PDA

View Full Version : درخواست کمک برای عیب یابی برنامه

toytown
یک شنبه 08 اسفند 1389, 19:53 عصر
سلام دوستان

من یه برنامه حسابداری نوشتم ولی مشکلاتی دارم مثلا اسم فیلد های اکسس رو فارسی نوشتم و ویبی اونو تشخیص نمیده برنامه رو میذارم دوستان کمک کنن تا مشکل رفع بشه

ما رو از راهنمایی هاتون بی نصیب نذارین

returnx
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:18 عصر
اینکه فارسی رو بعد نشون میده بخاطر زبان ویندوزتون هست که می تونید از کنترل پنل درستش کنید اما ارتباط بین Adodc و بانکتون به صورت ویزاردی هست که باید به صورت کد تبدیل بشه تا به کامپیوتر های دیگه منتقل میشه ارور نده...
تو رویداد Form_load از این کد استفاده کن :

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\bank.mdb" & ";Persist Security Info=False"
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "Select * From table1"
Adodc1.Refresh

و در ضمن تنظیماتی که بصورت ویزارد انجام دادی رو هم پاک کن...
و همینطور نحوه Add کردنتون هم اشتباست شما باید Datafield هر textbox رو به فیلد مورد نظر انتساب دهید و بعد DataSource را برابر Adodc1 قرار دهید بعد که Add می کنید نیازی نیست هر فیلد رو مشخص کنید به این شکل :
Form_load:

Text1.DataField = "name"
کد دکمه Enter:

Adodc1.Recordset.AddNew

درضمن هیچ وقت نام فیلد هاتون رو در Database فارسی نزارید...

Mask
یک شنبه 08 اسفند 1389, 20:35 عصر
چرا فارسی گزاشتی؟

toytown
دوشنبه 09 اسفند 1389, 14:52 عصر
چرا فارسی گزاشتی؟

خوب باید وقتی گزارش رو تایپ میکنه این اعداد تو جدولی برن و عنوان فارسی عدد ها هم بالای هر ردیف عدد نوشته بشه من که راه بهتری به ذهنم نرسید شما چه طور این کار رو میکنی؟؟؟

ali190
دوشنبه 09 اسفند 1389, 19:40 عصر
سلام
توی اکسس برای طراحی جداولت میتونی نام فیلدت رو انگلیسی تعریف کنی ولی caption فیلدهاتو فارسی تایپ کنی
اینطوری برنامه نام فیلدهاتو که انگلسیس هستش رو میشناسه ولی هنگام نمایش caption هارو نمایش میده
یاعلی

toytown
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:23 عصر
دوست عزیز میشه بگی چه طور میشه این کار رو کرد؟؟؟؟؟؟

Mr.Unknown
سه شنبه 10 اسفند 1389, 00:12 صبح
دوست عزیز نیازی به این کارا نیست مشکلتون برطرف شد سورس رو ضمیمه کردم.موفق باشید

toytown
سه شنبه 10 اسفند 1389, 14:43 عصر
دوست عزیز ممنون ولی عنوان دیتا گرید به اینصورت نمایش داده میشه(äÇã) مشکل چیه؟؟؟؟؟؟

در ضمن میخواستم بدونم برنامه در گزارش گیری مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟

Mr.Unknown
سه شنبه 10 اسفند 1389, 19:21 عصر
فونت آریال توی سیستمتون ندارید فونت رو براتون ضمیمه میکنم.برای تغییر فونت روی گرید کلیک کنید و توی پراپرتیز فونت رو تغییر بدید فراموش نکنید که خصوصیت اسکریپت رو به arabic تغییر بدید.
http://020.img98.net/out.php/i141858_2.bmp

toytown
یک شنبه 15 اسفند 1389, 21:21 عصر
دوستان من تو دیتا ریپرت یک تکست گذاشتم و دیتا ممبر و دیتافیلد رو برابر کامند1 و 2 قرار دادم ولی محتویات فیلد 2 رو نشون نمیده خودتون برنامه رو ببینید و بگین مشکل از کجاست؟؟

در ضمن چرا وقتی دکمه اینتر رو برای بار اول میزنم اطلاعات رو وارد نمیکنه و باید دوبار دکمه رو زد تا اطلاعات وارد بشه؟؟؟

javadt
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:18 عصر
بفرما دوست عزيز

1-بايد خاصيت ديفالت دكمه true باشه
2-دفعه اول هم ثبت ميشد اطلاعات اما گريدتون رفرش نمي شد

toytown
دوشنبه 16 اسفند 1389, 14:32 عصر
ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد ولی هنوز تو گزارش گرفتن از جدول اکسس مشکل دارم اگر کمکم کنید ممنون میشم

toytown
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:32 عصر
بیشتر مشکلاتم حل شد دست همتون درد نکنه فقط میخواستم بدونم چرا تو لیبل های دیتاریپورتم فارسی نمیشه نوشت فونت کودک گذاشتم اسکریپتشو هم عربی کردم ولی باز نشد مشکل از کجاست؟؟
خودتون ببینید

javadt
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:39 عصر
من تست كردم مشكلي نداشت
براي فارسي نويسي اعداد هم بايد از فونت B koodak استفاده كنيد نه Koodak

67208

toytown
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:17 عصر
دوست عزیز من نوشته ای که تو گذاشته بودی رو به فارسی میتونستم بخونم ولی وقتی میخواستم بنویسم نمیشد

javadt
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:11 صبح
پس احتمالا بر ميگرده به تنظيمات زبان ويندوزت
چك كن ببين روي فارسي هست

toytown
سه شنبه 17 اسفند 1389, 15:10 عصر
نه خوب فارسی هم رو سیستمم نصبه و همینش عجیبه

دوستان اگر امکانش هست یک لیبل تو دیتا گرید بسازید و کپشن اونو "بهاي کل خريد" قرار بدین و برام اینجا بذارین ممنون