PDA

View Full Version : سوال: به روز رساني فرم

shahram_g
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 10:44 صبح
سلام.
دو تا فرم داريم كه از هر نظر شبيه هم هستند.
حال مي خواهيم هر تغييري در فرم 1 اعمال شد در فرم 2 هم اعمال شود.
به عنوان مثال در يك تكست باكس فرم 1 عبارتي نوشته شود و در همان تكست باكس در فرم 2 هم آن عبارت نوشته شود.
اگر صرفا سر و كارمان با اشيا مشخص و ثابت بود مشكلي نداشت ولي فذض مسئله اين است كه تعداد تكست باكس ها يا ليست باكس ها و يا ليبل ها ثابت نيست.
آيا دستور كلي براي اين مسئله وجود دارد؟

knight-rak
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 12:11 عصر
سلام
من نمیدونم راهی هست برای اینکار یا نه ولی در حالت کلی نظر شخصی خودم رو میگم
بهتره تمام اشیائی که در فرم اول ایجاد میشن از نوع آرایه باشن و اندیس داشته باشن تا راحت تر بشه روشون پردازش کرد
اینجوری مثلا ما به کاربر اجازه میدیم توی فرم اول یه تکست باکس بزاره و توی اون یه مقداری بزاره با همین اندیس میتونیم توی فرم 2 هم یه تکست باکس بگیم که ساخته بشه بعدشم برای مقدار دهی دومی بهتره از یه حلقه استفاده بشه که با توجه به اندیس هر شی آرایه مورد نظر از فرم 1 بخونه و توی فرم 2 به همون صورت بنویسه
بازم اگر دوستان راه آسون تر و بهتری میدونن بگن من هم خوش حال میشم بدونم

موفق باشید ....

shahram_g
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 13:22 عصر
سلام
من نمیدونم راهی هست برای اینکار یا نه ولی در حالت کلی نظر شخصی خودم رو میگم
بهتره تمام اشیائی که در فرم اول ایجاد میشن از نوع آرایه باشن و اندیس داشته باشن تا راحت تر بشه روشون پردازش کرد
اینجوری مثلا ما به کاربر اجازه میدیم توی فرم اول یه تکست باکس بزاره و توی اون یه مقداری بزاره با همین اندیس میتونیم توی فرم 2 هم یه تکست باکس بگیم که ساخته بشه بعدشم برای مقدار دهی دومی بهتره از یه حلقه استفاده بشه که با توجه به اندیس هر شی آرایه مورد نظر از فرم 1 بخونه و توی فرم 2 به همون صورت بنویسه
بازم اگر دوستان راه آسون تر و بهتری میدونن بگن من هم خوش حال میشم بدونم

موفق باشید ....
خوب آرايه چه كمكي مي تونه بكنه.
اگر آرايه هم داشته باشيد بايد تك تك انديس ها رو چك كنيد كه تغييري در نوشته هاشون پيش اومده يا نه.آرايه همنداشته باشيم وضع همينطوري هست تنهاتفاوتش اينه كه پردازش سريعتر ميشه.
من دنبال روشي هستم كه نخواد تو يه حلقه تغييرات همه اشيا رو چك كنه.