PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن کلی یوزر نیم و پسوردها به بانک اکسس

herus_deus
دوشنبه 09 اسفند 1389, 01:16 صبح
سلام
دوستان من آشنایی مختصری با اکسس دارم و یه مشکلی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.
من یه برنامه ای استفاده می کنم که این برنامه از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده می کنه.من چند هزار تا یوزر دارم که اگه بخوام همش رو دونه دونه با خود برنامه بسازم کلی طول میکشه.دنبال روشی هستم که بتونم همه این یوزرها رو به صورت کلی،مستقیم وارد بانک اکسس کنم.منتها هر کاری می کنم موفق نمی شم.
نمونه بانکی که برنامه استفاده می کنه رو به تاپیک پیوست کردم.
این بانک یه table داره به اسم Client.حالا من نیاز دارم که اطلاعات رو به ستون های Nick - balance - a_password اضافه کنم.منتها نمی دونم چطور باید اینکارو بکنم.
سعی کردم اطلاعات خودم رو به صورت فایل اکسل دربیارم و با استفاده از قسمت Get External Data/Import اونها رو اضافه کنم منتها پیغام خطا دریافت می کنم.یه نمونه از فایل اکسل رو هم پیوست می کنم.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

payman_xxp
دوشنبه 09 اسفند 1389, 11:29 صبح
سلام
دوستان من آشنایی مختصری با اکسس دارم و یه مشکلی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.
من یه برنامه ای استفاده می کنم که این برنامه از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده می کنه.من چند هزار تا یوزر دارم که اگه بخوام همش رو دونه دونه با خود برنامه بسازم کلی طول میکشه.دنبال روشی هستم که بتونم همه این یوزرها رو به صورت کلی،مستقیم وارد بانک اکسس کنم.منتها هر کاری می کنم موفق نمی شم.
نمونه بانکی که برنامه استفاده می کنه رو به تاپیک پیوست کردم.
این بانک یه table داره به اسم Client.حالا من نیاز دارم که اطلاعات رو به ستون های Nick - balance - a_password اضافه کنم.منتها نمی دونم چطور باید اینکارو بکنم.
سعی کردم اطلاعات خودم رو به صورت فایل اکسل دربیارم و با استفاده از قسمت Get External Data/Import اونها رو اضافه کنم منتها پیغام خطا دریافت می کنم.یه نمونه از فایل اکسل رو هم پیوست می کنم.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

سلام
دوست عزیز باقی تیبلها نیاز نبود.
یه تیبل به اسم user_ ایجاد کردم از فیلدهایی که در اکسل داشتید.
تیبل client هم دیدم، فیلد پسورد HASH شده( کد کردنشون).
اگه لازم دارید شما هم در فرم ورود کاربر اونهارو دکد کنید، مشخص کنید کدوم فیلدها نیاز هست تا به تیبل client اضافه بشه، اگرکه نه شیت اکسل بطور کامل وارد تیبل شد.
موفق باشید.

herus_deus
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:16 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز
من فکر می کنم نتونستم منظورم رو درست برسونم.
بزارید اینطوری بگم:
اگر من الان داخل خود برنامه یه یوزر بسازم.برنامه میاد و تو بانک تو جدول Client یه رکورد اضافه می کنه با مشخصاتی که من بهش دادم.
.حالا من اومدم یه فایل اکسل ساختم مشابه همون جدول Client و می خوام که اطلاعات اکسل من اضافه بشه به انتهای جدول Client.در حال حاضر جدول Client با 18 تا رکورد پر شده و من می خوام که اطلاعاتی که من بهش می دم از ردیف 19 به بعد رو پر کنه.
یه فایل اکسل هم ضمیمه کردم.(البته این یه برش کوچیک از فایل اصلیه)
و اضافه کنم که نحوه انجام این کار رو می خوام بدونم چون ممکنه بعدها دوباره نیاز پیدا کنم.
در مورد کد کردن پسوردها هم به این نکته اشاره کنم که من پسوردها رو به صورت Clear دارم و برای اینکه تو بانک استفاده کنم همونطوری که شما اشاره کردید باید کد بشن.فقط نیاز به یه برنامه داشتم که اینکار رو انجام بده که اونم دوستان زحمت کشیدن و تو سایت شبگرد (http://shabgard.org/forums/showthread.php?t=22491) برام نوشتن.
باز هم تشکر می کنم.

stabesh
سه شنبه 10 اسفند 1389, 10:54 صبح
با سلام و با اجازه آقای payman_xxp (http://barnamenevis.org/member.php?41082-payman_xxp)
در لینک زیر روش لینک شدن به فایل اکسل توضیح داده شده
http://barnamenevis.org/showthread.php?273070-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA
بعد شما به راحتی می تونید بایک کوئری append دیتای مورد نظرتون رو در جدول مربوطه بریزید
برای ساخت این کوئری ابتدا گزینه ساختن کوئری در نمای طراحی رو انتخاب کنید سپس جدول لینک شده اکسل رو انتخاب کنید از منوی query type گزینه append query همونی که عکس به اضافه سبز دارد را انتخاب کنید جدول مقصد رو انتخاب کنید بعدش هم مشخص کنید که هر فیلد به کدام فیلد دیگر مربوطه
برای اینکه مطمئنم نوشته هامو متوجه نمیشید تصویرهاشو گذاشتم

kazemi-s
یک شنبه 19 آذر 1391, 08:28 صبح
وارد کردن کلی یوزر نیم و پسوردها در اکسل را بهم یاد بدید:گریه: