PDA

View Full Version : سوال: RFID و ارتباط آن با برنامه

hamedkha
سه شنبه 10 اسفند 1389, 21:24 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان تعدادی سوال در مورد RFID و ارتباط اون دارم.

1-گفته می شه برای ارتباط یک سری فایل DLL همراه با دستگاه می باشد آیا این حقیقت داره؟

2-یک سری از RFID ها دارای دکمه های اعداد بر روی خود هستند ،آیا می توان کاری کرد که با فشردن

یک دکمه عدد مربوط به آن به سمت کامپیوتر ارسال بشه یا فقط id مریوط به کارت به سمت کامپیوتر ارسال

می شه.

Felony
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:10 صبح
1-گفته می شه برای ارتباط یک سری فایل DLL همراه با دستگاه می باشد آیا این حقیقت داره؟
بله یکسری DLL و گاهی مواقع کامپوننت در اختیارتون قرار داده میشه .

2-یک سری از RFID ها دارای دکمه های اعداد بر روی خود هستند ،آیا می توان کاری کرد که با فشردن

یک دکمه عدد مربوط به آن به سمت کامپیوتر ارسال بشه یا فقط id مریوط به کارت به سمت کامپیوتر ارسال

می شه.
RFID و دکمه اعداد ؟!
عکس از این نوع کارت ها دارید ؟!!!

hamedkha
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 18:57 عصر
سلام مجتبی جان فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم !!!!!!

منطورم روی خود دستگاه RFID بود که بکسری دکمه وجود داره،

من می خوام وقتی کاربر کارت و زد بعد بتونه یک عدد وارد کنه (منظورم پسورد نیست) ،بعد من اون عدد رو دریافت کنم و بر اساس عدد دریافتی یکسری کد رو اجرا کنم.

Felony
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 23:33 عصر
بستگی به دستگاه داره ، باید ببینید رابطی برای دریافت این کلید ها در اختیارتون میزاره یا خیر ، از شرکت عرضه کننده سوال کنید یا کاتالوگش رو پیدا کنید و مطالعه کنید .

peymanjon
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 23:59 عصر
شما با چه کارتی برای RFID خود کار می کنید؟active یا passsive ؟ اگر دستگاه RFID خود را از بازار خریده باشید به شما dll های مربوطه داده میشود ولی چون ما خودمون دستگاه را می سازیم فقط با پورت com کار میکنیم و در application های خود با دستگاه از آن طریق ارتباط برقرار میکنیم.
اگر می خواهید دادهای از کاربر بگیرید به سادگی این امکان در صورتیکه دستگاه را برایتان بخواهند بسازند میتوانند در نظر بگیرند.

hamedkha
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 00:11 صبح
سلام ،داده هایی که می خوام بگیرم فقط عدد هستند ایا دستگاهی برای این کار تو بازار هست؟؟؟

peymanjon
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 13:38 عصر
دوست عزیز شما موارد زیر را لطف کنید جواب بدهید تا شاید من بتونم مدلی را به شما معرفی کنم!
راستش هر روز چین و کره یک مدل جدید وارد بازار می کنند ، شما چه سیستمی می خواهید پیاده سازی کنید؟حضور غیاب؟انبار؟ و چه داده ای می خواهید از کاربر دریافت کنید و این داده در چه application ای باید مورد استفاده قرار بگیرد؟

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 17:05 عصر
یه نگاهی به این سایت بندازید:
http://datanet.ir