PDA

View Full Version : حرکت فرم

nimadows
یک شنبه 08 اسفند 1389, 00:01 صبح
من یه سوال دارم
چه کدی میشه نوشت و در کجا که بتونم وقتی نرم افزارم تو محیت ویندوز که باز میشه
با موس بگیرم و به حرکت در بیارمش
برنامه من در حالت Sizable است و میخوام با استفاده از موس بر روی عکس داخل فرم انو به حرکت در بیارم
ممنون از راهنمایی شما

hi level hdd
یک شنبه 08 اسفند 1389, 10:59 صبح
با سلام
برای حرکت فرم یا هر شی دیگه دو راه وجود داره
1- در قسمت رویدادهای آن رفته (Event) و سه رویداد موس دان و موس آپ و موس موو را فراخوانی کنید
در موس دان یک فلگ که میتواند از نوع اینت (int) باشد را یک کنید و مکان جاری موس را نیز در یک متغیر point
ذخیره کنید. در موس آپ فقط مقدار فلگتون که سراسری تعریف شده را صفر کنید.
در موس موو کد زیر را بنویسید

if(Flag == 1) { form1.location = new point(form1.location.x +(point.x - e.x ), location.y +(point.y-e.y

در روش دوم فقط رویداد موس موو را فراخوانی میکنید و از کلاس mousebutton , mouselocation استفاده میکنید

babak1
یک شنبه 08 اسفند 1389, 11:05 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?95001-1001-نکته-در-سی-شارپ&p=469375#post469375
شاید کمک کنه.

nimadows
سه شنبه 10 اسفند 1389, 01:13 صبح
دوست من
میشه راهنمایی بیشتر کنی رویداد موس کجا هست

hi level hdd
سه شنبه 10 اسفند 1389, 11:25 صبح
با سلام
اگر منظورتون رویداد ها در Windows Appication هستش در قسمت Properties یک علامت رعد و برق میبینی که با کلیک روی اون رویداد مخصوص به
هر کامپوننتی رو می بینی که ساده ترین راهشه ،این رویدادها دستی هم میتونه نوشته بشه.اگه در منو ویژوال استدیو بری در قسمت View گزینه
Properties Windows رو انتخاب کن و بعد به همون علامت رعد و برق رجوع کن.با بالا پایین کردن اسکرول همه Event ها رو میبینی
اگه منظورتون خاصیت موس کجاست ، وقتی در قسمت کد برنامه C# هستید کافیه از خاصیت MouseButton برای گرفتن برای فهمیدن کلیک شدن هر
دکمه موس استفاده کنی .وقتی این خاصیت رو نوشتی کافیه یه نقطه بزنی تا لیستی برات باز بشه و گزینه ای که میخواهی رو پیدا میکنی