PDA

View Full Version : سوال: ایجاد check box در grid view

mohammadyaser
شنبه 14 اسفند 1389, 14:11 عصر
سلام
من یک فرم دارم که در اون یک grid view وجود داره که به دیتا بیسم متصل شده.
من می خوام ستونی داشته باشم که در اون به ازای هر رکورد یک چک باکس باشه تا من اگر مثلا 10تا رو انتخاب کردم و روی دکمه حذف زدم با هم حذف بشه.من از قسمت add new clomunچک باکس رو اوردم ولی کار نمیکنه.
یک سوال دیگه هم داشتم چه جوری میشه اشیا رو فرم را جابجا کرد .ببخشید سوالام مبتدیه چون من چند روزه asp.net رو شروع کردم

mPalizdar
شنبه 14 اسفند 1389, 15:19 عصر
باید از TemplateField استفاده کنی.
<asp:GridView ID="GridView1" runat="server">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:CheckBox ID="CheckBox1" runat="server" />
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>
</asp:GridView>

hakan648
شنبه 14 اسفند 1389, 17:13 عصر
سلام
بنده فکر نمیکنم این کار با GridView ممکن باشه . یعنی انتخاب چند مورد و حذف آن ها
چون در هر رکور یک دکمه حذف ظاهر میشه و مربوط به همون رکورد هم میشه
برای این کار روش زیر رو توصیه میکنم :
استفاده از یک CheckBoxList و یک کلید برای حذف کردن .
روش کار :
مثلا شما یک پنل مدیریت دارید و تصمیم دارید تعدادی از محصولات بیهوده رو حذف کنید .
ابتدا تمام محصولات را وارد CheckBoxList نمایید و سپس در رویداد حذف بین گزینه ها چرخ بزنید و موارد انخاب شده رو حذف کنید .
( راهنمایی : برای حذف رکورد ها میتونید از یک DataSet بهره بگیرید و بعد از اعمال تغییرات در DataSet , اون رو Update کنید .)

به نظر بنده اگر تازه شروع به یادگیری کردید بهتره از یک سیر منطقی پیش برید و ...
موفق باشید

Behrang_a
یک شنبه 15 اسفند 1389, 08:40 صبح
سلام
بنده فکر نمیکنم این کار با GridView ممکن باشه . یعنی انتخاب چند مورد و حذف آن ها
چون در هر رکور یک دکمه حذف ظاهر میشه و مربوط به همون رکورد هم میشه
برای این کار روش زیر رو توصیه میکنم :

فکر میکنم شدنیه کافیه یک لوپ تو سطرها بزنه و مواردی که CheckBox اونها تیک داره رو از دیتاسورس حذف کنه و بعد Gridview رو دوباره Bind کنه. البته شرطش اینه که دکمه حذف خارج از گرید ساخته شده باشه اما خوب تو تعداد بالای رکورد با این روش ممکنه مشکل ساز بشه.
که بازم راه داره که تو رویداد تیک خوردن چک باکس ها درون Viewstate فهرستی از تیک خورده ها ذخیره بشه و بعد با کلیک دکمه حذف اونها حذف بشن.

به هر حال من با نظر شما موافقم سیر منطقی تو یادگیری باید رعایت بشه