PDA

View Full Version : مبتدی: کلاس نمایش بر چسب ها

abotapa
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:34 عصر
سلام،
ببینید من یه سری برچسب (tag) دارم که میخوام اونارو یه جایی توی قالب وبلاگم نمایش بدم ولی میخوام مثه ووردپرس اندازه فونت اونا رو بر اساس تکرارشون تنظیم کنم ولی نمیتونم :ناراحت: اگه کسی میدونه چجوریه لطفا کمکم کنه .
ممنون.

amir001
یک شنبه 15 اسفند 1389, 17:52 عصر
اول تعیین کن که میخواهی اندازه فونت بین چند و چند باشه؟
مثلا فرض کنیم میخواهی ریزترینش 10 باشه و بزرگترینش 25
حالا ار تگ را با تعداد تکرارش داری ، به کمترین تکرار فوت 10 را اختصاص بده و به بیشترین تکرار فونت 25

حالا بقیه را براشون نسبی حساب کن، یک فرمول ریاضی ساده مینویسی که فاصله کمترین تعداد تا بیشترین تعداد را به فاصله ی 10 تا 25 نگاشت بده.
اینجوری اندازه فونت را برای هر کدومشون محاسبه میکنی. حالا هر کدوم از اونها را در یک تگ قرار بده با اندازه فونت مختلف :

<span style="font-size:10px"> TagNaem 1 </span>
<span style="font-size:25px"> TagNaem 2 </span>
<span style="font-size:15px"> TagNaem 3 </span>

برای بهتر کردن کد هم میتونی یک قرار داد برای خودت بذاری ، مثلا بگی حداقل تعداد 1 و حد اکثر تعداد مثلا 50 میتونه باشه، حالا هر تگی که از 50 بیشتر بود بیشترین سایز و هر کدوم بین 1 تا 50 بودند نسبی حساب بشن.

این ایده ای هست که من استفاده میکنم.

abotapa
دوشنبه 16 اسفند 1389, 00:06 صبح
ممنون امیر جان ولی من هرچی فکر کردم نفهمیدم که چیکار کنم :ناراحت: اگه میشه یه مثال واضح تر بذار، ممنون

amir001
دوشنبه 16 اسفند 1389, 01:35 صبح
کد آماده که نمیخوای؟

کدوم قسمتش را نفهمیدی تا برات توضیح بدم.

abotapa
دوشنبه 16 اسفند 1389, 14:58 عصر
یه چیزایی نوشتم، یعنی اول همه تگ ها و دفعات تکرار رو ریختم تو یه آرایه بعد بیشترین و کمترین رو پیدا کردم و به بیشترینش یه مقدار و به بعدیا نسبی کم کردم، خلاصه درست شد.

ممنون امیر جان