PDA

View Full Version : طراحی مسنجر مثل یاهو _ بیلوکس _ پلتالک ؟؟؟

Veteran
دوشنبه 16 اسفند 1389, 16:18 عصر
سلام دوستان این مسنجر ها مثل یاهو
بیلوکس
ال فور ای
و..
با چه زبانی مینویسن ؟
اصلا با چه زبانی بهتره ؟
من شنیدم میگن با c مینویسن اینارو
شرکت هایی هستن که بتونن برای ما طراحی کنن ؟
من 8 میلیون تومن میخوام هزینه کنم برای اینکار
کافیه ؟ :متفکر:
میشه راهنمایی کنین

amin1softco
دوشنبه 16 اسفند 1389, 18:59 عصر
مسئله 2 تا شد
شما دوست دارید یک مسنجر درست کنید با پروتکل های یاهو ؟ یعنی مسنجر یاهو رو شبیه سازی کنید یا اینکه کلاً دوست دارید از پایه کار همه چیز از جمله سروراشو ایجاد کنید؟
در حالت اول اونقدرا سخت نیست اینقدر سورس آماده هست و به زبان های مختلف که فقط یک سرچ ساده بزنید همه چیز حله
در حالت دوم نه 8 میلیون خیلی کمه کار یک شرکته ...

Veteran
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:27 عصر
نه بورو سراغ حالت دوم کدوم شرکت ؟؟ سراغ داری ؟ مثلا 14 میلیون خوبه ؟؟ بعد هزینه سرور چجوری هست یکی از دوستام میگه هزینه سرور خیلی بالاست

m.soleimani
دوشنبه 16 اسفند 1389, 20:55 عصر
نه بورو سراغ حالت دوم کدوم شرکت ؟؟ سراغ داری ؟ مثلا 14 میلیون خوبه ؟؟ بعد هزینه سرور چجوری هست یکی از دوستام میگه هزینه سرور خیلی بالاست

من 8 میلیون تومن میخوام هزینه کنم برای اینکار
کافیه ؟ :متفکر:

دوست عزیز اگر قرار بود طرف پرشیا یا سمندش را بفروشه یه مسنجر مثل یاهو تولید کنه که سنگ روی سنگ بند نمی‌شد الان هم اگر کسی به شما پیش‌نهاد انجام این‌کار را بده فقط پولت رو از دست خواهی داد و دقت کن البته راضی هم خواهی شد!! چون گویا اطلاعات کافی نداری ولی یه پول اضافه داری « البته این نظر من بود » حالا خواستی انجامش بدی یه پیام خصوصی برای من بفرست :چشمک:

با چه زبانی مینویسن ؟
اصلا با چه زبانی بهتره ؟

در مورد این که اینا را با چه زبانی می‌نویسن بستگی داره به کاری که نیاز داری انجام بده و حجمش و البته تخصص شما

شرکت هایی هستن که بتونن برای ما طراحی کنن ؟

وقتی پای پول وسط بیاد بله شرکت‌های زیادی هستن که حاضرن این‌کار را برات انجام بدن ولی در کل با این سرمایه همونی که اون اول گفتم بهت تحویل خواهند داد چون اگر قادر به انجام یه چنین کاری بودن یه کشور مثل ایران با این همه درگیری بین‌المللی که داره و با همه چیز هم مخالف هست به خیلی‌ها هم می‌گه دشمن برای خودش یکیش را درست می‌کرد « نه که پولش نباشه خیر تخصصش کم گیر میاد و اگر هم باشه احتمال داره ترجیح بدن که همکاری نکنن »

حامد مصافی
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:38 عصر
برای برنامه نویسی پیام رسان هایی مانند یاهو باید با پروتکل های مبتنی بر احراز هویت (مانند SIP) آشنا باشید و یک قرارداد برای نرم افزار خودتان در حیطه tcp ایجاد کنید. این قرارداد می‌تواند بسیار پیچیده باشد. با مطالعه منابع قرارداد‌هایی مانند sip, rtmp, ... می‌توانید متوجه این ریزه‌کاری ها شوید. اگر تصمیم دارید از پروتکل های آماده استفاده کنید (برای مثال با یاهو ارتباط برقراد کنید) می‌توانید از کتابخانه‌های آماده (مانند libpurpol) استفاده کنید.

در مورد ظاهر برنامه: mfc, qt, wxwidget...
تمام این چهارچوب‌ها امکان ساخت رابط کاربر به زیبا‌ترین حالت ممکن را دارا هستند.

یادم رفت بگم... اگر خودتون برنامه‌نویس نیستید هرچقدر هم که خرج کنید نتیجه‌ای نخواهید گرفت!!!

amin1softco
سه شنبه 17 اسفند 1389, 06:25 صبح
موفقیت این کار شما بستگی به خودتون داره ولی به نظرم قیمتتون رو در 10 ضرب کنید تازه می شه یک چیز کوچیک و جمع و جور درست کرد منم زیاد اطلاعات کاملی ندارم بهتره برید سراغ شرکتای معتبر و ببنید چی می شه!!!

_behnam_
سه شنبه 17 اسفند 1389, 21:23 عصر
دوستان شرمنده که میپرم وسط حرفاتون !
اینجوری هم که شما سخت گرفتین نیست !!
درسته هزینه میخواد اما نه دیگه اونقدر زیاد که 8 میلیون در مقابلش چیزی نباشه!!
چنین شبکه ایرو میشه با ویژوال بیسیک هم نوشت فقط کافیه با نحوه استفاده از پکت و هدر و ساخت اونا آشنا باشید!
نیاز به چندین سرور پر سرعت و چندین دیتابیس قوی داره !!

amin1softco
سه شنبه 17 اسفند 1389, 21:48 عصر
ما گفتیم یک چیزی در حد یاهو قیمتش اینه نه یک چیزه ساده
چون شما خیلی ساده می تونید یک مسنجر ایجاد کنید یک صفحه ساده که با آجاکس هر 5 ثانیه رفرش می شه بعدشم یکمی پایگاه یعنی 4 تا کاربر تعریف کن با رمزشون که وارد بشند خوب دیگه تموم بدون هیچ هزینه ایی صاحب یک مسنجر شدید ؟؟؟؟ اینم نمونش www.myshoutbox.com (http://www.myshoutbox.com)
؟؟ولی اگه قرار باشه همه چیزو خودشون ایجاد کنند به نظرتون هزینه 5 تا سرور چقدر می شه؟
هزینه استخدام و راه اندازیه اولیه اش چقدر می شه ؟ هزینه طراحی پروتکلهای اختصاصی چقدر می شه؟ :متفکر:
هر گردی که گردو نیست..............

omid.fa
یک شنبه 02 تیر 1392, 16:47 عصر
با سلام
زیان برنامه نویسی همه این ها دلفی هست. در مورد ال فور ای اطلاعی ندارم با چه زبانی پیاده شده ولی beyluxe هم به زبان دلفی هست.

بنده چنین مسنجری طراحی کردم. در حال حاضر این شرکت داره ازش استفاده می کنه : http://imtalk.com

اگر خواستین می تونم مشابه این رو براتون پیاده کنم 20 روزه.

برای دیدن اسکرین شات ها و غیره بهم پیغام بدین.

darknes666
یک شنبه 02 تیر 1392, 18:11 عصر
((زیان برنامه نویسی همه این ها دلفی هست.))

میشه منبع تونو رو کنین که یاهو مسنجر با دلفی نوشته شده؟

ماکه شنیدیم C++‎‎‎ هست.من منبعی ندارم.

اما مثلا AIM یاهمون AOL رو با C++‎‎‎ نوشتن.adobe flash هم استفاده کردن.