PDA

View Full Version : ذخیره (save) یک فرم حاوی چندین کنترل و text box و لود کردن(open) آن بدون از دست رفتن ورودی های text

mhshojaee
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 21:35 عصر
سلام
برای ذخیره و لود کردن مجدد یک فرم که دارای چندین کنترل از جمله دکمه و text box های مختلفی است از چه روشی میتوان استفاده کرد.

shadi khanum
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 22:17 عصر
روش که زیاد، باید ببینی چه روشی به دردت میخوره. چیزی که هست باید اطلاعات کنترل ها رو جایی ذخیره کنی تا موقع لود فرم بری از اونجا بخونی، منتها بستگی به این داره که چقد اون اطلاعات واست مهمه. میتونی تو دیتابیس ذخیره کنی، تو یه فایل بریزی که به نظرم ساده نرینش استفاده از XML. یعنی موقع close فرم اطلاعاتی که میخوای رو تحت اسامی unique تو یه فایل Xml دخیره کنی که موقع باز شدن فرم از اون بخونی

mhshojaee
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 22:25 عصر
فکر میکنم از روش XML خیلی بهتر میشه استفاده کرد. اگه به طور نمونه یک کد ساده از این روش باشه که بتونم بعنوان الگو ازش استفاده کنم ممنون میشم.

m.soleimani
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 22:27 عصر
سلام
برای ذخیره و لود کردن مجدد یک فرم که دارای چندین کنترل از جمله دکمه و text box های مختلفی است از چه روشی میتوان استفاده کرد.

از چند روش می‌شه استفاده کرد یک استفاده از دیتابیس , فایل و با استفاده از Settingsها
فکر کنم مورد آخر مد نظر شما باشه برای استفاده از این مورد یه سر به این لینک بزنید

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa730869.aspx

لینک به MSDN هست اگر باز نشد قسمت ابتدای لینک که خود سایت MSDN هست را باز کنید و توی قسمت جستجو واژه Settings in csharp رو سرچ کنید

موفق باشید./

mhshojaee
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 23:24 عصر
ممنون.از لینک استفاده کردم.راهنمایی خوبی بود.