PDA

View Full Version : سوال: اتصال كنترل ها بين فرم ها

saman2
دوشنبه 09 اسفند 1389, 22:27 عصر
باسلام.
من ميخوام بين دو يا چند كنترل ( در اينجا تكس باكس) بين دو يا چند فرم مختلف برنامه اتصال ايجاد كنم. لطفا دقت كنيد كه اين اتصال هيچ ربطي به ديتابيس و ... نداره و فقط بين كنترلهاي ساده خود سي شارپه.
ممنون ميشم دوستان و اساتيد راهنمايي كنن...

majid_vb
دوشنبه 09 اسفند 1389, 22:46 عصر
از ارث بري استفاده كن يه فرم پايه بساز بقيه فرمها ازش ارث ببرن.

shadi khanum
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:42 عصر
من درست سوالتونو متوجه مشدم! چه جور ارتباطی؟
فک کنم واسه چیزی که میخوای باید واسه textboxها توی فرمها Property بنویسی و تو رویداد های مثلا leave یا textchange ، تکست باکس هات ارتباطی که میخای رو برقرار کنی

shadi khanum
دوشنبه 09 اسفند 1389, 23:45 عصر
من درست سوالتونو متوجه مشدم! چه جور ارتباطی؟
فک کنم واسه چیزی که میخوای باید واسه textboxها توی فرمها Property بنویسی و تو رویداد های مثلا leave یا textchange ، تکست باکس هات ارتباطی که میخای رو برقرار کنی

saman2
سه شنبه 10 اسفند 1389, 21:17 عصر
دوستان! ممنون از پاسخهاتون و شايد لازم باشه بيشتر توضيح بدم:
ببينيد اتصالي كه من ميخوام به اين صورته كه يك تكس باكس در فرم مثلا 1 وجود داره كه بايد عددي توش نمايش داده بشه. حالا اين عدد از جاي ديگه اي تو برنامه مثلا فرم 2 بدست مياد و بايد از همونجا توي خاصيت Text تكس باكس مورد نظر قرار بگيره. يعني توي فرم 2 منويي هست كه با كليك روي يكي از گزينه هاش، بايد فرم 1 كه تكس باكس مورد نظر هم توي اونه نمايش داده بشه و مقدار مورد نظر هم توي خاصيت Text اش قرار بگيره. اميدوارم توضيحات كامل بوده باشه...

shadi khanum
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 14:27 عصر
یه Sample ساده با توجه به چیزایی که از سوالتون متوجه شدم.
موفق باشی

fery_tanha2002
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 22:43 عصر
با تشکر از شادی خانم عزیز منم یه چنین مشکلی واسم پیش امده ولی برعکس مثالی که شما نوشتین یعنی میخام مقدار از فرم دوم بیاد تو فرم اول
ممنون میشم راهنمایی کنید