)
- Wrox’s Professional Search Engine Optimization with ASP.NET: A Developer’s Guide to SEO
- Maximum Press 101 Ways To Promote Your Web Site
- Wiley SEO Search Engine Optimization Bible 2nd Edition - Apr 2009
- Search Engine Optimization for Dummies 4rd Ed
- Sybex Search Engine Optimization 2nd Edition - Apr 2008
- Mc Graw Hill - Be #1 On Google
- Mc Graw Hill Search Engine Marketing
- Visual Search Engine Optimization Your Visual Blueprint For Effective Internet Marketing-Apr 2008
- Wiley Google Analytics 2.0 - Sep 2007
WebSite Optimization Sources:

- Packt - ASP.NET Site Performance Secrets
- OReilly Website Optimization - Jul 2008
- OReilly High Performance Web Sites - Sep 2007
- OReilly Even Faster Websites June 2009
- Neuro Web Design What Makes Them Click - Jan 2009
- SitePoint Sexy Web Design Creating Interfaces That Work Mar 2009در زیر به چند لینک مفید که بازدید حداقل یکبارشون برای برنامه نویس بسیار مفیده اشاره می کنم:

استفاده از ابزار Google Analytics :
همونطور که از نامش پیداست اطلاعات جامعی در مورد ترافیک سایت در اختارتون قرار میده.از جمله گرافها و نمودارهای میزان بازدید سایت و ...
برای ثبت نام به آدرس زیر برید:

www.google.com/analyticsدر طی 15 روز درخواست شما تائید میشه و یه اسکریپت در اختیارتون قرار می گیره که می تونید به هر صفحه که می خواهید اضافه کنید.(می تونید چندین دامین رو یکجا مدیریت کنید.)
بعد از اضافه کردن اسکریپت ظرف 24 ساعت سرویس شروع به نشون دادن نتایج می کنه.

ثبت سایت در Google و Bing (بدون شرح)

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
http://www.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx
استفاده از CDN (برای محیط Production) :
از طریق لینک زیر می تونید از Content Delivery Network مایکروسافت برای کتابخانه JQuery و AJAX استفاده کنید(سرورهای موسوم به که Edge Cache هزاران عدد از اونها در سرتاسر دنیا موجوده)
البته گوگل هم چنین امکانی داره که برای ایران قابل استفاده نیست.
لب کلام جای این :

<script src="../Scripts/jquery-1.5.min.js" type="text/javascript"></script>میذاری این :

<script src="http://ajax.aspnetcdn.com/ajax/jQuery/jquery-1.5.min.js" type="text/javascript"></script>اینطوری کلاینتی که این اسکریپت رو دان کرده باشه و تو Cache مرورگرش داشته باشه نیازی به دانلود مجددش نداره اگر هم نداشته باشه از نزدیکترین سرور Edge Cache موجود دانلودش می کنه :دی
یه نکته جالب اینه که از طریق True کردن خاصیت EnableCdn کنترل ScriptManager می تونید دانلود اسکریپتهای مورد نیازش رو که در حالت عادی از dll هائی نظیر System.Web.dll یا System.Web.Extensions.dll تامین میشه رو از طریق CDN انجام بدید.
برای اطلاعات بیشتر به این لینک (http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2009/09/15/announcing-the-microsoft-ajax-cdn.aspx) نگاهی بیندازید.

استفاده از FireBug و Fiddler:
هر دو ابزارهائی هستند برای debug کردن برنامه (در مواردی مانند وقوع Callback که debuging ویژوال استودیو جواب گو نیست) + بسیاری امکانات دیگه از جمله جزئیات Http Header - تعداد Request هائی ارسالی و خیلی خیلی چیزهای دیگه.
البته Firebug یه Add ons فایر فاکسه ولی Fiddler تو IE هم کار میکنه.

استفاده از دو Add ons مفید YSlow و Flagfox :
YSlow سرعت لود سایت (Response Time) + کلی جزئیات مفید دیگه در اختیارتون می گذاره.
FlagFox پرچم کشوری که هاست سایت در اون قرار داره رو سمت راست Address bar نشون میده.

استفاده از سایت Port 80
از طریق این سایت می تونید اطلاعاتی در مورد وب سرور - درصد Gzip شدن صفحه ای از سایت و ... کسب کنید.

http://www.port80software.com
استفاده از سایتهائی نظیر wordtracker.com و nichebot.com
این سایتها اطلاعاتی در زمینه کم و کیف سرچ شدن یه Keyword در اختیارتون میذارن.مثلا این کلمه انقدر بار در این نقاط سرچ شده + کلی ابزارهای دیگه.
هر چند خیلی از امکاناتشون پولیه ولی واقعا ارزشش رو داره.

این دو تا لینک رو دلم نیومد نذارم یه سری بهشون بزنید: (ارزشش رو داره)

http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163854.aspx
http://www.searchenginewatch.com/2167891#descriptionsupport

Milad Mohseny
دوشنبه 09 اسفند 1389, 19:33 عصر
دوست عزیز، اول خطاب مستقیم به شما، و بعد خطاب به همه دوستانی که دچار همچین توهمی میشن که انگار تاریخ عضویت تو یه سایت مثل همین برنامه نویس ملاک سواد یا تجربه یا توانایی افراد هست
دوست خوب دلیل این حرف من توهین نهفته در جمله ایشون بود که با ادبیات خودم جوابشون رو دادم. و شما اصلاً دچار توهم نشو که با این حرف زدنت عیب و هنرت نهفته نباشد.

فرزندم: تا مرد سخن نگفته باشد / عیب و هنرش نهفته باشد /// میبینید که ....
من با ادبیات خودم حرف میزنم و چرا شما اسرار داری ادبیاتت بهتره مگه داری شاهنامه مینویسی؟؟

- یک سوال فاینال دارم از شما، شما برای بهینه کردن یه گریدویو
من اصلاً از gw استفاده نمیکنم و برای کارهایی که با gw میشه انجام داد از صفر کنترل سفارشی مخصوص شرکت رو تولید کردیم که جزو ارزشمندترین سرمایه های شرکت هست با بازده بالا و جهت کار با اقلام اطلاعاتی بزرگ است.
شما که به قول خودت اینقدر خوش سخن و آخرشی اینجا فروم برنامه نویسی و تخصصی است لطفاً بحث تخصصی کن 50 سطر نوشتی دریغ از ...
بهتره از این حرف ها که مورد علاقه ... هاست بگزریم.
-----------------------------------------
دوست خوبم b.paseban من هم فکر میکنم همون طور که خودت گفتی با asp.net راحت تری از همون استفاده کن ولی قسمت مهم کار رو فراموش نکن حتماً سعی کن documentation قوی داشته باشی چون کار بزرگه الان نه ولی 2 سال دیگه مزیتش رو متوجه میشی. سعی کن حتماً حداقل از Rational Rose استفاده کنی و در این امر کوتاهی نکن که بعداً دچار مشکل میشی.
b.paseban اگه از من ناراحت شدی ازت عذر میخواهم.
بای

oossaa
دوشنبه 09 اسفند 1389, 19:57 عصر
واقعا جالبه با این همه ادعا دارین .net رو با php مقایسه می کنین!خیلی از اون به نظر شما optimize ها توسط خود visual studio به خصوص جدیدهاش انجام می شه. .net یه تکنولوژی اما php یه زبان برنامه نویسی. تو فارسی سال 2 راهنمایی اومده که مقایسه دو چیز متفاوت برای هدف مشترک غلط هستش!شما که مهندسین و ما که IT نخوندیم باید بدونین که اگه می خواین مقایسه بذارین باید php رو با زبونهای برنامه نویسی visual studio مقایسه کنین مثله C# یا C++ یا VB که دیگه خیلی چیزا خود به خود روشن میشه. البته در دنیا بر عکس ایران برای پروژه های بزرگ از php استفاده می کنن. که دلایل سیاسی و استراتژیک هم می تونه داشته باشه. مثله این که مثلا yahoo بیاد web application خودش رو با میان افزار microsoft بنویسه که بیشتر شبیه فوش می مونه!

Milad Mohseny
دوشنبه 09 اسفند 1389, 20:05 عصر
.net یه تکنولوژی اما php یه زبان برنامه نویسی.
دوست خوبم اشتباه نکن منظور من هم asp.net هست. تمام پست هام رو نگاه کن بعضی جاها چون می خواستم سریعتر بنویسم asp از قلم افتاده . همرو ببین.
از اولین پستم در خصوص asp.net صحبت کردم دوباره دقت کن. thanx
چون همزمان دارم به چند کاره دیگه هم میرسم.
:بوس:

oossaa
دوشنبه 09 اسفند 1389, 20:08 عصر
بد نیست بینی!
en.wikipedia.org/wiki/ASP.NET

Javad_Darvish_Amiry
دوشنبه 09 اسفند 1389, 22:32 عصر
و شما اصلاً دچار توهم نشو که با این حرف زدنت عیب و هنرت نهفته نباشد.
؟؟؟

چرا شما اسرار داری ادبیاتت بهتره مگه داری شاهنامه مینویسی؟؟
؟؟؟

به قول خودت اینقدر خوش سخن و آخرشی
؟؟؟

اینجا فروم برنامه نویسی و تخصصی است لطفاً بحث تخصصی کن 50 سطر نوشتی دریغ از ...
:لبخندساده: عرض کردم خدمتتون که «ادب مرد به ز دولت اوست». فوروم تخصصی بودن دلیل بر بی احترامی نمیشه دوست عزیز. نمیدونم 50 سطر نوشتم یا کمتر یا بیشتر (وقت شمردنش رو ندارم) اما 1- از ابتدا موضوع صحبت رو مشخص کردم، پس ایرادی وارد نیست؛ شما اگه علاقه ای به موضوعات اینچنینی و اخلاقیات ندارید، میتونید نخونید. 2- دریغ از ... چی؟ 3- بحث تخصصی هم فرمودید که هم پست اولم کاملا تخصصی بوده (البته اگه خونده باشید) و هم تو پست دوم هم پاراگراف آخر کاملا علمی و تخصصی بوده (البته اگه اونم خونده باشید) (و اگه خوندید، پس دیگه جمله و دریغتون واسه چیه؟!؟!؟!).

من اصلاً از gw استفاده نمیکنم و برای کارهایی که با gw میشه انجام داد از صفر کنترل سفارشی مخصوص شرکت رو تولید کردیم که جزو ارزشمندترین سرمایه های شرکت هست با بازده بالا و جهت کار با اقلام اطلاعاتی بزرگ است.
خوب دوست من این هم بحث تخصصی:
و اتفاقا منظور نظر من دقیقا همین بوده (قبلا جاهای دیگه مفصل بحث شده). بزرگترین عیبی که به ASP.NET کلاسیک (البته خود میکروسافت بهش صفت سنتی رو اطلاق کرده) وارده وجود همین کنترل هاست. باز طبق همون مثالی که تو پست دومم آورده بودم و فرمایش دوستمون که برنامه نویس رو مقصر در اجرای ضعیف دات نت میدونه، اشکال از شماست (شمای برنامه نویس رو نوعا عرض میکنم، نه شخص شما) که برنامه های تولید شدتون از برنامه هایی که با پی اچ پی نوشته شدن، کندتر یا ضعیف تر هستن. دوست ندارم موضوعات تکراری رو مجددا مطرح کنم. اما اگه کنترل های دات نت (جهت پیشگیری از بروز سوء تفاهم: ASP.NET) سرمایه محسوب میشدن، موضوعاتی مثل «بازگشت به HTML» یا Razor یا Spark اصلا مطرح نمیشدن، یا دلیلی برای خروج AjaxControlToolkit از سبد محصولات میکروسافت وجود نداشت یا ASP.NET MVC به جای پیاده سازی موتور به شکلی که بتونه از کنترل ها پشتیبانی کنه به سمت پیاده سازی منطق ویوانجین های روبی آن ریلز پیش نمیرفت. (هر چند این واقعیتیه که میکروسافت یک دهه دیر ناچار به اعترافش شد، یعنی وقتی ملیون ها نفر مثل من و شما از همه جای دنیا به مدت 10 سال اونو یه سرمایه تصور کردیم و خیلی پروژه ها انجام شد). البته این وسط توسعه دهندگان و برنامه نویسان هوشیاری هم بودند که دات نت رو از دریچه دیگه ای دیدن و به جای سرمایه گذاری روی کنترل ها (شبهه ی کامپوننت ها) روی موضوعات دیگه ای تمرکز کرده و نتایج به مراتب بهتری نسبت به من و شما کسب کردن. براتون ارزوی موفقیت و بهروزی دارم. پاینده باشید.

Milad Mohseny
سه شنبه 10 اسفند 1389, 07:30 صبح
و اتفاقا منظور نظر من دقیقا همین بوده (قبلا جاهای دیگه مفصل بحث شده). بزرگترین عیبی که به ASP.NET کلاسیک (البته خود میکروسافت بهش صفت سنتی رو اطلاق کرده) وارده وجود همین کنترل هاست. باز طبق همون مثالی که تو پست دومم آورده بودم و فرمایش دوستمون که برنامه نویس رو مقصر در اجرای ضعیف دات نت میدونه، اشکال از شماست (شمای برنامه نویس رو نوعا عرض میکنم، نه شخص شما) که برنامه های تولید شدتون از برنامه هایی که با پی اچ پی نوشته شدن، کندتر یا ضعیف تر هستن. دوست ندارم موضوعات تکراری رو مجددا مطرح کنم. اما اگه کنترل های دات نت (جهت پیشگیری از بروز سوء تفاهم: ASP.NET) سرمایه محسوب میشدن، موضوعاتی مثل «بازگشت به HTML» یا Razor یا Spark اصلا مطرح نمیشدن، یا دلیلی برای خروج AjaxControlToolkit از سبد محصولات میکروسافت وجود نداشت یا ASP.NET MVC به جای پیاده سازی موتور به شکلی که بتونه از کنترل ها پشتیبانی کنه به سمت پیاده سازی منطق ویوانجین های روبی آن ریلز پیش نمیرفت. (هر چند این واقعیتیه که میکروسافت یک دهه دیر ناچار به اعترافش شد، یعنی وقتی ملیون ها نفر مثل من و شما از همه جای دنیا به مدت 10 سال اونو یه سرمایه تصور کردیم و خیلی پروژه ها انجام شد). البته این وسط توسعه دهندگان و برنامه نویسان هوشیاری هم بودند که دات نت رو از دریچه دیگه ای دیدن و به جای سرمایه گذاری روی کنترل ها (شبهه ی کامپوننت ها) روی موضوعات دیگه ای تمرکز کرده و نتایج به مراتب بهتری نسبت به من و شما کسب کردن. براتون ارزوی موفقیت و بهروزی دارم. پاینده باشید.
من نگفتم کنترل تولیدی ما کندتره یا باعث کندی سیستم میشه اشتباه برداشت نشه بحث از اول اصلاً چیزه دیگری بود. دوباره پست ها را بخوانید و بنویسید (10 بار کافیه) :قلب:
و باز هم داری اشتباه میکنی(من نمیدونم اینهمه اشتباهو از کجا میاری؟؟؟؟). ما تمام فکوسمون روی ASP.NET نیست و روی ASP.NET MVC و خیلی تکنولوژی های دیگه هم سرمایه گزاری کردیم اما در برخی موارد کارفرما میخواهد که با asp.net یا php یا ... باشد که ناگزیریم.
لطفاً ار این شاخه به اون شاخه نپرید. اگه میتوانید جواب منطقی بدید اگر نه سکوت افضل ترین کارهاست. برای پاسخ دادن که نباید به هر دری زد.
اگر نمیتوانید پاسخ کسی را بدهید اصلاً ایرادی نداره.

actros
سه شنبه 10 اسفند 1389, 12:13 عصر
لطفاً ار این شاخه به اون شاخه نپرید. اگه میتوانید جواب منطقی بدید اگر نه سکوت افضل ترین کارهاست. برای پاسخ دادن که نباید به هر دری زد.
اگر نمیتوانید پاسخ کسی را بدهید اصلاً ایرادی نداره.

جدول پست شما که به استنادش ASP.NET ضعیفتر از PHP شناخته شده:

http://myup.ir/images/69745643749113838390.png (http://myup.ir/)

نمی خاستم بحث رو پی بگیرم ولی دیدم جدولی گذاشتی که اطلاعات نادرستی به نمایش می گذاره.
مشخص نیست این مقایسه چه سالی انجام شده ولی از 2008 به بعد مایکروسافت سورسهاش رو برای دانلود گذاشته:

http://myup.ir/images/13653596720161942429.png (http://myup.ir/)

برای اطلاعات بیشتر :

weblogs.asp.net/scottgu/archive/2007/10/03/releasing-the-source-code-for-the-net-framework-
libraries.aspx
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/refsourceserver/threads?page=1و دانلود سورس کد :

http://referencesource.microsoft.com/netframework.aspxبخشی از سورس کد MVC 1.0 (سورس نسخه 3.0 نیز بزودی در دسترس قرار می گیره)

http://myup.ir/images/18413699359011803230.png (http://myup.ir/)

http://myup.ir/images/89533478324961633981.png (http://myup.ir/)

در مورد Speed و Efficiency هم من هیچ دلیل قانع کننده ای تو پست ایشون ندیدم.
شما اگه دیدی برامون توضیح بده.

اگه میتوانید جواب منطقی بدید اگر نه سکوت افضل ترین کارهاست.شما تو یه پست گفتید صفحه PHP سریعتر از مشابه ASP.NET اش بالا میاد.ولی وقتی پای عمل میون اومد کمبود وقت رو پیش آوردی.
درست کردن 2 صفحه مگه چقدر زمان می بره؟
شما یه مورد مطرح کن من (یا یکی از بچه ها که معتقده ASP.NET سریعتره ) نمونه ASP.NET رو می سازیم شما PHP اش رو بساز خوبه؟
نصف نصف.
سورس کد + نمودار YSlow رو تو همین جا یا یه تاپیک دیگه اعلام می کنیم.

Milad Mohseny
سه شنبه 10 اسفند 1389, 12:27 عصر
شما تو یه پست گفتید صفحه PHP سریعتر از مشابه ASP.NET اش بالا میاد.ولی وقتی پای عمل میون اومد کمبود وقت رو پیش آوردی.
درست کردن 2 صفحه مگه چقدر زمان می بره؟
شما یه مورد مطرح کن من (یا یکی از بچه ها که معتقده ASP.NET سریعتره ) نمونه ASP.NET رو می سازیم شما PHP اش رو بساز خوبه؟
نصف نصف.
سورس کد + نمودار YSlow رو تو همین جا یا یه تاپیک دیگه اعلام می کنیم.

این هم ملاکی برای ارزش یابی نیست.
مقایسه باید در شرایط کاملاً یکسان باشه.
چون فضا هامون مال یک سرور نیست، پس داخلی یا خارجی بودن سرور، اختصاصی بودن یا مشترک بودن، نوع سرور ملزومات نوع کانکشن و کیفت میتونه بسیار رو نتیجه تاثیر بزاره.
مثلاً من بیام رو سرور اختصاصی آپ کنم و مثلاً شما رو سرور شیر یا برعکس.

یه فضای سرور ویندوز اختصاصی و یه سرور لینوکسی اختصاصی از یه شرکت با یک سرعت و با یک توان سخت افزاری و لینک ارتباطی و ... بده چشم. همه چیز مثل هم.
در خصوص لینک ها اون نظر شماست و برای خودتون محترم.
من که از قبل گفتم هی شما لینک موافق بزار هی من لینک مخالف و ... حلقه بی پایان!

aserfg
سه شنبه 10 اسفند 1389, 12:40 عصر
Asp.net فراتر از یک زبانه . این به این معنا نیست که php کارائی نداره هر چیز در جای خودش نیکوست .
ولی اگه هنوز توی فکر سرعت هستین :
الف ) درphp بعد از submit شدن پارامترها گرفته می شن و با دستور printو یا echo مقدار مورد نظر بر گردانده می شه بدون هیچ کنترلی . خوب شما در asp.net نیز به همین شیوه عمل کنید . یعنی بدون کنترل (برای تست سرعت ) و با دستورات response.write مقدار رو بر گردونید .
ب) روی iis یه virtual dir تعریف و برنامه رو نصب کنید . php رو هم که برنامش رو نوشتید با سرور های لوکالتون مثل apache اجرا کنید . حالا سرعت رو مقایسه کنید .
روی سرور هم :

چون فضا هامون مال یک سرور نیست، پس داخلی یا خارجی بودن سرور،

یه فضای سرور ویندوز اختصاصی و یه سرور لینوکسی اختصاصی از یه شرکت با یک سرعت و با یک توان سخت افزاری و لینک ارتباطی و ... بده چشم. همه چیز مثل هم

نیازی به اختصاصی بودن نیست روی یک سرور که هم asp.net ساپورت می شه و هم php بنده براتون هاست می کنم . فایلهاتون آماده شد به من خبر بدین .

در خصوص لینک ها اون نظر شماست و برای خودتون محترم.

این رو قبول دارم .

Milad Mohseny
سه شنبه 10 اسفند 1389, 12:48 عصر
اون با بنده هر وقت ساختید روی یه سرور براتون هاست می کنم .
لینک دسترسی و user pass را مرحمت نموده تا بررسی گردد تمام شرایط یکسان است.

hobab-theme
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 04:01 صبح
بحث رو دنبال کردم. جالب ود
شخصاً اصل بحث کردن رو همین میدونم ( حالا جدا از یه سری مسائل هاشیه ناجور که بوجود اومد)
معتقدم اختلاف نظرها( نهه اختلاف سلیقه) رو باید بحث کرد. نه اینکه نظر خودمون رو به طرف مقابل تحمیل کنیم، نه! باید بحث علمی و منطقی کرد و تمام گفته هامون از روی اطلاعات (هر چند ناچیز و گاهاً غیر صحیح) باشه.
اینکه به این نتیجه رسیدید که عزیزی نمونه php رو ایجاد کنه و عزیز دیگه نمونه دات نت رو کاملاً قبول دارم. مگه اونایی که تز جدید میدن و یهو یه مسیری رو متحول میکنن چکار کردن؟ (تحقیق، نظریه، آزمایش و خطا)
اگر هرکس (منظورم طرفین همین بحث) واقعا]ً معتقد هست که نظریه اش درسته محکم پاش واسته چه اشکالی داره؟ فقط دلیل و منطقی که میاری رو همون جور که گفتم از رو اطلاعات بیاره.
و در آخر :
لطفاً اون مسائل شخصی رو خواهشاً دیگه ادامه ندید. حالا بالاخره یکی این گفت و یگی اون دیگه تموم شد.
این سایت یه سایت معروف هست و مطالب شما عزیزان رو هزاران نفر بومی و غیر بومی می خونن. اگر تو بحثهای فنی و مهندسی یه همچین مسائلی باشه زشته.
-------------
در کل من تا آخر این تاپیک رو دنبال میکنم. من php کار نکردم ولی بازم نظر شخصیم اینه که asp.net واقعاً قدرت فوق العاده ای داره و همون مسائلی که دوستان مطرح کردن.(دیگه از تکرارش میپرهیزم)
ولی با این وجود بسیار مشتاقم که قیاس asp.net و php رو ببینم!
امیدوارم به بحثتون ادامه بدید.

موفق و پیروز باشید

Milad Mohseny
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 08:01 صبح
در کل من تا آخر این تاپیک رو دنبال میکنم. من php کار نکردم ولی بازم نظر شخصیم اینه که asp.net واقعاً قدرت فوق العاده ای داره و همون مسائلی که دوستان مطرح کردن.(دیگه از تکرارش میپرهیزم)
من هم مثل شما و خیلی از دوستان معتقدم که asp.net واقعاً قدرت فوق العاده ای داره وگرنه خودم روش کار نمیکردم. (صفحه اول رو ببین). اگر asp.net قدرت نداشت که بانک ملت سایت رسمیشو با اون نمی نوشت یا نمونه های بسیار زیاد موجود.(و البته بازار کار asp.net هم عالی است. یکی از شرکت های همکار ما با یک برنامه از لحاظ فنی ساده 300 میلیون دریافتی داشت.به تعجب ادامه بدید :بامزه: ) اما راجع به اینکه سایت های موجود که با php نوشته شدن و با asp.net نوشته شدن رو بخواهی مقایسه کنی درست نیست چون در تعداد کاربر نوع سرعت قدرت و کیفیت سرویس دهنده کشور سرویس دهنده و ... تفاوت وجود دارد.

اینکه به این نتیجه رسیدید که عزیزی نمونه php رو ایجاد کنه و عزیز دیگه نمونه دات نت رو کاملاً قبول دارم. مگه اونایی که تز جدید میدن و یهو یه مسیری رو متحول میکنن چکار کردن؟ (تحقیق، نظریه، آزمایش و خطا)
اگر هرکس (منظورم طرفین همین بحث) واقعا]ً معتقد هست که نظریه اش درسته محکم پاش واسته چه اشکالی داره؟ فقط دلیل و منطقی که میاری رو همون جور که گفتم از رو اطلاعات بیاره.
جهت مقایسه بیطرفانه لازم است شرایطی که گفتم محیا شود.

و البته برای دوستانی که شاید خیلی در زمینه برنامه نویسی کار نکردن عرض کنم که از این مباحث اشتباه برداشت نکنند منظور ما از تفاوت سرعت این نیست که سایتی که با php ساخته میشه با سایتی که با asp.net ساخته میشه مثلاً 10 دقیقه 20 دقیقه 1 ساعت یا ... تفاوت سرعت داره. نه نه نه. تفاوت در ثانیه، صدم ثانیه و در برخی موارد هزارم ثانیه است. یه موقع بد برداشت نشه. (بد آموزی نشه)

salehbagheri
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 17:08 عصر
متأسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین سایت و به انحراف کشیده شدن موضوع، تاپیک قفل میشود ...

از دوستان خواهشمندم از این پس بر سر اینگونه مسائل بحث نکنند ...