PDA

View Full Version : گفتگو: روش های تست نرم افزار

saied7468
دوشنبه 09 اسفند 1389, 20:18 عصر
سلام
یه مقدمه می گم که اگه کسی با این مبحث آشنا نیست آشنا بشه(من خودم تازه با این مبحث آشنا شدم و امیدوارم که دوستان بتونن راهنماییم کنن) :
راه های مختلفی برای تست نرم افزار وجود داره که روش معمول تا اونجایی که من دیدم این هست که برنامه نوشته بشه و در اختیار کاربر قرار بگیره و کاربر با نرم افزار کار کنه و ایراد ها رو پیدا کنه و به ما اطلاع بده. به غیر از این روش راه های دیگه ای هم هست . این روش ها داره توی دنیا داره استفاده میشه و خود من تازه باهاشون آشنا شدم نرم افزارهایی هستند برای تست کد یا حتی تست محیط نرم افزار (UI) این نرم افزار ها در عرض چند دقیقه می تونن اشکال های برنامه رو به ما نشون بدن تا ما اشکال ها رو برطرف کنیم و نسخه بدون مشکل رو به کاربر بدیم.
از دوستان اگه کسی چیزی می دونه ممنون می شم توی بحث شرکت کنه.

joker
دوشنبه 09 اسفند 1389, 21:33 عصر
این که ابزار آماده ای باشه که با هر برنامه ای سازگار باشه ،منطقی نیست ،
ولی بهترین روش ، تحویل نرم افزار به یک تیم غیر از تیم برنامه نویس هست.
تهیه چک لیست هم کار خوبیه
1- دیتاهای ورودی کاربر ( معمولی ، غیر معمولی ، مخرب )
2- حجم پردازش روی دیتابیس خالی تا حجمهای بالا
3- تعیین شرایط اضطراری
4- تعیین نقاط گلوگاهی و بار شدید روی سیستم کاربر - سرور
5- تنظیمات پیش فرض سیستمها
6- چک کردن سازگارری با زبانهای مورد استفاده (به عنوان مثال نصب نبودن زبان فارسی )
7- نسخه های مختلف سیستم عامل ( حتی چک کردن path نصب روی درایوهای غیر از از C یا D یا... )
8 - .....

در هر حال منم مشتاق شنیدن مطالب کامل و جالب در این مورد هستم... یک مورد کاربردی هست :)

پیوست : اگه منتقل بشه به تاپیک مربوط به مهندسی نرم افزار ها فکر کنم بهتر باشه.

zakieh
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 18:38 عصر
سلام.
من نیاز دارم درمورد الگوریتمهای تست نرم افزار بیشتر بدونم. اینکه چطوری میشه واسه یک نرم افزار روش تست پیشنهاد داد و اون رو اجرا کرد که کاملا مطابق استاندارها باشه. دوستان اگر منبعی سراغغ دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.

saied7468
دوشنبه 27 تیر 1390, 11:35 صبح
سلام به همه دوستان
این آموزش Unit Testing هست که توسط یکی از اساتید دانشگاه مون تدریس می شه گفتم اینجا بزارم شما دوستان هم استفاده کنید

sofii147
یک شنبه 01 آبان 1390, 11:05 صبح
ممنونم که اطلاعاتتونو در اختیار ما هم گذاشتید.من یه ارائه در مورد این ابزار تست دارم.خیلی خوشحالم که پستتونو دیدم. موفق باشید.

elahe1392
سه شنبه 25 تیر 1392, 14:17 عصر
سلام
من می خوام یک مقاله در مورد الگوریتم های مختلف تست نرم افزار تهیه کنم اگر کسی مقاله ای در این مورد داره ممنون میشم در اختیارم بذاره

elahe1392
سه شنبه 15 مرداد 1392, 20:06 عصر
سلام
میشه من را در زمینه تهیه چک لیست برای تست نرم افزار راهنمایی کنید ؟

farzane khanoom
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 13:32 عصر
سلام بچه ها
من ترجمه این کتاب رو میخواستم (art of software testing)
خیلی ضروریه
ممنون

aryanss
سه شنبه 08 مهر 1393, 11:29 صبح
ترجمه ایی نداره متاسفانه تو ایران کسی به تست اهمیت نمیده جز چند سازمان بزرگ که منابعشون و محفوظ نگه میدارن

Davidd
سه شنبه 08 مهر 1393, 11:49 صبح
تست هاي بسيار زيادي وجود داره ولي تو ايران خيلي جدي گرفته نميشه. بعضي از تست ها مثل Unit Test توسط خود برنامه نويس انجام ميشه. در اين تست كليه متدها و كلاس ها تست ميشن كه براي اينكار ابزارهاي زيادي وجود داره. اين تست زمانبره چرا كه براي هر متد بايد يك متد تست هم نوشته بشه كه ببينه با توجه به ورودي ها، خروجي درسته يا نه. هدف از نوشتن اين متدها اينه كه بعدا با تغيير كد بشه راحت تمام متدها را تست كرد.
بعضي تست ها بايد توسط تيم تست انجام بشه مثل تست كارايي، تست عملكردي ، تست پيكربندي، تست واسط كاربري، ....
در آخر هم تست پذيرش كاربر هست كه توسط مشتري انجام ميشه