PDA

View Full Version : سوال: برنامه تو شبکه به بانک کانکت نمیشه

idxxbi
شنبه 07 اسفند 1389, 22:05 عصر
با عرض سلام
والا خدمتون عرض کنم که : یه نرم افزار نوشتیم با یه بانک اطلاعاتی که مابقی سیستم ها باید به این بانک وصل بشن [خب] سیستم ها شبکه هستن و روی سرور sql server 2008 رو هم نصب کردیم , سیستم ها هم به بانک وصل (میشدن) [خب] پس مشکل کجاس ! :دی
مشکل اینجاس که اومدن ویندوز سیستم ها رو عوض کردن حالا هر کار میکنیم از روی شبکه به بانک وصل نمیشه !؟ :گیج::افسرده::عصبانی::عصبانی+ +::گریه:

یه سوال دیگه اینکه اگه فقط sql express نصب بشه میشه از تو شبکه به بانک وصل شد ؟

با تشکر

f4rib0rz
شنبه 07 اسفند 1389, 22:33 عصر
من دقیقا نمی دونم این خطلا برای چیه ! ولی خودم یه برنامه نوشتم امروز خواستم رو یه سیستم که ویندوز 7 داشت تست کنم دیدم ارور میده که نمی تونه به بانک وصل بشه البته رو سیستم خودم که xp بود اجرا میشد و مشکلی هم نداشت . رو سیستم های دیگه تست کن اگه اجرا شد پس واسه سیستم عامله ....

idxxbi
شنبه 07 اسفند 1389, 22:53 عصر
ممنون از جوابتون. والا اینجا ویندوز xp نصبِ , و رو خود سیستم به بانک وصل میشه ولی از یه سیستم دیگه تو شبکه نمیتونه وصل شه ( ویندوز قبلیم که رو سیستما نصب بود و تو وصل شدنشون به بانک مشکلی نبود xp بود ) الان نمیدونم هر کاری می کنم پیغام خطا میده !
برای مشکل شما هم ( تو 7 ) اگه برنامه رو با ادمین اجرا کنین مشکل رفع میشه .

m.soleimani
شنبه 07 اسفند 1389, 23:35 عصر
با عرض سلام
والا خدمتون عرض کنم که : یه نرم افزار نوشتیم با یه بانک اطلاعاتی که مابقی سیستم ها باید به این بانک وصل بشن [خب] سیستم ها شبکه هستن و روی سرور sql server 2008 رو هم نصب کردیم , سیستم ها هم به بانک وصل (میشدن) [خب] پس مشکل کجاس ! :دی
مشکل اینجاس که اومدن ویندوز سیستم ها رو عوض کردن حالا هر کار میکنیم از روی شبکه به بانک وصل نمیشه !؟ :گیج::افسرده::عصبانی::عصبانی+ +::گریه:

یه سوال دیگه اینکه اگه فقط sql express نصب بشه میشه از تو شبکه به بانک وصل شد ؟

با تشکر

سطح دسترسی‌ها تغییر نکرده بانکتون را اتچ کردین اسم سرور توی نصب جدید تغییری نکرده با دیتابیس‌های برنامه‌های دیگه که قبلن باهاش کار می‌شده هم همین مشکل را داره یا فقط با مال شما این مشکل را پیدا کرده؟

idxxbi
یک شنبه 08 اسفند 1389, 08:55 صبح
بانک رو که اتچ کردم :دی
برنامه دیگه ای هم رو سیستماشون نصب نیست فقط شبکش برقراره و کار میکنه .
برا سطح دسترسی هام ,من هر چی سطح دسترسی بود هم تو ویندوز و sql server رو دادم ( ولی خب قبلا بدون تغییر تنضیمات خاصی بدون مشکل وصل میشد ! )
حالا اگه تنظیم خاصی باید انجام بشه رو بگید.

ممنون از توجهتون

m.soleimani
یک شنبه 08 اسفند 1389, 17:00 عصر
برا سطح دسترسی هام ,من هر چی سطح دسترسی بود هم تو ویندوز و sql server رو دادم ( ولی خب قبلا بدون تغییر تنضیمات خاصی بدون مشکل وصل میشد ! )

ممنون از توجهتون

یه سرچ کردم گویا این مشکل از MDAC (Microsoft Data Access Components هست برای ویندوزهای قبل از ویستا یه نرم‌افزار این‌جا هست
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyId=8F0A8DF6-4A21-4B43-BF53-14332EF092C9&displaylang=en

و روش استفاده کردنش را هم این‌جا توضیح داده
http://support.microsoft.com/kb/301202

ببین به مشکلت کمکی می‌کنه یا نه اگر کرد همین‌جا بگو چه جوری تا به بقیه هم کمکی کرده باشه و اگر نه باز بپرس موفق باشی./

m.soleimani
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:19 عصر
شما چک کردین دیواره‌های آتش که توی شبکه تعریف شدن چه جور تنظیماتی دارن شاید توسط اون‌ها دچار مشکل شدین./

payman_xxp
دوشنبه 09 اسفند 1389, 00:26 صبح
سلام
نمیدونم شاید هم اینکارو انجام دادید، چون توضیح نداده بودید میپرسم:
آیا در ODBC DAta Source Administrator روی تک تک کلاینتها به لیستتون SQL رو اضافه کردید؟
موفق باشید.

m.mahnani
دوشنبه 09 اسفند 1389, 10:21 صبح
سلام
نمیدونم شاید هم اینکارو انجام دادید، چون توضیح نداده بودید میپرسم:
آیا در ODBC DAta Source Administrator روی تک تک کلاینتها به لیستتون SQL رو اضافه کردید؟
موفق باشید.
میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟؟؟

payman_xxp
دوشنبه 09 اسفند 1389, 11:11 صبح
سلام
برای اینکه تمام کلاینتها سرور دیتابیس رو ببینن، باید یه کانکشنی بینشون باشه دیگه، مگه نه؟
ODBC DAta Source Administrator وظیفش ایجاد این کانکشن هستش، که بعد از نصب ویندوز جدید باید تنظیماتش ست بشه.
درمسیر:
Control Panel/Administrative Tools/DAta Source-ODBC
باید یک دیتا سورس SQL به سیستم اضافه کنید و در شبکه سرور دیتابیس رو براش انتخاب کنید، تست کانکشن هم داره که از برقراری ارتباط مطمئن شید.
امیدوارم واضح گفته باشم.
موفق باشید.

ali2006sr
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:40 عصر
آقایون محترم اینا چیه تحویل این بنده خدا میدید ، اصلا نیاز به تنظیمات خاص یا ایجاد دیتا سورس در odbc نیست و ربطی هم به ویندوز نداره.

دوست عزیز رنج آی پی شما اشکال داره و کامپیوتر سرور رو سایر کامپیوترا نمیتونن ارتباط برقرار کنن ، توی بخش default ip آی پی کامپیوتر سرورت رو بده احتمالاً درست میشه .

ali2006sr
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:48 عصر
یه نگاه به اروری که داده بندازین متوجه میشین که داره از آی پی یا شناسه سرورتون ایراد میگیره ، مشکل از شبکه شماست نه از اس کیو ال یا ویندوز،خیلی خوبه که در مورد مسائلی که مطمئن نیستیم دیگران رو راهنمایی نکنیم تا بیشتر سردرگم نشن

payman_xxp
دوشنبه 09 اسفند 1389, 15:26 عصر
یه نگاه به اروری که داده بندازین متوجه میشین که داره از آی پی یا شناسه سرورتون ایراد میگیره ، مشکل از شبکه شماست نه از اس کیو ال یا ویندوز،خیلی خوبه که در مورد مسائلی که مطمئن نیستیم دیگران رو راهنمایی نکنیم تا بیشتر سردرگم نشن

idxxbi
نقل قول: برنامه تو شبکه به بانک کانکت نمیشه :گیج::عصبانی++:

ممنون از توجهتون

سلام
جناب ali2006sr دوست عزیز از لابلای همین تاپیکهاست که اول مشکل شناسایی میشه و بعدش به جواب صحیح میرسیم..
ما هرکدوممون اگه بدونیم مشکل دقیقا از کجاست که پیدا کردنش کسی رو منت دار نمیکنه.
با توجه بتوضیحات پرسشگر( کامل یا ناقص کاری نداریم) ، دوستان دیگر سعی در حل مشکل دارند. :قلب:
حالا اطلاعات ناقص و جوابهای گمراه کننده ( بنده خودمو عرض میکنم) شمارو ناراحت کرده بخاطر علم بیشتر شما در این موضوع می باشد، پس راه حل دقیق را بفرمایید نه "احتمالاً درست میشه". :بوس:
جای این بحثها اینجا نیس، بگذریم محفل علمیه..
توی فروم MSDN سوالو زیرو رو کردم به چند نمونه در پست زیر توجه کنید.
عرض کردم توجه کنید .... گمراه نشید.:قهقهه:
موفق باشید

payman_xxp
دوشنبه 09 اسفند 1389, 15:48 عصر
خوب بریم سراغ پاسخهای فروم MSDN:
این پاسخها ماله Microsoft SQL Server, Error: 233 هستش، کاش دوستمون شماره خطارو مینوشت.

اولین پاسخ درباره اطمینان از فعال بودن یوزرها و روش فعال کردن اونه:
Make sure the user is not disabled
1. Login as an Administrator into the SqL Server
2. Expand Security/ Logins folder
3. Right Click on the particular user and go to properties
4. Click Status Permission: Granted Login : Enabled

پاسخ بعدی در مورد اطمینان از تنظیم صحیح Named Pipes و TCP/IP در SQL Server و روش فعال کردن اونه:
You could try first checking if the following protocols are enabled from the SQL Server Configuration Manager:
1. Named Pipes
2. TCP/IP
Also, check from the Surface Area Configuration Manager to find out if your SQL Express Instance is configured to accept remote connections.

پاسخ بعدی در مورد اصلاح تنظیمات یوزر از طریق یوزر ادمین و روش فعال کردن اونه:
1. Log into an administrative account that has access to both the machine and sql server 2005 database
2. Open up SQL Server Management studio with "Windows Authentication"
3. Click on the security folder
4. Click on "logins"
5. Then click on the account that is not working
6. Answer - Make sure there is a database within the "Database Default" specified "I placed the admin account to master

پاسخ بعدی در مورد تنظیم تعیین اعتبار یوزرها و روش فعال کردن اونه:
1. Login as Administartor
2. Right click on the Instance name - Server Properties
3. Security page
4. Set the Server Authentication - 'SQL Server and Windows Authentication mode'
5. Restart the SQL Service

اینم جواب خود MSDN به این شماره خطا که درمورد تنظیم remote connections:
The SQL Server client cannot connect to the server. This error could occur because the server is not configured to accept remote connections.

موفق باشید.

mehdi_522
دوشنبه 09 اسفند 1389, 19:23 عصر
شما باید تنظیمات sql server که در واقع remot Connection می باشد انجام دهید نام کاربری برای کاربری که در sql server ایجاد کردید با انجام دهید

idxxbi
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 15:15 عصر
دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . نشد:ناراحت:
فک کنم از ورژن ویندوز باشه ( یه خوردم ویندوزش دستکاری شدس ) گفتم ویندوز رو عوض کنن احتمالا درست بشه اگه شد نتیجه رو میگم .

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 16:31 عصر
دوست عزیز مشکل شما از ویندوز نیست
شما با Named Pipes دارین به SQL وصل میشن(منظورم استفاده از نام کامپیوتر سرور و نمونه SQL نصب شده است)
برای استفاد ه از این روش باید در قسمت تنظیمات SQL این خاصیت رو فعال کنید که به صورت پیش فرض غیر فعال هست (Remote connections هم اگه از SQL2008 استفاده می کنید پیش فرض فعال هست)
حالا برای تست کاری که انجام دادین یک کاربر در SQL ایجاد کنید (دقت کنید که فعال باشه) و تو همون سرور و با همون نام کاربری و پسورد وارد SQL بشین اگر موفقیت آمیز بود یک قسمت از مشکل شما حل شده برای ادامه تست می تونید از هر کدوم از کلاینتها همین روش رو تکرار کنید اگر در کلاینت ها استفاده از این روش موفق نبود رنج IP سیستم و شبکه رو کنترل کنید که یکسان باشه و دوباره امتحان کنید در هر صورت اگه بازم با مشکل برخورد کردین می تونید از IP/Port استفاده کنید که در این حالت رنج Ip هم مهم نیست فقط تنها چیزی که مهمه پورت 1433 رو در سرور به فایروال معرفی کنید و در Connection string به جای نام سرور و نمونه SQL عبارت زیر رو البته با IPسرور خودتون وارد کنید
192.168.1.1,1433 در این حالت می تونید به سرور وصل بشید البته یادم رفت بگم که تنظیمات مربوط به tcp/Ip رو از قسمت تنظیمات SQL باید فعال کنید همچنین IPهایی که SQL به اونها گوش میده
البته چون گفتین که قبلا می تونستید از کلاینتها وصل بشین تنظیمات خاصی برای اونها نیاز نیست ولی اگه ورژن SQL رو تازه 2008 کردین SQLClient مربوط به 2008 رو باید در Clientها نصب کنید البته این مورد بستگی به نو Connection شما داره و مثلا اگه از OLE کانکشن استفاده کرده باشین نیازی به نصب این مورد ندارین و همین طور که می دونید در کلاینت ها باید با نام کاربری وپسوردی که تو SQL Server ایجاد کردین باید به SQL وصل بشین و بودن نام کاربری و حالت استفاده از حساب کاربری ویندوز اتصال انجام نمیشه
اگه مشکلی داشتین PM بدین تا تو همین تاپیک جواب بدم

idxxbi
شنبه 14 اسفند 1389, 17:43 عصر
شد :لبخند::بوس: [تشکر]
Named Pipes رو فعال ( Named Pipes < Protocols for MSSQLSERVER < SQL Server Network Configuration < SQL Server Configuration Manager )
و فایروال رو غیرفعال کردم