PDA

View Full Version : سرعت دلفی و اس کیو ال

RASAM
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 11:12 صبح
با سلام و عید مبعث بر همگی مبارک
من برنامه ای نوشته ام که همزمان 500 کاربر با آن کار میکنند . زبان برنامه دلفی و دیتابیس آن اس کیو ال میباشد . متاسفانه سرعت آن بسیار پایین است خواهشمندم در این زمینه راهنمایی بفرمایید .
در ضمن از کسانی که میتوانند به صورت حضوری مشاوره و راهنمایی کنند خواهشمندیم با تلفن 03125227307 از ساعت 8 صبح الی 16 تماس بگیرید .
با تشکر

Touska
پنج شنبه 10 شهریور 1384, 12:48 عصر
پیشنهاد می کنم برای کار با دیتابیس خود از دستورات Query استفاده کنید نه

از AdoTable .

RASAM
شنبه 12 شهریور 1384, 10:10 صبح
پیشنهاد می کنم برای کار با دیتابیس خود از دستورات Query استفاده کنید نه

از AdoTable .
با تشکر
خدمتتان عرض کنم ما اصلا از AdoTable استفاد نکرده ایم و بیشتر از StoredProcedure استفاده کرده ایم .
در ضمن از کسانی که میتوانند به صورت حضوری مشاوره و راهنمایی کنند خواهشمندیم با تلفن 03125227307 از ساعت 8 صبح الی 16 ( مهندس جلالی یا مهندس غلامی ) تماس بگیرید

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 12 شهریور 1384, 16:28 عصر
آیا کند بودن برنامه شما مربوط به Database تون هست برای اطمینان شما در Task Manager نگاه کنید ببینید که sqlserver.exe چقدر حافظه و cpu اشغال کرده ؟

Omid Rekabsaz
شنبه 12 شهریور 1384, 17:41 عصر
خواهش میکنم یک مقدار بیشتر راجع به نحوه کارتان توضیح دهید...
از BDE استفداه می کنید یا از Ado؟... اگر از BDE استفاده می کنید از کدام طریق Connect می شوید؟... MSSQL یا SQL Server...
در ضمن سرعتتان در زمان update است یا زمانی که Data را می خوانید...
تعداد رکوردها چقدر است...
فکر می کنم اگر Diagram را ارسال نمایید کمک میکند...

RASAM
یک شنبه 13 شهریور 1384, 08:12 صبح
خواهش میکنم یک مقدار بیشتر راجع به نحوه کارتان توضیح دهید...
از BDE استفداه می کنید یا از Ado؟... اگر از BDE استفاده می کنید از کدام طریق Connect می شوید؟... MSSQL یا SQL Server...
در ضمن سرعتتان در زمان update است یا زمانی که Data را می خوانید...
تعداد رکوردها چقدر است...
فکر می کنم اگر Diagram را ارسال نمایید کمک میکند...

ارتباط ما از طریق Ado میباشد و سرعت در زمان Select و Update هر دو پایین میباشد .
تقریبا 10 بانک اصلی و 20 بانک فرعی که تعداد رکوردهای بانکهای اصلی بعضا به چندین میلیون رکورد هم میرسد .
در ضمن دیاگرام را نمیدانم به چه نحو میتوانم برایتان ارسال کنم .
با تشکر

Naficy
یک شنبه 13 شهریور 1384, 18:18 عصر
آیا هنگام اتصال تنها یک کاربر نیز سرعت پایین است؟
آیا اتصال از روی خود سرور (و شبکه غیرفعال) نیز کند است؟
آیا از transaction ها استفاده می کنید؟
نگاهی نیز به راهنمای مربوط به خصوصیت MaxRecords جهت Cache کردن اطلاعات بیاندازید.