PDA

View Full Version : سوال: گزارش خلاصه برحسب یک فیلد خاص

hada22
شنبه 14 اسفند 1389, 15:57 عصر
سلام دوستان عزیز.من دوتاجدول دارم که تویکی از اونها نام ومشخصات نفرات وتویکی دیگه نوع وسیله نقلیه ومشخصات مسافرت از قبیل مدت سفر ومسافت پیموده شده را دارم.حالا میخوام گزارشی از مجموع مسافرت هرنفر به تفکیک نوع وسیله نقلیه اش بسازم.ممنون میشم مثل همیشه دست من بگیرید.

payman_xxp
شنبه 14 اسفند 1389, 18:41 عصر
سلام
باید از توابع aggreGate function استفاده کنی و بعد از اون group by، کوئری زیر رو اجرا کن:
SELECT Table1.ID, Table1.nam, Table1.kodpe, Table1.nampedar, sum(Table2.masafat) as [مسافت], sum(Table2.saat) as [ساعت], Table2.vasile
FROM Table1 INNER JOIN Table2 ON Table1.ID=Table2.ID
group by Table1.ID, Table1.nam, Table1.kodpe, Table1.nampedar, Table2.vasile

موفق باشید.

hada22
شنبه 14 اسفند 1389, 19:27 عصر
پیمان جان سلام.واقعا من شرمنده کردی.این تابعی که گفتی را اول باید کجا پیداش کنم.دوم کجا به کارببرمش سوم هیچی نفهمیدم!!!!:عصبانی++:امکان داره یه نمونه قرار بدی.البته حس میکنم دیگه خیلی پرو شدم.تشکرمیکنم

payman_xxp
شنبه 14 اسفند 1389, 20:10 عصر
سلام
ببین دوست من نمونه خودت یدونه کوئری داشت درسته؟
دستورات تاپیک قبلی رو بجای همونی که خودت نوشته بودی بذار و کوئری رو RUN کن، نتیجه رو بهم بگو.
موفق باشید.

hada22
شنبه 14 اسفند 1389, 21:08 عصر
پیمان جان .ازاینکه اینقدر IQ من پایینه معذرت میخوام.نتیجه عالی بود.تشکرمیکنم.

hada22
جمعه 20 اسفند 1389, 17:42 عصر
سلام من باز مزاحم شدم.تومثال جدید تاریخ سفر هم اضافه کردم:خجالت:.میخوام یه گزارش از تاریخ تا تاریخ داشته باشم که مجموع عملکرد هر نفر رابین دو تاریخ بهم بده.
البته میخوام تاریخ تو فرمم نباشه فقط خلاصه عملکرد باشه.خودم بلدم بااستفاده از کوئری وفرم طبق مثالی که تو جندتا تاپیک قبلی اومده بود گزارش درست کنم اما میخوام فیل تاریخ تو گزارشم نباشه.آیا امکان داره؟:متفکر:
تشکر می کنم .

payman_xxp
شنبه 21 اسفند 1389, 09:40 صبح
سلام
یادمه واسه یکی از دوستان همچین چیزی درست کرده بودم، شما خودت هم تشکر کرده بودی!! اینم لینکش:
جستجوی بین دو تاریخ (http://barnamenevis.org/showthread.php?276484-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE&p=1221093&viewfull=1#post1221093)
موفق باشید.

hada22
شنبه 21 اسفند 1389, 22:14 عصر
سلام پیمان عزیز.ممنونم از راهنماییت.اما منظور من چنین چیزی نبود.من تو برنامه ام یه ریپورت دارم به اسمQuery1که حاصل جمع عملکرد هر نفره.من میخوام همین ریپورت را از تاریخ تا تاریخ داشته باشم.یعنی عملکرد نفرات بین دوتاریخ.تو تاپیکی که معرفی فرمودید باید توی ریپورت فیلد تاریخ هم باشد.اما ریپورت من گزارش حاصل عملکرد هست ونمیتونم تک تک تاریخ ها رابیاورم.امیدوارم منظورم را فهمیده باشید.
ممنونم

payman_xxp
یک شنبه 22 اسفند 1389, 19:52 عصر
سلام پیمان عزیز.ممنونم از راهنماییت.اما منظور من چنین چیزی نبود.من تو برنامه ام یه ریپورت دارم به اسمQuery1که حاصل جمع عملکرد هر نفره.من میخوام همین ریپورت را از تاریخ تا تاریخ داشته باشم.یعنی عملکرد نفرات بین دوتاریخ.تو تاپیکی که معرفی فرمودید باید توی ریپورت فیلد تاریخ هم باشد.اما ریپورت من گزارش حاصل عملکرد هست ونمیتونم تک تک تاریخ ها رابیاورم.امیدوارم منظورم را فهمیده باشید.
ممنونم

سلام هادی جان
اون نیمچه برنامه کار با فرمها جهت تنظیم پارامترهای گزارش(report) بود، حالا که میخوای نتایج در پرسوجو(کوئری) دیده بشه کد زیر رو در Query1 پیست کن و اجرا کن، گزارشQuery1 هم کارش عوض میشه:
SELECT Table1.ID, Table1.nam, Table1.kodpe, Table1.nampedar, Sum(Table2.masafat) AS SumOfmasafat, Sum(Table2.saat) AS SumOfsaat, Table2.vasile, Table2.tarikh
FROM Table1 INNER JOIN Table2 ON Table1.ID = Table2.ID
WHERE tarikh between [از تاریخ] and [تا تاریخ]
GROUP BY Table1.ID, Table1.nam, Table1.kodpe, Table1.nampedar, Table2.vasile, Table2.tarikh;
موفق باشید.