PDA

View Full Version : درج اطلاعات در جدولی در کشور دیگر از طریق اینترنت

hossein.e
چهارشنبه 09 شهریور 1384, 12:01 عصر
با سلام به همه
اول بگم هیچ تایپیکی در مورد مشکل خودم ندیدم
من خیلی با asp.net کارنکرده ام اما در حال حاضر یک پروژه گرفته ام که در آن می بایست اطلاعاتی را از یک جدول که بر روی سرور می باشد خوانده و در جدول دیگری که در سروری در کانادا می باشد از طریق اینترنت با شماره شناسایی مشخص وارد کنم لطفا مرا راهنمایی کنید که از کجا و به چه شیوه ای باید این کار راانجام دهم ؟
با تشکر

-----------------------------------------
زندگی سرگذشت درگذشت آرزوهاست

Mahdavi
چهارشنبه 09 شهریور 1384, 17:10 عصر
دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتر بده :
سطح دسترسی به اون سرور چقدره ؟
آیا مجاز به قرار دادن برنامه رو اون سرور هستی و یا می خوای مستقیم تو جدولاش دیتا وارد کنی؟
آیا از برنامه لوکالت فقط داده قرار انتقال داده بشه و رو اون سرور داده وارد نمیشه (بحث اطلاعات تکراری ؟؟)
بیشتر توضیح بدید تا بتونیم باهم مشکل رو حل کنیم

omid_Ahmadi
چهارشنبه 09 شهریور 1384, 18:01 عصر
این که Database Server شما در کجا قرار داره اصلا مهم نیست. شما باید با استفاده از ConnectionString مربوط به اتصال به سرور دوم به اون سرور connect بشید و اطلاعات مربوطه رو در اون قرار بدید.

hossein.e
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 11:27 صبح
آقای مهدوی سلام
من فقط می خوام که data رو وارد جدولی کنم که در سرور موجود می باشد
با تشکر

-----------------------------------------

hossein.e
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 11:31 صبح
آقا امید سلام

لطف کنید و یک دستور ConnectionString را برای من بنویسید که چطور می تونم آدرس آن سرور و همچنین شماره شناسایی را وارد کنم

باتشکر

---------------------------------

omid_Ahmadi
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 13:29 عصر
باید با استفاده از بخش Server Explorer ویژوال استودیو و استفاده از IP مربوط به SQL Server خود سرور رو رجیستر کنید. به این صورت سرور به بخش سرور اکسپلورر اضافه میشه و موجودیتهای جدول نمایش داده میشه. حالا فرضا برای کار با یکی از اون موجودیتها میتونید اون رو روی فرم قرار بدید. به این ترتیب یک شیی Connection ایجاد میشه و ConectionString مناسب توسط ویژوال استودیو برای کار با اون شیی تولید میشه. این راحتترین روشه اما برای تولید دستی ConnectionString و یا تغییر پارامترهای اون میتونید به MSDN مراجعه کنید چون توضیح پرامترهای اون مبحث خیلی طولانیه.

esadeghi
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 18:22 عصر
راحت ترینش اینه :
server=yourip;uid=usename;pwd=password;database=yo urdatabase

Mahdavi
جمعه 11 شهریور 1384, 10:36 صبح
دوست عزیز شما می تونید یکی از 4 راه زیر رو انتخاب کنید :(البته مطمنا راههای دیگه ای هم خواهد بود)
البته نحوه و زمان بروزرسانی اون سرور هم یکی از فاکتورهاست.
1- راهی که دوستمون گفتند
2- replication بین دو سرور
3- نوشتن یک برنامه در سرور که اطلاعات رو در یه فرمت مثلا XML که حجم کمتری داره دریافت و اونو به بانک مقصد کپی کند. یعنی برنامه شما در client اصلاعات رو به فرمت xml تبدیل و اونو به مقصد ftp کنه و سپس شما در مقصد اونو با یه برنامه تحت وب دیگه به بانک انتقال بدید.
4- با استفاده از تکنولوژی Remoting. شما باید یه برنامه در سرور قرار دهید و یه برنامه در Client . که برنامه client از طریق Remoting به برنامه وصل شده و اصلاعات رو تو اون درج کنه. برای این منظور هم میتونید از روشهای رایج مثل WebService یا SOAP و یا ... استفاده کنید.

اما روش 1 و 2 در صورتی برای شما سودمند است که شما از خطوط پرسرعت استفاده کنید. از این روشها معمولا در شبکه هایی که بشه به سرور مستقیما Dialup زد استفاده میشه.

hossein.e
شنبه 12 شهریور 1384, 08:23 صبح
دوست عزیز

من دسترسی به سرور موجود در کانادا ندارم تا بتوانم در آن برنامه ای نصب کنم اما می توانم در سرور موجود در اینجا برنامه نصب کنم .
و همچنین من نمی دانم که چطور می توانم اطلاعات را به فرمت xml در بیاورم و چطور اونو به مقصد بفرستم.
:ناراحت:

Mahdavi
شنبه 12 شهریور 1384, 09:01 صبح
به هر حال شما که قراره یک دیتابیس تو سرور دیگه رو پرکنید حتما یه سری دسترسیها رو دارید و یا باید داشته باشید.

فرمت xml هم خیلی راحته . شما کافیه به دیتاست بگید دیتاهاش به شکل xml ذخیره کنه ولی با این حال هم شما می بایست به اون سرور دسترسی داشته باشید تا یه سری برنامه رو اون کپی کنید.

hossein.e
سه شنبه 15 شهریور 1384, 08:49 صبح
راحت ترینش اینه :
server=yourip;uid=usename;pwd=password;database=yo urdatabase

اگه میشه یک دستور کامل از این connection برای من بنویس

با تشکر :افسرده:

hossein.e
سه شنبه 15 شهریور 1384, 09:13 صبح
در ضمن من سعی کردم که با استفاده از wizard به سرور مبدا با آدرس ip و شماره کاربری مشخص متصل شوم اما در وقتی به دستور
SqlDataAdapter1.Fill(DataSet11)

می رسد پیغام خطای زیر را می دهد

An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in system.data.dll

Additional information: System error.

کسی می تونه منو راهنمایی کنه که چکار باید بکنم
در ضمن من کد مربوط به connection string رو نگاه کردم اما نمی دانم کجا می بایست شماره رمز را وارد کنم؟ :ناراحت: :افسرده:

Mahdavi
سه شنبه 15 شهریور 1384, 13:23 عصر
دوست عزیز قبلا هم گفتم این connection برای اتصال از طریق اینترنت با یه سرور راه دور با این سرعتهای پایین امکان پذیر نیست

hossein.e
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 09:11 صبح
آقای مهدوی عزیز در اینصورت بهتره من از روش سوم شما که تبدیل اطلاعات به فرمت xml بود استفاده کنم
پس اگه ممکنه توضیح بیشتری در مورد چگونگی تبدیل اون توسط dataset بدهید
و همچنین چگونه می تونم این اطلاعات را به آدرس مقصد بفرستم و در جدول ثبت نمایم

با تشکر

Mahdavi
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 10:29 صبح
شما فرموده بودید که امکان کپی هیچ برنامه ای رو رو اون سرور ندارید . لذا بحث تقریبا منتفیه.
مگه اینکه یه اینترنت پرسرعت پیدا کنید و در ضمن SQLServer مقصد شما به شما این اجازه رو داده باشه که بهشه با یه SQL راه دور (Remote) بهش وصل شید. و از طریق Export داده ها مشکل رو حل کنید

PrinceDotNet
پنج شنبه 28 مهر 1384, 23:30 عصر
اگه بتونیم نصب کنیم چطور؟

hatefsoltani
دوشنبه 02 آبان 1384, 07:58 صبح
با سلام
من سایتی دارم که برای سیستم اخبار آن از یک بانک اکسس استفاده می کنم . و اونو از طریق وب مدیریت می کنم . حال می خواهم برنامه ای با ویژوال بیسیک بنویسم که بتونه اونو مدیریت کنه ( حذف رکورد - اضافه کردن رکورد - ویرایش رکورد ) ولی نمی دونم چطوری از VB به اون بانک اتصال برقرار کنم ( من به بک بانک روی کامپیوتر خودم این کار رو می کنم )
با تشکر