PDA

View Full Version : سوال: یک button در حالت انتخاب

everybody
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:09 عصر
با سلام چطوری میشه یه button رو در حالت انتخاب قرار داد؟ که با زدن enter عمل کنه؟

omid-vbAuto
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:33 عصر
با سلام چطوری میشه یه button رو در حالت انتخاب قرار داد؟ که با زدن enter عمل کنه؟

بفرمائید:

TabIndex = 0

dll9095
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:35 عصر
سلام دوست من دستور زیر در تمامی آبجکت ها وجود داره و میتونی این کد را هر جایی که میخای بزنی .
Button1.Focus()
مثلا این کد رو اگه در هر جایی بنویسی تا اون رویداد اجرا بشه فوکس روی باتن میره و با زدن کلید اینتر کدهای رویداد باتن اجرا میشه .

dll9095
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:39 عصر
البته یک راه خیلی جالب دیگه هم وجود داره که همون طور که میبینی در عکس مشخصه .
این خصوصیت مربوط به فرم میشه که هم برای کلید اینتر و هم برای اسکیپ وجود داره و کاری نداره که فوکوس روی کدوم آبجکت باشه وقتی کلید اینتر یا کلید اسکیپ رو بزنی کدهای اون باتن اجرا میشه .

everybody
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:40 عصر
با این روشی که گفتین اولش انتخاب شده ولی تا یه چیزی رو فرم میخوام انجام بدم از حالت انتخاب خارج میشه چرا؟

everybody
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:43 عصر
البته یک راه خیلی جالب دیگه هم وجود داره که همون طور که میبینی در عکس مشخصه .
این خصوصیت مربوط به فرم میشه که هم برای کلید اینتر و هم برای اسکیپ وجود داره و کاری نداره که فوکوس روی کدوم آبجکت باشه وقتی کلید اینتر یا کلید اسکیپ رو بزنی کدهای اون باتن اجرا میشه .
زنده باشین مرسی

omid-vbAuto
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:56 عصر
سلام دوست من دستور زیر در تمامی آبجکت ها وجود داره و میتونی این کد را هر جایی که میخای بزنی .
Button1.Focus()
مثلا این کد رو اگه در هر جایی بنویسی تا اون رویداد اجرا بشه فوکس روی باتن میره و با زدن کلید اینتر کدهای رویداد باتن اجرا میشه .

راستشو بخواهید من هم می خواستم این کد رو پیشنهاد بدم.اما دیدم در فرم لود کار نکرد.و این کد رو نگفتم.حالا که شما گفتین توضیح بدین چطوری استفاده کنیم؟