PDA

View Full Version : امنيت فايل اكسس

abi_hf
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 13:33 عصر
سلام دوستان
من يه برنامه براي آژانس هاي مسافرتي ايجاد كردم كه بدك نيست، اما يه مشكلي دارم
چون برنامه قائم به ذات اكسس هست ميخوام كه كسي نتونه وارد ديزاين و تيبل ها و خلاصه كليات برنامه بشه و فقط فرانت اند رو كه فرم هايي هستند كه از طريق منويي كه ساختم اجرا ميشن رو ببينه و بتونه اطلاعات وارد كنه.
ميشه اساتيد يه راه حل بدن؟
راستي سيستم لاگين كاربر براش گذاشتم كه مثل برنامه دوستمون كه واسه انبار داري بود عمل ميكنه، يعني خود اين سيستم يه فرم و يه تيبل و ماژوله.
اگر مطلب تكراريه بزارين پاي نا بلدي من و ببخشيد.

bita_ziba77
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 13:46 عصر
با سلام
شما بهتر است فايل خود را به فرمت mde (در اكسس2003 ) و ياAccde (در اكسس2007 ) تحويل كاربران دهيد كه قادر به ورود به بخش design نباشند و همچنين استفاده تركيبي با روش هاي ديگر (بستن شيفت ، encode كردن و ... ) نيز طبق نظر اساتيد توصيه مي گردد.
لازم به توضيح است نمونه هايي از موارد نام برده شده در سايت موجود مي باشد.

با تشكر

مهدی قربانی
یک شنبه 15 اسفند 1389, 10:48 صبح
سلام
دوست گرامي شما چنانچه همين عنواني كه براي تاپيك درج كرديد رو جستجو مي كرديد مطالب متنوعي در راستاي امنيت اكسس در دسترس قرار داشت !

abi_hf
دوشنبه 16 اسفند 1389, 11:18 صبح
جناب آقاي قرباني
اين جمله رو از شما توي تقريباً 70% پست هاي اين بخش ديدم.
به نظرتون بهتر نيست يه لينك خوب رو هم بزارين آخر فرمايشاتتون
چون مطمئناً كسي كه اين تاپيك ها رو زده قبلش سرچ كرده و چون به مقصود نرسيده اقدام به ايجاد پست كرده

مهدی قربانی
دوشنبه 16 اسفند 1389, 15:03 عصر
سلام
دوست گرامي طبيعيه كه بنده متعدد اين عبارت رو ذكر كرده باشم و علتش هم چيزي نيست جز ايجاد تاپيكها و پستهاي تكراري متعدد و وظيفه اي كه بنده در قبال اينگونه اقدامات دارم و اگر فراواني اين تذكر به قول شما به 70 درصد ميرسه يقيناً ناشي از عملكرد ناصحيح كاربر هست شخصاً خيلي علاقه اي به ابلاغ تذكر ندارم گو اينكه از ديد قوانين سايت ، مدير عمدتاً موظف به حذف موارد تكراري هست تا راهنمايي تك تك كاربران و يا قرار دادن لينك و غيره .
موضوع مورد بحث شما چيزي حدود 40 درصد مباحث موجود در اين بخش رو شامل ميشه كه ملاحظه ميفرمائيد عدد قابل توجهي رو به خودش اختصاص ميده بنابراين اولاً با ادامه اين روند خودتون مي تونيد پيش بيني كنيد كه در آينده چه وضعيتي خواهيم داشت ! ثانياً هر چي كه بايد بدست بياريد بايد از همين مطالب بدست بياريد چون مطلب جديدي در ارتباط با موضوع امنيت اكسس ارائه نشده و ضمناً در صورت لزوم و نياز به طرح سئوال يا مطلب جديد بايد در ادامه تاپيك يا تاپيكهاي موجود و مرتبط با موضوع اقدام بشه نه يك تاپيك جديد ايجاد بشه .
موفق باشيد

abi_hf
دوشنبه 16 اسفند 1389, 15:46 عصر
بازم سلام
نمي دونم اين كه ميخوام بگم چقدر با سياست هاي كلي سايت هماهنگي داره
اما من اگر مدير اين سايت بودم در مورد مسائل مثل سوال فوق كه مشكل به فرموده 40% كاربران هست مقالاتي رو در صفحات خاص ميذاشتم(چيزي مثل databasedev.co.uk) با مثال و نمونه و اين مقالات مي شدن مرجع.
البته شايد هم اين قسمت موجود باشه و من نديدم
مرسي برادر