PDA

View Full Version : سوال: برگرداندن یک فیلد از gridview

mehrdad85
یک شنبه 15 اسفند 1389, 08:14 صبح
سلام
دوستان یه کمک فوری نیاز دارم
کسی هست که کمکم کنه؟

من یه gridview دارم که از یه database یه سری اطلاعات میگیره
یکی از فیلدهایی که برمیگردونه فیلد کلید database هستش که من اونا invisible کردم
هدفم اینه که با کلیک بر روی گزینه "جزییات بیشتر" که یه ستون از gridview هستش مابقی اطلاعات در مورد ستون را برگردونه
بذارید مسئله را یکم ساده تر توضیح بدم

هر سطر gridview یک ID داره که منحصر بفرده
میخام از طریق یه link button بتونم queryString بفرستم به یه صفحه دیگه (مقدار ID را به عنوان queryString بفرستم)

دوستان ممنون میشم کمکم کنین
کارم فوق العاده فوریه

مرسی

Behrang_a
یک شنبه 15 اسفند 1389, 08:47 صبح
سلام
دوستان یه کمک فوری نیاز دارم
کسی هست که کمکم کنه؟

من یه gridview دارم که از یه database یه سری اطلاعات میگیره
یکی از فیلدهایی که برمیگردونه فیلد کلید database هستش که من اونا invisible کردم
هدفم اینه که با کلیک بر روی گزینه "جزییات بیشتر" که یه ستون از gridview هستش مابقی اطلاعات در مورد ستون را برگردونه
بذارید مسئله را یکم ساده تر توضیح بدم

هر سطر gridview یک ID داره که منحصر بفرده
میخام از طریق یه link button بتونم queryString بفرستم به یه صفحه دیگه (مقدار ID را به عنوان queryString بفرستم)

دوستان ممنون میشم کمکم کنین
کارم فوق العاده فوریه

مرسی

منم یه توضیح فوری میدم ، اولا بهتره به جای اینکه کلید رو در یه ستون مخفی بزاری اون رو به عنوان DataKeyNames تعریف کنی
بعد ستون آخر رو که میخوای توش LinkButton بزاری رو از نوع Command انتخاب کن و بعد از اینکه ساخته شد به TemplateField تبدیلش کن حالا تو کد نویسیت در رویداد Gridview1_rowdatabinding میتونی این کنترل رو بازیابی کنی و مقادیر مرتبط بهش رو تغییر بدی

mehrdad85
یک شنبه 15 اسفند 1389, 09:03 صبح
سلام

بابت راهنماییتون ممنونم
اما الان کار من خیلی فوری هستش و شاید فرصت این تغییرات نباشه شاید کمتر از یک ساعت وقت داشته باشم تا کلا همه چیزو جمع و جور کنم
اگه میشه فقط راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم وقتی روی linkButton ای که کنار یک سطر هستش یکی از مقادیر اون سطر را با querysString به یه صفحه دیگه بفرستم

(فرض کنید که مقداری که میخام بفرستم برابر id هستش و اونا به صفحه default میفرستم )

مرسی

Behrang_a
یک شنبه 15 اسفند 1389, 09:16 صبح
سلام

بابت راهنماییتون ممنونم
اما الان کار من خیلی فوری هستش و شاید فرصت این تغییرات نباشه شاید کمتر از یک ساعت وقت داشته باشم تا کلا همه چیزو جمع و جور کنم
اگه میشه فقط راهنمایی بفرمایید که چطور میتونم وقتی روی linkButton ای که کنار یک سطر هستش یکی از مقادیر اون سطر را با querysString به یه صفحه دیگه بفرستم

(فرض کنید که مقداری که میخام بفرستم برابر id هستش و اونا به صفحه default میفرستم )

مرسی

معمولا میتونی یه فرمت برای لینکی که LinkButton داره در نظر بگیری که همون پرکردن DataTextFormatString هست
مثلا

<Columns>
<asp:ButtonField DataTextField="ID"
DataTextFormatString="~/Default.aspx?ID={0}" Text="Button" />
</Columns>