PDA

View Full Version : سوال: بازگرداندن تنظیمات یک فرم به حالت لود آن

man_iran
شنبه 14 اسفند 1389, 15:21 عصر
من می خوام یک باتون توی فرمم بزارم و هر وقت روش کلیک کنم اطلاعات فرم به حالت لودش برگرده.
از

Load();
Refresh();

استفاده کردم ولی یا ارور داد یا هیچ چیزی نشد.

hi level hdd
شنبه 14 اسفند 1389, 20:47 عصر
با سلام
اگه از لحاظ گرافیکی میخواهید کافیه فرم مربوطه را نا معتبر کنید
this.invalidate() این تابع کار فوق را انجام میدهد.ولی اگر میخواهید مقادیر اولیه ای که در طراحی ست کردید بیاید یک راهش بستن و ساختن دوباره
فرم مورد نظر است.
this.close()
form1 f = new form1()
f.show()

man_iran
شنبه 14 اسفند 1389, 21:34 عصر
منظورم حالت دومه
ولی روشی که شما می گید سربارگذاری زیادی داره. روش بهتری هست؟

shadi khanum
شنبه 14 اسفند 1389, 23:53 عصر
میتونی اطلاعاتی که میخوای به حالت اولیه برگرده رو موقع load فرم تو یه فایل XML دخیره کنی و موقع زدن دکمه رفرش از اون فایل بخونی و واسه کنترلهات Set کنی. کار ساده و بدون سربار

hi level hdd
یک شنبه 15 اسفند 1389, 10:20 صبح
از فایل Xml هم میتونی بخوانی یا یه تابع بنویسی و اون تابع رو هر بار خواستی فراخوانی کنی.( مقدار اولیه اشیا رو تو اون بنویسید)

man_iran
یک شنبه 15 اسفند 1389, 11:30 صبح
چرا کار را سخت می کنید فقط باید یه جوری به لود فرم اشاره کرد. حالا چطوری؟ نمی دونم.

shadi khanum
یک شنبه 15 اسفند 1389, 12:11 عصر
کار رو سخت نمیکنیم دوست عزیز، راه اصولیش این ولی اگه شما میخوای مثلا تو یه دکمه به لود برنامه اشاره کنی میتونی تابع لود رو فراخوانی کنی! مشکل کجاست پس؟

man_iran
یک شنبه 15 اسفند 1389, 12:21 عصر
خب اگر این کار را بکنم فقط دستوراتی که توی تابع لود فرم نوشتم اجرا می شند. مثلا اگر گریدویو را به جایی وصل کردم باز هم به همان جا وصل می شه. ولی اگر توی تکست باکسم چیزی نوشته باشم خالی نمی شه! چون توی لود فرم من نمیام بگم تکست را خالی کن چون وقتی فرم لود می شه خود به خود خالی هست.
من می خوام تمام اطلاعات شبیه لود فرم باشن

RIG000
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:28 عصر
میشه یه نمونه از این xml بزارین و روششو توضیح بدین چه جوری درست میشه؟

shadi khanum
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:55 عصر
خوب یه تابع بنویس که همه تکسباکس ها رو خالی کنه، Combo ها و Checkbox رو reset کنه ... و اونو اول لود فراخوانی کن.
بالاخره یا باید فرم رو ببندی و مجددا باز کنی، یا اینکه اتفاقاتی که میخوای بیفته رو تو تابع داشته باشی و هرجا خواستی فراخوانیش کنی

m.soleimani
دوشنبه 16 اسفند 1389, 00:18 صبح
من می خوام یک باتون توی فرمم بزارم و هر وقت روش کلیک کنم اطلاعات فرم به حالت لودش برگرده.
از

Load();
Refresh();

استفاده کردم ولی یا ارور داد یا هیچ چیزی نشد.

کافیه همین متد Refresh فرم خودت را باز نویسی کنی مثلن یه آرایه یا یه شی از کلاسی که تعریف کردی بگیره و تمام مشخصات را طبق اون بهش بدی موفق باشی./

man_iran
دوشنبه 16 اسفند 1389, 02:09 صبح
می شه یه مثال بزنی؟ همراه با کد