PDA

View Full Version : سوال: برنامه تبدیل متن فارسی به گفتار

cccccccccc
یک شنبه 15 اسفند 1389, 18:53 عصر
سلام اگه جای تاپیک اشتباهه ببخشید

تا حالا کسی نرم افزار تبدیل متن فارسی به گفتارو دیده؟وجود داره؟

mohammadian7
یک شنبه 15 اسفند 1389, 20:22 عصر
سلام
داخل نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال یه نسخه بود به قیمت 2 میلیون تومان
با برنامه نویساش که صحبت کردم گفتن این نرم افزار در طی 10 سال با یک تیم 30 نفری انجام شده (البته همیشه این 30 نفر در جریان پروژه نبودند) و با زبان c++ پیاده سازیش کرده بودند.

parsidev
یک شنبه 15 اسفند 1389, 20:55 عصر
سلام
هرچند به میزان تشخیص صحیح کلمات بر میگرده اما فکر کنم 10 سال! برای این کار بسیار بسیار زیاد باشه...
فکر کنم اینو برای توجیه قیمت گفتن...
میشه درباره راه حل ها ی این قابلیت اول کمی فکر کرد و مطمئنم راه حل های خوبی میشه ارائه داد.
با احترام

mohammadian7
یک شنبه 15 اسفند 1389, 21:38 عصر
البته من سال دقیقش رو نمیدونم شاید 2 یا 3 سالی پایین تر گفته باشند ولی برای من فرق چندانی نمیکنه.
مهم اینه که برای اولین بار در زبان فارسی این کار رو انجام دادن.

parsidev
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:24 عصر
دوست خوبم..
من یه گوشی نوکیا 5230 دارم.. کانتکت هایی که فارسی وارد کردم رو هنگام تماس خوب می خونه...
نتیجه اخلاقی اینکه نوکیا این کارو کرده ! نوکیا که can't understand persian
البته شکی نیست که کار خوبی انجام دادن و جای تقدیر شایسته ای داره
اما.. 5 سال هم زیاده..
2 سال هم زیاده...
در ایران رو پروژه ها ی دیر بازده وقت کافی گذاشته نمیشه وگر نه این سیستم رو یک نفره تو بد ترین شرایط ! میشه یک ساله نوشت...
حالا چه برسه به اینکه کار بخواد پروژه ای و تیمی انجام بشه..
با احترام..

m.soleimani
دوشنبه 16 اسفند 1389, 00:47 صبح
دوست خوبم..
من یه گوشی نوکیا 5230 دارم.. کانتکت هایی که فارسی وارد کردم رو هنگام تماس خوب می خونه...
نتیجه اخلاقی اینکه نوکیا این کارو کرده ! نوکیا که can't understand persian
البته شکی نیست که کار خوبی انجام دادن و جای تقدیر شایسته ای داره
اما.. 5 سال هم زیاده..
2 سال هم زیاده...
در ایران رو پروژه ها ی دیر بازده وقت کافی گذاشته نمیشه وگر نه این سیستم رو یک نفره تو بد ترین شرایط ! میشه یک ساله نوشت...
حالا چه برسه به اینکه کار بخواد پروژه ای و تیمی انجام بشه..
با احترام..

دقیقن محض توجیح قیمت نرم‌افزار هست چون تا جایی که ما دیدیم یه شرکت برنامه نویسی حاضر نیست یه همچین وقت و هزینه‌ای را برای یه نرم‌افزار ولو تک بزاره و اکثرن نظرشون این هست که انجام یه همچین پروژه‌هایی خواب سرمایه زیادی داره و نتیجه کار هم مشخص نیست پس توجیح اقتصادی نداره./

cccccccccc
سه شنبه 17 اسفند 1389, 11:58 صبح
سلام
داخل نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال یه نسخه بود به قیمت 2 میلیون تومان
با برنامه نویساش که صحبت کردم گفتن این نرم افزار در طی 10 سال با یک تیم 30 نفری انجام شده (البته همیشه این 30 نفر در جریان پروژه نبودند) و با زبان c++ پیاده سازیش کرده بودند.

دیگه چی؟؟یعنی فقط همونه؟!

Golzar007
دوشنبه 16 خرداد 1390, 10:51 صبح
سلام
نه همین نیست اولین نرم افزار تبدیل متن sms به گفتار روی موبایل به فارسی رو شرکت گاتا تولید کرده که دقت خوبی هم داره.قیمتش هم باور کردنی نیست. 19000 تومنه فقط .با اینکه اولین وتنها نرم افزار تبدیل sms به گفتاره و امکانات ویژه ای داره مثل ارسال sms فشرده.
www.msgata.com (http://barnamenevis.org/www.msgata.com)