PDA

View Full Version : مبتدی: بهترین روش فراخوانی صفحات در php

mirzajavad
شنبه 14 اسفند 1389, 18:55 عصر
سلام

به نظر شما بهترین روش ساخت چند صفحه در php چی هستش ؟

من الان یک سایت static دارم که صفحاتش ساخته شده و در درایرکتور tmp ریخته شده حالا با کلاس تمپلت صفحه index.html رو داخل index.php فراخوانی کردم ولی برای فراخوانی دیگر صفحات مشکل دارم یعنی اگر بخواهم برای هر صفحه html یک صفحه php بسازم و اونو فراخوانی کنم زیاد جالب نیست شما چی پیشنهاد میدین چه روشی بهتره ؟

دلیلی اینکه میخواهم فرمت صفحات php باشه این هستش که باید یک سری شرط ها پیاده سازی بشه

amir001
شنبه 14 اسفند 1389, 22:12 عصر
خب همون صفحات html را مستقیم پسوندشون را به php تغییر بده و بذار توی سرور. چرا میخواهی از درون یک صفحه php اونها را فراخوانی کنی؟؟؟

اگر هم قسمت هایی از قالب سایتت تکراری هست و میخواهی فقط درون سک صفجه بذاریش و برای بقیه هم از همون استفاده کنی برو دنبال یک موتور قالب برای php.
مثل Smarty

mirzajavad
شنبه 14 اسفند 1389, 22:41 عصر
ببین می خواهم کد های کلآ یک بخش قالب داشته باشم اومدم صفحات رو به صورت html ساختم بعدش گذاشتم درون دایرکتوری tmp
حالا با استفاده از یک موتور قالب ساده میتونم با یک دستور هر بخش از قاون قالب های html رو load کنم
مثلآ یک index.php دارم که از داخلش index.htm رو load کردم ولی اگر قرار باشه برای لود contact.htm,price.htm و ... یک فایل php بسیازم زیاد جالب نیست و از منطق به دوره مطمئنم راهی برای ا ین کار با استفاده از شرط یا هر چیزی موجوده دوستان اگر بتونن راهی رو پیشنهاد بدن ممنون میشم

xoogle.ir
شنبه 14 اسفند 1389, 23:33 عصر
یک فایل درست کنید به نام مثلا load.php و اسم صفحه ای که میخاد لود بشه رو بهش از طریق url پاس بدین مثلا load.php?page=contact
و این کد رو داخل اون صفحه قرار بدین :

$page = $_GET['page'];
include $page;

آدرس رو هم میتونید با htaccess مرتب کنید.
البته لازم به ذکره که این کد ، امن نیست و امنیتش رو خودتون لحاظ کنید.

amir001
شنبه 14 اسفند 1389, 23:38 عصر
باید قالبت را به قسمت های مختلف تقسیم کنی.
قسمت های ثابت را از غیر ثابت جدا میکنی.
اگر برای سیستم مدیریتی مثل وردپرس قالب ساخته باشی دیدت خیلی باز میشه. میتونی یک قالبش را بگیری و آنالیزش کنی تا دقیقا بفهمی چطوریه.

بعدش که درک خوبی نصبت به ساختارشون پیدذا کردی میتونی از موتورهای قالب مثل Smarty استفاده کنی.
اینجوری دیگه نیاز نیست برای هر صفحه یک فایل قالب بذاری و تنها با قرار دادن چند بخش مختلف میتونی تنها جاهایی را که قراره چهره اش با بقیه فرق کنه جدید بذاری.

اگر باز هم متوجه منظورم نشدی بگو تا با یک مثال برات توضیح بدم.

eshpilen
یک شنبه 15 اسفند 1389, 09:06 صبح
منکه همهء فایلهام رو پسوند php میذارم. هیچ اشکالی هم نداره بنظرم.
چون خیلی وقتا ممکنه یه فایلی که html بوده بعدا نیاز پیدا کنم توش دستورات سمت سرور اضافه کنم، و اونوقت اگر پسوندش html بوده باشه مجبورم پسوندش رو در تمام فایلها و آدرسهای دیگری که بکار رفته اصلاح کنم.

mohsen60
یک شنبه 15 اسفند 1389, 09:45 صبح
من صفحات رو از طريق دستور include مديريت ميكنم ...

<

?php
include('header.htm');
?>

<?php
include('Right_Hand.htm');
?>

<?php
include('company.htm');
?>

<?php
include('footer.htm');
?>
و هيچ مشكلي هم تو اجراي صفحات ندارم اما فكر كنم به دليل فراخواني همزمان 3 صفحه يه ذره سرعت كم ميشه.
اگه دوستان روش ديگه اي براي مديريت صفحات تو PHP دارن لطفا راهنمايي كنند!

king-net
یک شنبه 15 اسفند 1389, 10:52 صبح
راه دیگه ای فکر نکنم باشه نظر شخصی من اینه که این کاری که شما کردید یعنی اینکلود فکر نکنم زیاد تفاوت سرعت داشته باشه و شاید هم سریع ترش هم بکنه

رضا قربانی
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:55 عصر
من صفحات رو از طريق دستور include مديريت ميكنم ...

<

?php
include('header.htm');
?>

<?php
include('Right_Hand.htm');
?>

<?php
include('company.htm');
?>

<?php
include('footer.htm');
?>
و هيچ مشكلي هم تو اجراي صفحات ندارم اما فكر كنم به دليل فراخواني همزمان 3 صفحه يه ذره سرعت كم ميشه.
اگه دوستان روش ديگه اي براي مديريت صفحات تو PHP دارن لطفا راهنمايي كنند!

دوست من شما اصلا نیازی به این کار نداری

همون صفحه ای که اول html درست می کنی و به php تبدیل کن و دستورات قالب و کد نویسی رو توش پیاده کن . دنبال دردسر می گردی - هر موقع هم خواستی هر صفحه لود بشه می تونی آدرسش رو فراخوانی کنی و یا توی همون صفحه بنداز داخل یه متغیر و زمان هایی که احتیاج داری فقط متغیر ها رو اکو کن

به همین راحتی