PDA

View Full Version : سوال: نحوه ي كار با بانك

bashir_gladiator
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 20:03 عصر
سلام

من يه سوال در مورد بهترين روش براي كار با بانك اطلاعاتي دارم

وقتي من از DataSet و .. استفاده مي كنم و به عبارتي كل جدول يك بانك رو به حافظه مقيم ميكنم
آيا براي عمليات درج و حذف و ويرايش ، استفاده از دستورات Sql منطقي است؟
من كه با DataSet يا DataTable بانك رو به حافظه ميارم حالا درسته واسه هر عملياتي دم و دقيقه به بانك وصل بشم؟

آيا بهتر نيست كه تغييرات رو تو خود ديتاتيبل و .... اعمال كنم سپس درآخر كار تو پايگاه داده اعمال كنم؟

با روشي مثل
objDataAdapter.Update(objDataTable);

مزايا و معايب اين روش چيست؟

بي نهايت سپاس

f4rib0rz
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 20:43 عصر
خب اگه منظورت ابنه که برای هر عمل مثل درج حذف ویرایش به بانک وصل بشی یا نه در جوابش باید بگم که بسته به کارت داره درسته که datatable توی رم هست و نسبت به اینکه از بانک اطلاعات رو بخونی سرعتش بالاتره ولی اینم باید در نظر بگیری که اگه این وسط قبل از اینکه سیستم به طور امن بسته بشه یه موقع برق بره یا اتفاقی رخ بده که اطلاعات datatable از رم پاک بشه چی کار می خوای بکنی .

درکل باز بر می گرده به کاری که می خوای انجام بدی اره منم تو یه پروژه مجبور شدم برای بالا رفتن سرعت برنامه اطلاعات رو اول توی یه datatrable ذخیره می کردم بعد اخرش توی بانک ثبت می کردم . ولی توی اون برنامه چون آزمون بود اگه وسط آزمون کاربر برنامه رو می بست یا از ازمون خارج می شد نیازی به درج اطلاعات نبود . برا همین اول توی datatable بعد اخر آزمون توی بانک درج می کردم .