PDA

View Full Version : نمایش در صدی پست ها

king-net
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 22:23 عصر
من سی ام اس نوشتم می خوام پست هامو در صدی نشون بدم مثله سامانه های آگهی ها :متفکر:

xoogle.ir
جمعه 13 اسفند 1389, 11:21 صبح
به انجمن خوش اومدی
یعنی چی درصدی ؟ بیشتر توضیح بده یا نمونه بذار

king-net
جمعه 13 اسفند 1389, 13:11 عصر
یعنی اینکه یه سری از پست ها رو تععین کنم بر فرض 90% این پست توی روز 90% نشون داده شه
نمونه : http://istgah.com/

mtchabok
جمعه 13 اسفند 1389, 19:33 عصر
آخه مگه میشه ...
شما از کجا میدونی که در روز چقدر بازدید داری که حالا 90 درصدش این پست نشون داده بشه

king-net
شنبه 14 اسفند 1389, 09:31 صبح
پس چرا ایستگاه تونسته اینم بگم منم می دونم بر اساس بازدید نمیشه اما بر حسب 24 ساعت که می شه

xoogle.ir
شنبه 14 اسفند 1389, 11:11 صبح
$number = rand(1,10);
if($number >= 1 and $number <= 9)
//posti ke mikhay ziad namayesh dade beshe
else
//ye poste dige

MMSHFE
شنبه 14 اسفند 1389, 12:25 عصر
با سلام، يك راه ديگه هم هست كه به نظرم دقيق تر باشه:
ميتونيد يك فيلد بعنوان درصد نمايش براي هر مطلب درنظر بگيرين و بعد يك جدول هم براي بازديد ايجاد كنيد و فيلد تعداد در اين جدول ابتدا صفر باشه. حالا كافيه كه با هر بار بازديد، يك عدد به فيلد تعداد در جدول بازديد اضافه كنيد و اگه به 100 رسيد، دوباره اون رو صفر كنيد. ضمناً در هر بازديد، مطالب فقط از بين اون مواردي كه فيلد درصد نمايش در اونها بيشتر از فيلد تعداد در جدول بازديد هست، نمايش داده بشه. اگه توضيح بيشتري خواستين، بفرماييد تا با مثال راهنمايي كنم.
موفق و مؤيد باشيد.

king-net
یک شنبه 15 اسفند 1389, 10:06 صبح
اگه زحمتی نیست یک مثال بزنید چون من خیلی گیج شدم

MMSHFE
یک شنبه 15 اسفند 1389, 11:38 صبح
با سلام، راستش الآن كه جوابم رو خوندم، خودم هم گيج شدم! :لبخند:
اجازه بدين بيشتر توضيح بدم:
1- فرض كنيد يك جدول داريد كه تبليغات رو توي اون نگهداري ميكنيد. حالا به اين جدول يك فيلد اضافه كنيد به نام percent و براي هر كدوم از تبليغات، درصد موردنظر براي نمايش رو تعيين كنيد.
2- يك جدول ايجاد كنيد به نام stats با سه فيلد id از نوع عددي (كليد اصلي) و name از نوع متني و value از نوع عددي
3- يك ركورد با مقادير id=1 و name=visits و value=0 به اين جدول اضافه كنيد.
4- كد زير رو توي همه صفحات قرار بدين (بهتره توي يك فايل باشه و در همه صفحات اون رو include كنيد) :

mysql_connect('localhost','root','');
mysql_select_db('dbname');
mysql_query('update `stats` set `value`=`value`+1');
mysql_query('update `stats` set `value`=0 where (`value`>100)');

توضيح: با اين كار، با هر بار بازديد، يك واحد به تعداد بازديدها (درصد) اضافه ميشه و اگه به 100 رسيد، دوباره صفر ميشه.
5- براي نمايش تبليغات، از كد زير استفاده كنيد (با فرض اينكه اسم جدول تبليغات، ads هست) :

mysql_connect('localhost','root','');
mysql_select_db('dbname');
$result=mysql_query('select * from `stats` where `name`=\'visits\' limit 1');
$visits=0;
if(mysql_num_rows($result)>0)
{
$visits=mysql_result($result,0,2);
}
$result=mysql_query('select * from `ads` where (`percent`>='.$visits.')');

توضيح: بعد از اين كار، result$ فقط حاوي تبليغاتي هست كه درصد نمايش اونها بيشتر از درصد نمايش صفحاته و كافيه به هر روشي كه خودتون صلاح ميدونيد، محتويات result$ رو نمايش بدين. اينطوري ديگه نيازي نيست روزانه آمار صفر بشه. در هر 100 بازديد، فقط تبليغاتي ظاهر ميشن كه درصد نمايش اونها بيشتر از تعداد دفعات بازديد هست و بعد از هر 100 بازديد، دوباره آمار صفر ميشه و همه تبليغات ظاهر ميشن. براي مثال، از بازديد 30 به بعد، فقط تبليغاتي كه درصد نمايش اونها بيشتر از 30 هست ظاهر ميشن.
اميدوارم ايندفعه خوب توضيح داده باشم.
موفق و مؤيد باشيد.