PDA

View Full Version : پیاده سازی آموزشگاه زبان

jaykob
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 09:30 صبح
سلام دوستان

من پروژه ای را برای خودم تعرف کردم که بتوانم مبحث نمره دهی و ... را یاد بگیرم . به طور مثال سیستم آموزشگاه زبان امکاناتی مثل :

*ایجاد خبر
* ارسال ایمیل و پیامک به دانشجویان
* اضافه کردن دانشجویان
* پنل دانشجویان
* نمره دهی هر ترم به دانشجویان
و ...

باشد

با اضافه کردن این امکانات مشکلی ندارم تنها مشکل من در آنالیز این هست که سیستم نمره دهی به چه شکل باشد یعنی خوب دانشجو وارد موسسه می شود و خوب یک ترمی هست نمرات ذخیره می شه به چه شکل نمرات ترم بعد را باید ذخیره کرد مفهوم دیتابیسی را بیشتر متوجه نمی شوم .

ممنون می شم اگر کامل آنلایز و نحوه ذخیره و جداول و رکورد ها را توضیح بدید

با تشکر از همه

peymanjon
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 13:57 عصر
راستش من برای مدارس راهنمایی و دبیرستان یک وب سایت نوشتم که طراحی DB آن تا حدودی شبیه همان چیزیست که شما نیاز دارید، من به شما توصیه میکنم یک وب سایت به نام آموزشگاه اگه اشتباه نکنم یکی از دوستان در این سایت بصورت open source گذاشته ، دریافت کنید، شما با دیدن DB ان دید خوبی نسبت به آنچه که در برنامه خودتون نیاز دارید بدست میاورید .
نظر من این است که DB و برنامه خود را برای یک کاربرد خاص ننویسید ، شما یک برنامه جامع تحلیل و پیاده سازی کنید و برای هر موسسه بسته به نیاز آن ها امکاناتش را محدود کنید و به آن ها بدهید.
مثلا اگه شما در بحث نمره واحد را در نظر نگیرید برنامه شما برای مکان هایی که دروس با واحد های مختلف دارند هیچ کاربردی ندارد، ولی برعکس این قضیه هیچ مشکلی برای شما بوجود نمی آورد.
و نکته آخر که فعلا به ذهن من می آید این است در برنامه هایی که با نمره سرو کار داریم اگر دیتابیس درست طراحی نشده باشد بعد از دو یا سه سال شما با حجم زیادی داده روبه رو میشوید ، حال اگر جداول شما به یک دیگر relation داشته باشند و شما مجبور باشید برای گرفتن یک معدل چند inner join بگیرید آن وقت performance شما در این حین بسیار کم می باشد ، پس به طراحی ذیتابیس خود اهمیت دو چندان بدهید.
موفق باشید

jaykob
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 17:14 عصر
راستش من برای مدارس راهنمایی و دبیرستان یک وب سایت نوشتم که طراحی DB آن تا حدودی شبیه همان چیزیست که شما نیاز دارید، من به شما توصیه میکنم یک وب سایت به نام آموزشگاه اگه اشتباه نکنم یکی از دوستان در این سایت بصورت open source گذاشته ، دریافت کنید، شما با دیدن DB ان دید خوبی نسبت به آنچه که در برنامه خودتون نیاز دارید بدست میاورید .
نظر من این است که DB و برنامه خود را برای یک کاربرد خاص ننویسید ، شما یک برنامه جامع تحلیل و پیاده سازی کنید و برای هر موسسه بسته به نیاز آن ها امکاناتش را محدود کنید و به آن ها بدهید.
مثلا اگه شما در بحث نمره واحد را در نظر نگیرید برنامه شما برای مکان هایی که دروس با واحد های مختلف دارند هیچ کاربردی ندارد، ولی برعکس این قضیه هیچ مشکلی برای شما بوجود نمی آورد.
و نکته آخر که فعلا به ذهن من می آید این است در برنامه هایی که با نمره سرو کار داریم اگر دیتابیس درست طراحی نشده باشد بعد از دو یا سه سال شما با حجم زیادی داده روبه رو میشوید ، حال اگر جداول شما به یک دیگر relation داشته باشند و شما مجبور باشید برای گرفتن یک معدل چند inner join بگیرید آن وقت performance شما در این حین بسیار کم می باشد ، پس به طراحی ذیتابیس خود اهمیت دو چندان بدهید.
موفق باشید

سلام با تشکر از پاسختون اگه ممکنه لینک دنلود آن پروژه را بزارید من بخونم و بعد مشکلاتم را سوال کنم .

با تشکر

modern_amin
سه شنبه 02 اسفند 1390, 08:38 صبح
کسی مستندی در این باره میتونه معرفی کنه؟ (متن ، uml یا...)

modern_amin
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:34 عصر
کسی مستنداتی در اینباره داره

vistacali
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:26 عصر
سلام با تشکر از پاسختون اگه ممکنه لینک دنلود آن پروژه را بزارید من بخونم و بعد مشکلاتم را سوال کنم .

با تشکر

برای دانلود به این صفحه مراجعه کنید (http://barnamenevis.org/showthread.php?210024-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%88%D8%A8-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8% A7%D9%87)

modern_amin
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:01 عصر
تشکر ، واقعا نمونه عالی برای کار هست
ولی من مستندات میخام
کسی داره ؟