PDA

View Full Version : کمک برای شروع یک پروژه

mehdizadeh62
یک شنبه 08 اسفند 1389, 11:06 صبح
سلام
من میخوام یک سایت طراحی کنم و یک سری مقاله همراه با مشخصات (در حد زیاد) قرار بدم و متن مقاله ها هم که بصورت pdf هست قابل مشاهده باشه ولی دانلود نشه همینطور میخوام در گوگل بشه این مقالات رو سرچ کرد (با توجه به نام موضوع نویسنده و....)
من با php کار کردم و میخوام برای دیتابیس از Mysql استفاده کنم.حالا سرچ کردن با برنامه ای که خودم داخل سایت مینویسم بماند.
مشکل اینه که در google بشه اینارو سرچ کرد.چون اطلاعات داخل دیتا بیس هست چطور میشه اینکار رو انجام داد؟ و اگر سیستم مدیریت محتوی برای اینکار جواب میده کدوم یکی رو پشنهاد میدید؟
مهم برای من سرچ شدن در گوگل و عدم دانلود هست که برای اینکار pdf هارو به swf تبدیل میکنم اما نمیدونم چطور در دیتا بیس قرار بدم .
ممنون

sattaryekta
یک شنبه 08 اسفند 1389, 12:09 عصر
برای ذخیره کردن فایل swf (شاید از flv هم بتوان استفاده کرد) در دیتابیس میتوانی از فیلد blob استفاده کنی. و برای نمایش فایلهای swf از تابع header با مقدار application/x-shockwave-flash استفاده کنی. شاید هم flv-application/octet-stream
اگر میخواهی فایل دانلود نشود یک نمایشگر فلش در صفحه مربوطه قرار بده که این نمایشگر نقشی شبیه به player داشته باشد. یعنی فایلی دیگر را از روی سرور لود کند!
ولی در نهایت دانلود میشه :لبخند:

hamed-php
یک شنبه 08 اسفند 1389, 12:33 عصر
کار شما با ajax search که محصولی از google است قابل حل است.

mehdizadeh62
یک شنبه 08 اسفند 1389, 13:46 عصر
کار شما با ajax search که محصولی از google است قابل حل است.
من میخوام اینکار در سایت خودم انجام بشه که آمار سایت هم بره بالا و در گوگل قابل سرچ باشه

mehdizadeh62
یک شنبه 08 اسفند 1389, 14:11 عصر
برای ذخیره کردن فایل swf (شاید از flv هم بتوان استفاده کرد) در دیتابیس میتوانی از فیلد blob استفاده کنی. و برای نمایش فایلهای swf از تابع header با مقدار application/x-shockwave-flash استفاده کنی. شاید هم flv-application/octet-stream
اگر میخواهی فایل دانلود نشود یک نمایشگر فلش در صفحه مربوطه قرار بده که این نمایشگر نقشی شبیه به player داشته باشد. یعنی فایلی دیگر را از روی سرور لود کند!
ولی در نهایت دانلود میشه :لبخند:
راجع به وارد کردن swf به بانک میشه بیشتر توضیح بدید؟
برای سرچ چیکار باید کرد؟

sattaryekta
دوشنبه 09 اسفند 1389, 11:58 صبح
کافیست یک فرم multipart/form-data ایجاد کنی و یک input فایل در آن قرار دهی و محتویات فایل آپلود شده را وارد یک جدول با فیلد blob کنی.
من برای جستجو محتویات خود فایل swf تجربه ای ندارم ولی وقتی یک فایل swf را در دیتابیس ذخیره کردی میتونی یک فیلد keywords هم براش بذاری که کلمات کلیدی مرتبط با همون فایل را ذخیره کنی. البته این فیلد را هم میتونای کمی هوشمند کنی. به عنوان مثال در نتایج جستجوی یک کلمه خاص اگر روی این فایل کلیک شد، اون کلمه را به لیست کلمات کلیدی مرتبط با این فایل اضافه کنی.

free bird
سه شنبه 10 اسفند 1389, 11:50 صبح
دیگه اگه مقاله رو ببینه دانلود میخواد چیکا یا save complete میکنه یا ازش عکس میگیره دیگه
فک کنم خلاصشو باید نشون بدین
کاری که تو سایتهای مربوط به مقالات هم میکنن مثلاsid
یه چکیده رو نشون میدن بعد لینک دانلود داره که شما اگه هدف اقتصادی رو دنبال میکنی باید بعشم یه کارایی بکنیش یا با عکس
که کلمات کلیدی رو تو توضیحاتش قرار بدی تا گوگلم indexشون کنه
البته فک کنم راه خوبی نیست بهتر از اینم میشه که داینامیک باشه..
مدیرای بخش ایشالا جوابتو میدن..:لبخندساده: