PDA

View Full Version : نرم افزار طراحی قوس کلوتئید ( راهسازی + عمران )

alimanam
یک شنبه 08 اسفند 1389, 13:57 عصر
با سلام

چند وقت پیش برای نیازی که در این مورد داشتم برنامه ایی برای طراحی یکی از قوس های معمول راهسازی که قوس کلوتئید هست نوشتم بد ندیدم که اینجا هم بزارم تا اگه کسی بهش نیاز داشت استفاده کنه .

نمایی از محیط نرم افزار (http://alimanam.persiangig.com/image/barnamenevis/Kolotoeid.gif)

http://alimanam.persiangig.com/image/barnamenevis/Kolotoeid.gif

برنامه برای استفاده کاملاً رایگانه

دانلود (http://www.manamsoftware.mihanblog.com/post/9)

omid-vbAuto
یک شنبه 08 اسفند 1389, 15:32 عصر
مهندس برنامتون ظاهر زیبائی داره -اما هنوز فرصت نکردم نتایج رو چک کنم ولی به نظرم بدون ایراد باشه.:متفکر:

طبق معمول از نگذاشتن سورس برنامه فکر کنم شرمنده هستین :لبخند:

ولی در کل رابط گرافیکی عالی داره.در ضمن من در حین استفاده متوجه شدم با رفتن از پنجره ای به پنجره ی دیگه ،پنجره قبلی با افکت سفید بسته میشه.میشه در این مورد توضیح بدید.

پیشنهادات:

1- اصل رابطه محاسبه قوس کلوتوئید رو و پارامترهای مورد نیاز رو در یک Help بگنجانید.
2-فکر کنم در محاسبات خودتون تعریض راه رو در نظر نگرفتین.
3-نوع جاده رو مشخص نکردین اصلی یا فرعی.
4-قوس های ساده و سرپانتین و قائم ها رو هم اضافه کنید عالی میشه.

alimanam
یک شنبه 08 اسفند 1389, 16:05 عصر
با سلام

طبق معمول از نگذاشتن سورس برنامه فکر کنم شرمنده هستین :لبخند:

امید سورسش که چیز خاصی نداره عزیز چندتا جمع و تفریق ساده است ( عدد میره تو فرمول = جواب :چشمک: )

اصل رابطه محاسبه قوس کلوتوئید رو و پارامترهای مورد نیاز رو در یک Help بگنجانید.

مهندس کسانی که باهاش کار میکنن ( دانشجویان یا مهندسین عمران و راهسازی و .... ) حتماً رابطه هاشو میدونن دیگه !

پیشنهاد 2 و 3 رو خوب اومدی :لبخندساده:
4 رو هم اگه وقت شد حتماً اضافه میکنم

موفق باشی ./

omid-vbAuto
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:12 عصر
با سلام

امید سورسش که چیز خاصی نداره عزیز چندتا جمع و تفریق ساده است ( عدد میره تو فرمول = جواب :چشمک: )

مهندس کسانی که باهاش کار میکنن ( دانشجویان یا مهندسین عمران و راهسازی و .... ) حتماً رابطه هاشو میدونن دیگه !

پیشنهاد 2 و 3 رو خوب اومدی :لبخندساده:
4 رو هم اگه وقت شد حتماً اضافه میکنم

موفق باشی ./

اینکه گفتین همه رابطه رو می دونند که شگی نیست:لبخند:ولی یهو دیدی یکی رابطه رو فراموش کرده که با یه نگاه یواشکی عالی میشه.

بعدش هم دوس داری این برنامه ای که نوشتی بره به سمت و سوی ترسیم خطو قوس؟

اگه آره من راحشو بلدم.

mohsencom
دوشنبه 09 اسفند 1389, 00:10 صبح
کاش سورسشو میذاشتین...برای افراد متوسطی مثل ما جنبه آموزشی خوبی میتونه داشته باشه...از شما که چیزی کم نمیشه دوست عزیز

alimanam
دوشنبه 09 اسفند 1389, 21:48 عصر
با سلام

دوست عزیز یعنی عدد گذاری در 7-6 تا فرمول رشته عمران و راهسازی واسه شمای برنامه نویس جنبه آموزشی داره !؟ :متفکر:

mohsencom
دوشنبه 09 اسفند 1389, 22:54 عصر
خب از اونجا که شما یکی از برنامه نویسان خوب این انجمنی حتما به غیر از اون فرمول ها چیزای دیگه ای هم میشه پیدا کرد که بدردبخور باشه و من از اونا اطلاع نداشته باشم...دیگه هر جور که مایلی دوست عزیز

alimanam
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:48 عصر
با سلام

خب از اونجا که شما یکی از برنامه نویسان خوب این انجمنی

نظر لطف شما رو میرسونه . من اگه چیزی بلدم همینجا یاد گرفتم .

حتما به غیر از اون فرمول ها چیزای دیگه ای هم میشه پیدا کرد که بدردبخور باشه و من از اونا اطلاع نداشته باشم..

عزیز شما هر سوالی یا هر نکته خاصی در این برنامه واست مبهمه بفرما من عین سورس برنامه رو واست می فرستم . این مطلب رو گفتم چون واقعاً چیز خاصی به جز محاسبه اعداد و استخراج نقاط طبق فرمول های اشاره شده نداره . به هر حال شما امر کن من هر قسمت رو که شما دوست داری سورسش رو واستون می فرستم .

موفق باشید ./

mohsencom
سه شنبه 10 اسفند 1389, 01:53 صبح
مرسی از حسن توجهت دوست عزیز :)
برای مثال اون افکتی سفیدی که در حین تغییر فرم دیده میشه رو چطوری ایجاد کردین...خودم از حالت های Fade کردن استفاده کردم و نمیدونم شما چطوری بهش رنگ دادین...
پیشاپیش از لطف و توجهت ممنونم و سپاسگذارم :)

alimanam
سه شنبه 10 اسفند 1389, 12:05 عصر
با سلام

برای مثال اون افکتی سفیدی که در حین تغییر فرم دیده میشه رو چطوری ایجاد کردین...خودم از حالت های Fade کردن استفاده کردم و نمیدونم شما چطوری بهش رنگ دادین...

دوست عزیز من از کنترل Wizard کامپونت DevExpress استفاده کردم خودش این افکت رو داره به این صورت که وقتی روی دکمه Next کلیک کنی به صورت افکتی که می فرمائین به page بعدی انتقال پیدا میکنه . و کدی نیاز نیست نوشته بشه . بازم اگه سوالی داشتی بفرما من تا جایی که بشه راهنمائی میکنم .

موفق باشید ./