PDA

View Full Version : عمل نکردن تابع

qqq2qqq
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 09:00 صبح
سلام
من کد های زیر را نوشتم و اگر خروجی تابع true بود باید به صفحه send ارسال بشه اما اینطور نیست و در هر صورت به صفحه send ارسال می شه خواهشا یکی کمک کنه واقعا نمی دونم دیگه باید چکارش کنم؟

function CheckMeli()
{

var meli_code;
meli_code='1111111111';
if (meli_code=='1111111111')
{

alert("کد ملی صحیح نمی باشد");
Sabt.CodeMelli.focus();
return (false);
}

}
<form name="Sabt" method="post" action="Send.php" onsubmit="return CheckMeli();">
</form>

البته کاری به کارکردش نداشته باشین من این رو خلاصه کردم و نوشتم فقط می خوام بدونم جرا در هر صورت می ره به صفحه بعد؟؟؟!!

sattaryekta
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:54 صبح
Sabt.CodeMelli.focus();
این سطر را برداری درست میشه. چیزی به نام Sabt جایی تعریف نشده. میتونی اینکار را انجام بدی:

var Sabt = document.getElementByID('Sabt');
و id فرم را به Sabt تغییر بدی. یا اینکه :

document.Sabt.CodeMelli.focus();

qqq2qqq
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 11:16 صبح
دوستان sabt جای دیگه هستش من خلاصه نوشتم اصلا مثل این که جاوااسکریپت فعال نمی شه ، ثبلا این فایل با پسوند html بود و جاوااسکریپت جواب می داد اما الان که همون فایل رو به .php تغییر دادم جاوااسکریپت جواب نمی ده!!

qqq2qqq
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 11:18 صبح
Sabt اسم فرممه و Sabt.CodeMelli ، قسمت CodeMeli هم textfield هست مربوط به تایپ کد ملی

qqq2qqq
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 11:54 صبح
یکی کمک کنه لطفا خیلی اذیتم کرده

amir001
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 14:05 عصر
جاوا اسکریپت چه ربطی به PHP داره؟؟؟

qqq2qqq
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 17:56 عصر
منم موندم ، واقعا نمی دونم چشه یکی کمک کنه

qqq2qqq
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 09:28 صبح
یکی لطفا کمکم کنه ، موندم توش، نمی دونم دیگه چکارش کنم

MMSHFE
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 09:35 صبح
با سلام، دوست گرامي، شما چرا توي رويداد onSubmit فرم تابع رو صدا ميزنيد؟ اين رويداد وقتي اجرا ميشه كه فرم درحال submit باشه (يعني بهرحال به صفحه مقصد هدايت خواهيد شد). شما بايد يك button بگذارين (دقت كنيد كه type رو button بگذارين نه submit) و توي رويداد onClick اون دكمه، تابع مربوطه رو صدا بزنيد و اگه كد ملي درست بود، فرم رو Submit كنيد. مثلاً يك پارامتر به نام item به تابع بدين و توي رويداد onClick كلمه this رو بعنوان پارامتر استفاده كنيد. حالا توي تابعتون اگه همه چيز درست بود، با دستور ;()item.form.submit فرم رو ارسال كنيد.
فكر كنم اينطوري مشكلتون برطرف بشه.
موفق و مؤيد باشيد.

qqq2qqq
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 11:39 صبح
فرم Submit در هر حال اجرا نمی شه اگه خروجی هر تابع flase باشه مانع رفتن به submit می شه

amir001
شنبه 14 اسفند 1389, 23:05 عصر
ارورهای جاوا اسکریپتت را چک کن.

اگر قبل از اینکه تابع به return false برسه کدت خطا داشته باشه دیگه به خط return false نمیرسه فرم ارسال میشه. حتی اگر به قول خودت کد ملی هم درست باشه.

آخر نگفتید این تاپیک ربطش به php چیه...

qqq2qqq
یک شنبه 15 اسفند 1389, 07:50 صبح
از دوستان همه تشکر می کنم مشکل من حل شد