PDA

View Full Version : نحوه نمایش تصویر ذخیره شده

mohammad kafiyan
یک شنبه 15 اسفند 1389, 12:35 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس عزیز باز هم به مشکل برخوردم
یک جدول عکس دارم که از دوتا فیلد تشکیل شده یکی id و دیگری name است و من برا ی تصویر مورد نظر از کد زیر استفاده برای ذخیره سازی می کنم و در ضمن در پروژه ام پوشه ای به نام jpg ایجاد کرد ه ام که تصاویر ذخیره شده در این پوشه قرارمی گیرند در ضمن از linq استفاده می کنم

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
DataClassesDataContext db = new DataClassesDataContext();
int i=0;
db.pics.InsertOnSubmit(new pic{id=Convert.ToString(i++),name_pic="jpg/"+FileUpload1.FileName});
db.SubmitChanges();
if(FileUpload1.HasFile)

FileUpload1.SaveAs(Request.PhysicalApplicationPath +FileUpload1.FileName);
{

نکته : به درستی در پوشه وبانک اطلاعاتی ثبت می شود
و از کد زیر برای نمایش تصویر در کنترل1 Image استفاده کردم ولی جواب نگرفتم شاید به دلیل آدرس تصویر که به درستی ذخیره نشده

protected void Button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
DataClassesDataContext db = new DataClassesDataContext();
var Query=from T in db.pics
where T.id==TextBox1.Text
select T ;
Image1.ImageUrl = Query.ToString();
}

ولی مشکل اینجا است چگونه باید اون در کنترل Image1نمایش دهم لطفا کمک کنید
سوالی دیگر هم برایم پیش آمده و این است که
یک جدول دارم که حدود 30 عدد فیلد داره و تعدادی از فیلد ها را در girdview نمایش می دهم و بعد یک فیلد جدید (ستون جدید)template filed خودم به girdview اضافهکردم و نوع آنرا button قرار دادم و text آنرا (توضیحات بیشتر) نوشتم ومی خواهم وقتی کاربر بروی این دگمه کلیک کرد به صفحه دیگر منتقل شده و تمام فیلد ها را در یک مثلا datalist نمایش بدهد
نیاز به توضیح و کد نویسی دارم که باید چگونه فیلد id هر سطر این girdview با کلیک یک موس بروی هریک از خانه های gridview برگدانم و بعد مقدار id را با database چک کنم و تمام فیلد ها را برگدانم
:افسرده::گیج::کف:

mohammad kafiyan
دوشنبه 16 اسفند 1389, 16:33 عصر
سوال اول :
با سلام به دوستان من دراین تایپک راجب به نحوه آدرس ذخیره سازی تصویر در بانک اطلاعاتی پرسیدم ولی کسی من را راهنمایی نکرد ولی یک سوال برایم پیش آمده این است که من این پروژه که دار روی آن کار می کنم برنامه ی آژانس املاک است وهم تحت وب و هم تحت ویندوز است چگونه باید آدرس تصویر را در بانک اطلاعاتی ذخیره نمایم
که هم بتوانم از برنامه ی ویندوز تصاویر را نمایش بدهم و هم بتوانتم از طریق وب به مشتری نمایش بدهم
اگر کار کردید توضیحات و کد مورد نظر را بگویید چگونه باید بنویسم
سوال 2:
سوال دیگر من راجب نمایش عکس درکنترل DetailsView1 من تمام فیلد های اطلاعاتی را دراین کنترل نمایش می دهم ولی تصویر چگونه باید در این کنترل نمایش بدهم البته با کد نویسی و در ضمن از linqtosql هم دارم استفاده می کنم لطفا کمک کنید
سوال 3: من حال modedefault کنترل DetailsView1 را edit قرار دادم و با استفاده از کد زیر می خواهم به مقادیر این کنترل دسترسی پیدا کنم برای ویرایش اطلاعات ولی تهی (خالی) میگرداند

amlak.Meter_z_ejareh = DetailsView1.Rows[5].Cells[1].Text;

چه کار باید بکنم ، به این مقادیر نیاز دارم
لصفا کمک کنید

mohammad kafiyan
سه شنبه 17 اسفند 1389, 11:32 صبح
با سلام به دوستان آیا تا به حال کسی به این مشکلات بر نخورده ، یک کمکی بکنید
:متعجب::متفکر::ناراحت:

karim orooji
سه شنبه 17 اسفند 1389, 14:13 عصر
سلام دوست عزیز
این برنامه ای که برای شما میزارم همون برنامه ای که مد نظره شمایه
که قابلیت ذخیره آدرس عکس مورد نظر در بانک ذخیره میشه و یک کپی از عکس گرفته میشه به داخل برنامه در پوشه ای که ما در نظر گرفته ایم ذخیره میشه
و میتوام با وارد کردم کد عکس تمامی اطلاعات در هنگام ثبت وارد کردیم رو برای شما لود کنه
ولی بانک اطلاعاتی با sql کار تبدیل کردنش با خودت و زبون برنامه نویسیشم vb
وبا کمک این سایت مستونی برنامه تبدیل به c# کنی
http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/
موفق باشی

soshians
سه شنبه 17 اسفند 1389, 14:59 عصر
میتونی آدرس فیزیکی رو در بانک ذخیره کنی تا بدون مشکل در برنامه تحت ویندوز کار کنه و برای وب سایت میتونی از یک تابع استفاده کنی که آدرس ها رو تبدیل به آدرس هایی بکنه که قابل استفاده در وبسایت باشه مثلا اگه همه عکس ها در پوشه ایی به نام gallery است میتونی از یک تابع استفاده کنی که آدرس رو بخونه و همه آدرس رو تا قبل از کلمه gallery حذف و به جای آن یه علامت تیلدا ~ قرار بده و البته بک اسلش رو هم تبدیل به اسلش کنه بعد میتونی اون آدرس رو در برنامه وبت هم اجرا کنی

mohammad kafiyan
سه شنبه 17 اسفند 1389, 22:17 عصر
با تشکر از دوستان عزیز باز هم روی نحوه ذیره و بازیابی عکس که دوستمان گذاشتند انجام می دم و اگر به مشکل برخوردم باز هم از شما در خواست کمک می کنم
ولی راجب سوال 3 چه کار باید بکنم

asif1358
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 02:11 صبح
سلام، نمایش تصویر کاملا ساده است؛ شما در فیلد بانک اطلاعات خود فقط نام فایل تصویر را ذخیره کرده و سپس با یک متد آدرس آن را بدبد.
به طور مثال اگر بخواهید آن را در یک DataList نشان بدید، فیلد تصویر را این گونه بنویسید:

<asp:Image ID = "Photo" runate="server" ImageUrl='<%# getUrl(Eval("Photo")) %>' />

سپس در صفحه کد، یک متد ساده بنویسید:

public string getUrl(object o)
{
return "~/Images/" + o.ToString();
}

karim orooji
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 13:44 عصر
با تشکر از دوستان عزیز باز هم روی نحوه ذیره و بازیابی عکس که دوستمان گذاشتند انجام می دم و اگر به مشکل برخوردم باز هم از شما در خواست کمک می کنم
ولی راجب سوال 3 چه کار باید بکنم
سلام دوست عزیز
در برنامه قسمتی که کد رو وارد میکردیم عکس و مشخصات رو برای ما نمایش میداد
شما در دکمه با توجه به کد مربوطه میتونید اطلاعات رو در گرید دیتالیست و .... در صفحه دیگه با توجه به اون کد اطلاعات و عکس رو نمایش داد
یکم دقت کنید توی برنامه متوجه خواهید شد