PDA

View Full Version : ارسال sms به مدیر سایت با هر رخداد جدید

mohammad-gh
دوشنبه 16 اسفند 1389, 12:39 عصر
با سلام
علاقمندم بدونم چطور میشه کاری کرد که مثلا در یک فروشگاه اینترنتی با هر سفارش جدید (یا رخداد جدید )به مدیر سایت از طریق sms پیامی ارسال شده و اطلاع داده بشه !

alonemm
دوشنبه 16 اسفند 1389, 17:01 عصر
باسلام:
شما باید یک پنل ارسال sms از یک شرکت تهیه کنید ( جستجو کنید توی انترنت) بعد میتونید:
پس از عملات ثبت خرید یک sms ارسال کنید ( روش ارسال هم بسته به شرکت ارائه دهنده سرویس متفاوت هست که راهنمایی داره)

binyaft
دوشنبه 16 اسفند 1389, 17:26 عصر
بعضی از این شرکتها api رو در اختیار کاربر میزارن تا کار هاشو با اون انجام بده ;)

رضا قربانی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:08 صبح
آقا اگه کسی تا حالا تجربه کرده و کدهاش رو داره - ممنون می شم بهمون کمک کنه تا ما این قسمتش هم یاد بگیریم

خیلی مایلم که بتونم از طریق سایت اس ام اس ارسال کنم

ممنون می شم کمکمون کنید

xoogle.ir
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:52 صبح
من تا به حال ارسال کردم.
کافیه که شما یک اکانت ارسال ایمیل از شرکت های زیادی که هست تهیه کنید. دقت کنید که حتما api ارسال و دریافت sms رو داشته باشن (که اکثرا دارن).
بعدش از خودشون بخواهید که نمونه کد استفاده از api رو در زبان php و سرور linux بهتون بدن. خودشون کد رو بهتون میدن و شما تغییرات رو توش میدین و استفاده میکنید.

رضا قربانی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 11:55 صبح
من تا به حال ارسال کردم.
کافیه که شما یک اکانت ارسال ایمیل از شرکت های زیادی که هست تهیه کنید. دقت کنید که حتما api ارسال و دریافت sms رو داشته باشن (که اکثرا دارن).
بعدش از خودشون بخواهید که نمونه کد استفاده از api رو در زبان php و سرور linux بهتون بدن. خودشون کد رو بهتون میدن و شما تغییرات رو توش میدین و استفاده میکنید.

ممنون از راهنمایتون

ببینم قیمتش چطوریه ؟
api ارسال - منظورتون همون اس ام اس هست دیگه

ما یه توابعی توی ویژیال بیسیک داشتیم که ازشون استفاده می کردیم (توابع api) به اون ربطی داره ؟

من باید از کجا تهیه کنم ؟ کد نویسی خاصی داره ؟
ببخشید سوال زیاد پرسیدم

ممنون می شم ما رو راهنمایی کنید تا بتونم این روش هم یاد بگیریم (خیلی ها مثل ما هستن توی این سایت که مایلن یاد بگیرن)

xoogle.ir
سه شنبه 17 اسفند 1389, 16:07 عصر
قیمتش بستگی به شماره ای داره که میگیرید ولی ارزون ترین قیمتی که من دیدم حدود 40 50 تومان (سالیانه) برای شماره بوده. دقت کنید از جایی شماره بگیرید که پنل ارسال sms رو رایگان به شما بده نه اینکه مثل بعضی شرکت ها سالی 400 هزار تومان براش ازتون پول بگیره. بعد که شماره و پنل ارسال رو گرفتین باید یه مقدار هم حسابتون رو شارژ کنید که بتونید sms بفرستید. قیمت ارسال هر sms هم که به اون شرکتی که ازش میخرید بستگی داره.

من ویژوال بیسیک نمیدونم ولی فکر نمیکنم که ربطی داشته باشه.
بعد از اینکه کارهای بالا رو کردید اونها یک کتابخانه به شما میدن که باید اون کتابخانه رو به فایل خودتون اینکلود کنید و از api اونها استفاده کنید.
مثلا توی پروژه ای که من انجام دادم این جوری بود :

$client = new soap_client('http://domain.ir/Api-Services/sms_sender.php');
$send = $client->call('sendsms', array($sender, $apiUserName, $apiPassword, $msg, $receiver,'0'));

خودشون راهنمای کامل ارسال رو هم بهتون میدن.
در کل کار ساده ای است. البته این فقط برای ارسال است.
شما میتونید روی دریافت sms هم برنامه نویسی کنید مثلا برنامه ای بنویسید که وقتی به شماره خودتون کلمه down رو ارسال کردید سایتتون از دسترس خارج بشه و اصطلاحا سرویس نده یا مثلا با ارسال کلمه accept تمام نطراتی که برای شما اومده تایید کنه یا حتی کارهای دیگه.

mohammad-gh
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 11:29 صبح
پاسخهای جالبی بود و البته کامل
جالب تر اینکه من خودم نمایندگی فروش پنل داشتم و توش همچین امکانی بود اما استفاده صحیحش رو نمی دونستم
راستی اگر تبلیغ نشه برای اطلاع رسانی میگم که قیمت این API تو پنلی که ما داریم 40 هزار تومان و هر SMS فارسی 11.5 تومان حساب میشه

رضا قربانی
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 12:38 عصر
پاسخهای جالبی بود و البته کامل
جالب تر اینکه من خودم نمایندگی فروش پنل داشتم و توش همچین امکانی بود اما استفاده صحیحش رو نمی دونستم
راستی اگر تبلیغ نشه برای اطلاع رسانی میگم که قیمت این API تو پنلی که ما داریم 40 هزار تومان و هر SMS فارسی 11.5 تومان حساب میشه

جریان کلیش رو یاد بگیر و نحوه استفاده از کدها که من از شما بگیرم و ازتون یادم بگیرم

به قول دوستمون پنل رو رایگاه می دید دیگه ؟

mohammad-gh
جمعه 20 اسفند 1389, 20:38 عصر
جریان کلیش خیلی راحتر از اون چیزی بوده که فکر میکردیم
چون شرکت ارائه دهنده API ,بسته آموزشی کامل و نمونه کد رو میده

پنلی در کار نیست اصلا, چون فقط قراره به شماره ای که میدی پیام ارسال بشه و نیازی به پنل نیست
اما API رو باید خرید , چون از طریق اون هست که بهت پیام ارسال میشه

رضا قربانی
جمعه 20 اسفند 1389, 22:44 عصر
جریان کلیش خیلی راحتر از اون چیزی بوده که فکر میکردیم
چون شرکت ارائه دهنده API ,بسته آموزشی کامل و نمونه کد رو میده

پنلی در کار نیست اصلا, چون فقط قراره به شماره ای که میدی پیام ارسال بشه و نیازی به پنل نیست
اما API رو باید خرید , چون از طریق اون هست که بهت پیام ارسال میشه

ببینم سورس هایی که باید بنویسیم تا سیستم رو راه بندازیم خودتون تست کردید و انجامش دادید تا ازتون کمک بگیریم ؟

phpweb
یک شنبه 22 اسفند 1389, 17:11 عصر
ببینم سورس هایی که باید بنویسیم تا سیستم رو راه بندازیم خودتون تست کردید و انجامش دادید تا ازتون کمک بگیریم ؟

اگر دوستان بتونن پکیجی که از این شرکتها دریافت می کنن (مثل api ها و راهنمای استفاده از سرویس اس ام اس) رو برامون توی سایت آپلود کنن خیلی عالی می شه.

mohammad-gh
یک شنبه 22 اسفند 1389, 20:10 عصر
راستش این شرکت ما بعد از ثبت نام شما و تسویه مالی API و پکیج آموزشی رو دراختیار مشتری قرار میده
از اونجایی که API مختص همون مشتری هست فقط به اون عرضه میشه و استفاده دیگری ندارد
البته نمونه کدش همونی هست که دوستان در صفحه قبل نوشتن+ آموزش استفاده از آن!