PDA

View Full Version : سوال: نظریه زبان ها و ماشین ها

hercool
یک شنبه 08 اسفند 1389, 18:12 عصر
یه سوال داشتم
در رابطه با درس نظریه زبان ها و ماشین ها
من این ترم انتخاب واحد کردم و کتاب رو گرفتم یک فصل ازش خوندم و یه خورده به نظرم سنگین میاد ممنون میشم در رابطه با سوالات زیر منو راهنمایی کنید
به نظرتون این درس از 10 از لحاظ سنگین بودن و سخت بودن چه نمره ای میگیره ؟
در رابطه با اینکه پیش نیاز هاش باید چی باشن تا از پسش خوب بر بیایی نمره بالای 16 اونم پیام نور
به نظرتون بین این درس و درس طراحی الگوریتم کدومشون رو بردارم بهتره ؟

pesar irooni
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:34 عصر
نمره 5
خودش پیش نیازه اما شاید ساختمان داده
طراحی الگوریتم نمره 8.5 میگیره

hercool
دوشنبه 09 اسفند 1389, 17:15 عصر
یعنی طراحی الگوریتم اینقدر سخته
و نظریه زبان ها با اون همه نوشته ها و مسائل ریاضی اینقدر اسون به نظر میرسه

ممنون میشم دوستان دیگه در اینباره نظر بدن

Web.Designer01
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 19:45 عصر
منم با Pesar irooni موافقم،نظریه زبانها امسال آسونترین درس کنکور ارشد بود!
اونقدرها که فکر میکنید درس سختی نیس شاید اولش سخت به نظر بیاد اما بعد روون میشه،مرجعم پیتر لینزه ترجمه های خوبی هم تو بازار داره.
اما الگوریتم خیلی سخت تر از نظریس به نظر من، چون هرچقدم که بلد باشی باز سوالایی وجود داره که نشه حلش کرد.

Salar Ashgi
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 23:39 عصر
دوست عزیز ، شما ابتدا باید مشخص کنید که منظورتان کنکور ارشد است یا درس کارشناسی تان در دانشگاه ؟!
چون بشکل default این دو یه 160 - 170 درجه ای با هم فرق دارن و صد البته بستگی دارن به دانشگاه + منبع + استاد !!!

hercool
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 08:54 صبح
گفتم این ترم انتخاب واحدش رو کردم
منظورم کارشناسی هست دوستان گل من
ممنون میمش نظرتون رو بگید چون برام خیلی مهمه
تا معدلم پایین نیاد

Football Land
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 14:52 عصر
سلام
نظریه زبانها و ماشین ها به نظر من یه درس متوسط هست از 10 توی سختی شاید نمره 6.5 رو بشه بهش داد ولی طراحی الگوریتم یه درسیه که نسبتا مطالبش سنگین هستن و یه کمی زمان بر هست و برای یادگیری اون باید زمان بیشتری صرف بشه ، علاوه بر اینها برای یادگیری درس طراحی الگوریتم لازمه که برنامه نویسی و درس ساختمان داده رو مسلط باشید (نمره = 8 ) در حالی که نظریه نیازی به پیش نیاز خاصی نداره !
شاید توی شروع یه کمی با درس نظریه مشکل داشته باشید اما اگه قالب کلی درس دستتون بیاد میبینید که چندان هم مطالب مشکلی نیستن ! کتاب هزار مسئله در نظریه زبانها و ماشین ها برای شما که پیام نور هستید توصیه میشه چون مثال های مفید و زیادی رو حل کرده ! چون نظریه رو فقط میشه با مثال و تمرین زیاد یاد گرفت !

موفق باشید

hercool
دوشنبه 16 اسفند 1389, 12:39 عصر
سلام خدمت دوستان
این دو هفته پشت سر هم به اصطلاح استادا عوض شدن اخر سر هم این اخری نمی دونه داره چکار می کنه
نم یدونم با توجه به اینکه استادش قابل نیست این درس را وردارم یا در حذف و اضافه حذفش کنم
میشه این درس را به صورت خودخوان بدون استاد نمره گرفت ؟

سعیدسعید
جمعه 27 اسفند 1389, 19:14 عصر
سلام خدمت همه دوستان و دوست عزیزم Hercool
درس نظریه خیلی آسونه. اما می دونید چرا سخت به نظر میرسه؟ چون فرمتش با بقیه درس هایی که تا الان خوندید فرق میکنه. یک سری مسائلی توش مطرح میشه که حتی تو خواب هم ندید اما دلیل بر سخت بودن نیست. به نظرم از 10 نمره 7 رو میگیره. در درس نظریه شما باید خلاقیت داشته باشید که با کمی تمرین قشنگ این رو بدست میارید ولی در درس الگوریتم شما باید پشتوانه ریاضی قوی داشته باشید و الگوریتم هم نمره 8 رو میگیره.

البته اینها نظر بنده بود. :لبخندساده:

mammad_asir
یک شنبه 29 اسفند 1389, 10:24 صبح
سلام دوست عزيز نظريه فقط اولش سخته و راحتي كار در كمي تمرين به دست مياد تازه اصل راحتيش وقتي كه اين درس را ژاس كني اونوقت ترم بعد ميفهمي چقدر راحته ولي طراحي مسائلش همش جديده وسختيش تو همينه .

alibabaei2
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 11:46 صبح
همونطور که همه گفتید منم معتقدم نظریه راحت تره از الگوریتم اما برای مقطع کارشناسی خیلی به استاد مربوط میشه.
مثلا نظریه پاس کردن با دکتر جابری پور از سخت ترین کارهای روی زمینه اما عوزش دکتر ایزدی عالی این درس رو تدریس میکنند

Web.Designer01
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:55 عصر
مثلا نظریه پاس کردن با دکتر جابری پور از سخت ترین کارهای روی زمینه اما عوزش دکتر ایزدی عالی این درس رو تدریس میکنند
نظریه زبانها فقط دکتر کارگهی:قلب:

Web.Designer01
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:56 عصر
راستی اگه جزوه نظریه دکتر کارگهیو خواستی بگو بهت بدم.